Jump to content

PISI A MEA


baubau

Recommended Posts

M-am gandit sa o bag si pe pisi aici

 

Deci este un e36 coupe motor m42 1.8 is 140 de cai

La masina sa muncit foarte mult ca sa arate si sa functioneze cum trebuie

In afar de partea mecanica a motorului totul este facut de mine

Adica interiorul este retapitat de mine cu piele naturala alba pe margini si alcantara gri pe mijloc

Volanul este imbracat in piele perforata alb cu negru(asta nu este facut de mine)fete de usi sunt cu alcantara gri

la interior a primt toate becurile cu led(solar este inauntru) plasme bord,obc mic cu ceas digital si termometru care este si functional

are un set de jante style 42 pe 16 fr vara

un set de jante M3 de vara

si un set de jante de iarna pe 15 table

arcuri sport fk

xenon pe faza scurta

angel eyes ccfl alb

si becuri h1 pe led in proiectoare

Evacuare Raggazon cap coada(inox)

La masina mai sunt multe de facut dar facem incet incet asa cum mai adun si eu banutii

post-4310-1278184215_thumb.jpg

post-4310-1278184239_thumb.jpg

post-4310-1278184585_thumb.jpg

Edited by baubau
Link to comment
Share on other sites

revopsita partea stanga?

masina era intr-o stare jalnica atunci cand am luat-o

si am adus-o incet incet pe drumul cel bun

a fost lovita si au vopsit-o aiurea asa ca e in doua nuante si e cam valurita

Acum am luat alte usi drepte care stau la pastrare si vreau sa schimb si aripile atunci cand voi gasi impecabile

Dupa ce voi avea toate piesele pt caroserie am sa ma apuc de schimbat apoi am sa o duc la vopsit,ca nu vreau sa ma apuc asa cum fac unii sa o tin trei luni la vopsit

 

Ui numa ca si-o facut si baubau topic la masina, faina. E interesanta faza cu 3 randuri de roti. Sa te folosesti de ea cat mai mult timp si fara probleme.

cele pe 16 le-am avut de vanzare

dar decat sa le dau la un pret de nimic mai bine le pun eu pe masina cand plec la mare mai ales ca ,cauciucuriele sunt foarte bune

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

eheee, iaca si bau-mobilu'!!!!

 

faina masina, o stiu si eu bine!

 

situatia nu-i chiar asa cum o prezentat-o el "valurita" bla bla... daca vezi masina in realitate e foarte frumoasa, da lui ii place sa fie totul la punct... nu stiu daca stiti filmu' ala cu unu ce s-a nascut batran si intinerea inaintand in varsta... nah cam asa o fi si masina asta! :twoup:

 

Bafta bau!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.