Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Al draq, cum le-a gasit pe ele... una are 154 si cealalta 156 de mii :)) E clar cat de reali sunt.

 

Ce se mai plimba unii oameni cu masinile..154.000km in 2 ani. Si foarte probabil mai sunt macar 70-80mii km peste :rolleyes:

 

Dar au pret bun, sincer.

Dabia astept lista de la australe pe 6.. :rolleyes:

http://www.autovit.ro/volkswagen-passat-cc-C20953346.htmlAsta e foarte ok, daca era neagra era super. :thumbsup:

Edited by B-490-RZV
Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

ce pareri aveti despre masina, o stie cineva?

 

http://www.autovit.ro/bmw-320-C21792949.html

 

am vazut-o astazi in tirgul de masini la bacau. Manerele portierelor (interior) prezentau urme de uzura pronuntate. este normal la 170k km si vasta masinii? in plus la spoilerul spate prezenta exfolieri ale lacului pe partile laterale, langa roti. vanzatorul parea de buna credinta, spunea ca se poate verifica istoricul masinii.

 

Pe urmatoarea ma bate un gand sa merg sa o vad dar e cam mare distanta. in poze arata bine dar de multe ori realitatea difera. va rog sa aruncati un ochi si sa semnalati eventualele defecte vizibile.

 

http://www.autovit.ro/bmw-320-C22113694.html

 

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

uzura respectiva a manerelor nu e relevanta..e un fel de indiciu ambiguu si controversat, la fel ca in cazul uzurii volanului.insa, daca masina respectiva are km respectivi si e ok dpdv tehnic ar putea merita.insa,mi se pare prea mic pretul..dar,masina e din 06/2005,totusi.

 

a doua,e inca o poveste expirata,cu vesnicele texte : recent adusa,km reali,118mii,etc...

Edited by CTS
Link to comment
Share on other sites

uzura respectiva a manerelor nu e relevanta..e un fel de indiciu ambiguu si controversat, la fel ca in cazul uzurii volanului.insa, daca masina respectiva are km respectivi si e ok dpdv tehnic ar putea merita.insa,mi se pare prea mic pretul..dar,masina e din 06/2005,totusi.

 

a doua,e inca o poveste expirata,cu vesnicele texte : recent adusa,km reali,118mii,etc...

 

 

multumesc pentru raspuns. tapiteria arata bine la masina, inclusiv volanul, nu prezentau urme de uzura. ma ingrijoreaza exfolierile de pe spoilerul spate, ma gandesc ca a fost revopsit si nu a fost vopsit de calitate. oricum acestea le consider defecte minore, care sunt normale la varsta/km parcursi si pretul cerut de vanzator. Omul nu cere pret de masina noua, nu are dotari extra dar cele standard cred ca sunt suficiente pentru pretul cerut. Cum spuneam, omul parea dispus sa vina la iasi pentru un test la reprezentanta. in urma testelor care se fac de cei de la reprezentanta directie/suspensie/frane/motor se poate determina stiu eu daca a suferit un accident grav si a fost afectat trenul de rulare? pot determina eventualele elemente revopsite?

Link to comment
Share on other sites

poti sa afli seria de sasiu ?

 

poate are informatii relevante si te scutesc de un drum/cost la reprezentanta

 

pentru prima o stiu seria: WBAVC310X0PS27052

 

pentru a 2a masina nu.

 

Te rog sa-mi spui cat mai multe detalii poti despre masina.

 

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

Din pacate masina care o vrei tu are vreo 250 de mii de km la ora actuala daca respectam cresterile intre ani :)

 

Are 2 intrari in service, una in 2008 si una in 2009, deci istoria ei e cam pierduta.

 

La 62 de mii de km in 2008 si la 156 de mii de km in 2009 la exact un an si o luna distanta.

 

Mai are o identificare (probabil a cumparat piese dupa cheie), dar nu stiu data, la 95 de mii de km.

 

Are un trecut dubios, in cele 2 intrari are doar niste schimburi de becuri, si niste probleme la axul cu came..

Edited by dooh
Link to comment
Share on other sites

Din pacate masina care o vrei tu are vreo 250 de mii de km la ora actuala daca respectam cresterile intre ani :)

 

Are 2 intrari in service, una in 2008 si una in 2009, deci istoria ei e cam pierduta.

 

La 62 de mii de km in 2008 si la 156 de mii de km in 2009 la exact un an si o luna distanta.

 

Mai are o identificare (probabil a cumparat piese dupa cheie), dar nu stiu data, la 95 de mii de km.

 

Are un trecut dubios, in cele 2 intrari are doar niste schimburi de becuri, si niste probleme la axul cu came..

 

 

Multumesc frumos pentru raspuns.

 

Nu stiu cat este de relevant, important e ca nu are intrati in service la un nr de km mai mare decat a spus omul ca are :)

 

E un pic ciudat ca pana in 2008 a facut 60k km (in 3 ani), inca dupa un an a facut 100k. masina e intrata in tara in 2010. o sa dau o fuga si la cei la reprezentanta sa-i intreb ce stiu despre ea :) poate pot afla nr de km cand a intrat in tara. este greu de crezut ca din 2009 pana acum a mai facut 20k km dar nu imposibil avand in vedere ca pana-n 2008 a facut 60k.

 

o sa ma mai gandesc. la pret mi se pare foarte buna. o sa vad ce pot afla la reprezentanta apoi poate ma hotarasc sa-l chem la test sa vedem exact starea tehnica.

Link to comment
Share on other sites

La ce trecut dubios are, eu zic sa uiti de ea si sa mergi mai departe, problema la km dati inapoi sunt piesele care ar trebui schimbate la un anumit numar de km, fulie, role, intinzatoare, filtre (dpf ca de exemplu) care sunt date clar peste cap, dar si alte inspectii care se fac la un anumit numar de km.

 

Dar daca in 2009 avea 156 de mii de km este imposibil sa aibe acum in jur de 170 de mii de km.

 

Daca te impaci cu ideea ca nu sunt km reali, poti sa o iei, dar riscul este relativ mare..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.