Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

zaha316 - daca mie mi-ar spune cineva ce ti-a zis dooh despre masina clar nu as mai lua-o, doar 2 intrari in service e dubios, daca vrei una cu 300k km du-te cel putin si ia-o din DE sau din RO dar cu un service history complet, nu te bucura ca e ieftina si iti iei BMW pentru ca nu o sa fie nicio placere in a-l conduce cu toate curgand din el....mi se pare ciudat ca omul iti spune ca are sute de mii de km iar tu te incapatanezi sa sustii ca or fi totusi adevarati doar pentru ca e mai ieftina si in bugetul tau, ai cel putin vreo 2k EUR sa bagi in ea imediat dupa ce o cumperi? Altfel pune aia 2k si ia una mai buna, sunt cateva pe forum la 12-13k ok si cu optiuni, nu ca asta cu sute de mii de km si cheala...
Link to comment
Share on other sites

zaha316 - daca mie mi-ar spune cineva ce ti-a zis dooh despre masina clar nu as mai lua-o, doar 2 intrari in service e dubios, daca vrei una cu 300k km du-te cel putin si ia-o din DE sau din RO dar cu un service history complet, nu te bucura ca e ieftina si iti iei BMW pentru ca nu o sa fie nicio placere in a-l conduce cu toate curgand din el....mi se pare ciudat ca omul iti spune ca are sute de mii de km iar tu te incapatanezi sa sustii ca or fi totusi adevarati doar pentru ca e mai ieftina si in bugetul tau, ai cel putin vreo 2k EUR sa bagi in ea imediat dupa ce o cumperi? Altfel pune aia 2k si ia una mai buna, sunt cateva pe forum la 12-13k ok si cu optiuni, nu ca asta cu sute de mii de km si cheala...

 

 

multumesc pentru raspuns. nu ma incapatanez sa o cumpar. dupa cum spuneam era singura masina care am vazut-o la bacau.

 

bugetul ar fi 12k plus o eventuala taxa de inmatriculare. in schimb la banii astia nu accept sa iau una fara un istoric complet, dotari. o sa merg foarte probabil week-endul viitor la tirgul de masini la cluj/eventual si tirgu mures. am inteles ca in targurile astea s-ar gasi masini mult mai bune comparativ cu cele de prin bacau/suceava, sper sa si gasesc una care sa-mi placa si sa fie in buget.

 

m-am tot uitat zilele astea pe autovit iar multe dintre anunturi cred ca sunt tepe. i-am sunat pe multi care se laudau ca au masini de 120k km iar cand ii intrebam de seria sasiului se dadeau loviti. dupa cum am spus in postul anterior, vanzatorul de la bacau parea de incredere si era dispus sa mearga la reprezentanta pentru teste. foarte probabil a mintit si el - ca-mi spunea ca are intrari in service la bmw si reviziile facute pe acolo. pana la proba contrarie nu pot crede nici ce a spus vanzatorul/nici ce a spus colegul pe forum. cat despre inversunare - de la a zice ca as fi interesat pana la a se concretiza este putina distanta ;)

 

o seara placuta!

Link to comment
Share on other sites

multumesc pentru raspuns. tapiteria arata bine la masina, inclusiv volanul, nu prezentau urme de uzura. ma ingrijoreaza exfolierile de pe spoilerul spate, ma gandesc ca a fost revopsit si nu a fost vopsit de calitate. oricum acestea le consider defecte minore, care sunt normale la varsta/km parcursi si pretul cerut de vanzator. Omul nu cere pret de masina noua, nu are dotari extra dar cele standard cred ca sunt suficiente pentru pretul cerut. Cum spuneam, omul parea dispus sa vina la iasi pentru un test la reprezentanta. in urma testelor care se fac de cei de la reprezentanta directie/suspensie/frane/motor se poate determina stiu eu daca a suferit un accident grav si a fost afectat trenul de rulare? pot determina eventualele elemente revopsite?

 

Determinarea elementelor vopsite se poate face si de tine personal fara eroare: achizitionezi un elcometru ...

Edited by Pharmacistu'
Link to comment
Share on other sites

cum adica ce are la pedala de acceleratie? vb de pagerul care o obtureaza?

 

Da. Nu pare pager, adica ce sa faci cu un pager in masina.

 

Oricum, impopotonata masina, DLR-uri, senzori de parcare aftermarket, navi aftermarket, carkit aftermarket, jante aftermarket, nu prea ii sta bine, e o masina mai conservatoare daca pot spune asa, ii sta bine clasic.

Link to comment
Share on other sites

Imi puteti recomanda un e90, 320d, berlina, intretinut, cu istoric service (nu trebuie sa aiba toate reviziile facute in reteaua bmw dar sa poata fi verificati nr de km ai masinii), nu foarte chel ca dotari si sa se incadreze in maxim 12-13k?

 

PS: nu sunt eliminatorii dar ca si criterii m-ar interesa sa nu aiba mult peste 150k km, scaune/volan sport, senzori parcare cu afisaj.

 

Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

Nu s-au produs modele cu asa motorizare sau...?

http://www.autoevolution.com/engine/bmw-5-series-sedan-2003-530d.html

Power [KW(hp)/RPM]: 160(218)/4000

 

faceliftul are 235, si de-abia F10le (seria 5 ala nou nou), are 245.

 

320D-urile de 2009 nu sunt euro 5 ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.