Jump to content

Cer un sfat sincer si just fata de un bmw din 92 , e36


Fan4BMW

Recommended Posts

poti aduce din germania alta masina si sai faci recarosare, trebuie sa fie acelasi tip de caroserie si motor, dar pt o recarosare va fi foarte multa umblatura intre rar si serviceul autorizat care iti face schimbul de motor si o gramada de bani dati pe spagi si chitante (cum defapt este la noi in tara).

sau mai poti aduce masina de dincolo si schimbi piesele care te intereseaza pe tine, iar restul masini o dai la dezmembrari si mai recuperezi vreo 2 sau 300 de euro din bani care iai dat pe masina.

la fel de bine poti lua piesele care te intereseaza din dezmembrari si daca iei tot ce te intereseaza poate iti fac si un pret bunicel. eu am luat ceva piese de aici: http://www.dezmembrari-piese-auto.ro/ (sper ca nu este problema ca am pus un site de la o firma de dezmembrari, am cam facut reclama dar am facut ca sal ajut pe baiat)

firma de dezmembrari e destul de serioasa (adica nuti da piese gata stricate cum se intampla) si in plus mie nu miau luat nici transportul din cauza ca ei in fiecare zi merg de la mures la bucuresti si eram chear in drumul lor.

 

bafta si sper sa poti rezolva ceva cu el

 

cand se pune regula obligatorie pe forum vorbirea corecta (gramatical si ortografic) a limbii romane?

Link to comment
Share on other sites

poti aduce din germania alta masina si sai faci recarosare, trebuie sa fie acelasi tip de caroserie si motor, dar pt o recarosare va fi foarte multa umblatura intre rar si serviceul autorizat care iti face schimbul de motor si o gramada de bani dati pe spagi si chitante (cum defapt este la noi in tara).

sau mai poti aduce masina de dincolo si schimbi piesele care te intereseaza pe tine, iar restul masini o dai la dezmembrari si mai recuperezi vreo 2 sau 300 de euro din bani care iai dat pe masina.

la fel de bine poti lua piesele care te intereseaza din dezmembrari si daca iei tot ce te intereseaza poate iti fac si un pret bunicel. eu am luat ceva piese de aici: http://www.dezmembrari-piese-auto.ro/ (sper ca nu este problema ca am pus un site de la o firma de dezmembrari, am cam facut reclama dar am facut ca sal ajut pe baiat)

firma de dezmembrari e destul de serioasa (adica nuti da piese gata stricate cum se intampla) si in plus mie nu miau luat nici transportul din cauza ca ei in fiecare zi merg de la mures la bucuresti si eram chear in drumul lor.

 

bafta si sper sa poti rezolva ceva cu el

 

cand se pune regula obligatorie pe forum vorbirea corecta (gramatical si ortografic) a limbii romane?

 

 

 

baiatu atata timp cat ce am scris nu e un act oficial, se intelege ce am zis sau am vrut sa zic si respect regulile puse pe forum nu prea ai ce zice, dar daca te deranjeaza asa tare lasa ca incerc sa modific sa te simti tu bine. cat despre tine vezi ca postezi pe langa subiect (cum fac si eu acuma) si nu-l ajuta deloc pe baiatu care a facut topicul. nu am citit regulile dar pe celelalte forumuri nu prea e voie sa scrii pe langa subiect. daca vrei sa faci propuneri cauta topicul cu propuneri si posteaza acolo sau dai un PM la administratorul forumului.

 

oricum bafta

Edited by muerte32003
Link to comment
Share on other sites

Aia de la RAR Arad nu cred ca au trecut ei aiurea in cartea masini ca ii 316, masina poate chiar avea motor de 1.6 cand i sa facut cartea de identitate. Poate proprietarul cand a pus motorul de 1.8 a mai facut ceva inventi si de aia ai o probleme la partea electica, eu zic ca si masina ta o poti face destul de ieftin nu trebuie neaparat sa te complici cu recarosari si alte minuni, a ta arata destul de ok la exterior am vazuto de mai multe ori prin oras.

 

Pune ultimele 7 cifre de la vin sa vedem ce masina o fost cand a iesit pe poarta fabricii. :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
nu imi dau seama despre ce plastic e vorba nu ai vre un model sa imi arati? am desfacut cheia bucati poate iti dai seama mai usor asa...

 

:twoup: jeez, el spunea sa te uiti daca ai un inel de plastic in jurul contactului, adica butucul unde bagi cheia... nu zicea sa dezmembrezi cheia.

 

apropo baieti aveti idee bmw meu din 1992 are cip pe cheie?

trebuie sa ai un inel de plastic in jurul contactului, ala e cititorul de cip, daca nu e inseamna ca nu ai cip.

Link to comment
Share on other sites

pf sa imi dau palme e clar...masina asta e modificata cap coada cred...pai si asta inseamna ca acuma e 318i nu 316i ? din data ce are motorul schimbat... Edited by Fan4BMW
Link to comment
Share on other sites

va fac poze imediat mai indetaliat la masina ca cobor jos sa i schimb sigurantele ca am cumparat noi si vin cu poze si cu interiro si cu totului tot..

@geo22 eu mergeam de cand am probleme la unu in muncitoresc ghita il cheama cica o lucrat la shrot la iesire din oras...nu il cunosc prea bn mai mult de la un coleg de clasa dar nu vreau sa mai merg la el..ca ma am lamurit...

Link to comment
Share on other sites

@Alex4Tuning masina am cumparato de la un intermediar din timisoara , masina fiind a unia din arad pe fosta carte a masini si pe fostul talon era trecut 316i motor 1.6 benzina , am fost cu ea la rar nu eu am vorbit la rar ci un prieten care are ceva pile la rar , a esit prietenul meu afara mi a zis sunt probleme motorul nu e 1.6 e 1.8 seriile bat din carte si alea din talon mai exact bate seria de motor cu aia de sasiu si asa mai departe ceva de genul de acolo mi sa tot cerut sume de bani le am dat ca sa scap de probleme si mi sau facute acte noi noute cu 318i.....
Link to comment
Share on other sites

frate nu scrie nimic de motor schimbat si aia la rar nu au zis nimic de motor schimbat au zis ca e greseala lor cand sa facut cartea la arad sa gresit... Edited by Fan4BMW
Link to comment
Share on other sites

frate nu scrie nimic de motor schimbat si aia la rar nu au zis nimic de motor schimbat au zis ca e greseala lor cand sa facut cartea la arad sa gresit...

Scuze fata de moderatori nu a mers sa mai dau edit am dat un nou reply pana la urma cum e cu actele baieti vati uitat e motorul schimbat sau sa facut o greseala? ca stau ca pe spini

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.