Jump to content

K1600 GT


tiberiuenache

Recommended Posts

BMW v-a scoate un nou tourer pe piata, K1600 GT(L) ce se pare ca va fi, asa cum ne-am obisnuit de la firma bavareza, "plin" de gadget-uri si tehnologii avansate:

-in primul rand cea mai noua tehnologie va fi "inima" acestui tourer...un motor de 1649 cc si 160cp cu 6 cilindrii in linie!!!

-E-gas: acceleratie ride-by-wire

-DTC cu trei mapari "rain", "road" si "dynamic"

-ABS

-ESA2 : ajustare electronica a suspensiei

-Sistem audio MP3, USB, blutooth si radio prin satelit.

-Faruri Adaptive!!! cu xenon si Angel Eyes ca lumina de zi.

-Manere cu incalzire

-Saua e incalzita

 

si.... iDrive :twoup: , la cata electronica si reglaje are...era si normal ca acest controversat sistem sa apara si pe moto...sunt curios cum va fi?!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Lovely.

 

Dar nu merita :twoup:. Costa cat o casa, e plin de tehnologie (complet inutila pentru o motocicleta). Nici un motociclist adevarat nu cred ca doreste asa ceva sub fund (poate doar motorul in sine si atat).

 

Va fi un gadget pentru snobi, si atat.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

GT-urile au fost intotdeauna scumpe, pline de gadget-uri si cu motoare mari ... dar nu cred ca sunt dedicate snobilor... In schimb iti ofera confortul apropiat unei masini si placerea de a conduce o motocicleta... Iar cu acest motor se vrea o motoreta lipsita de orice vibratii si cu putere/cuplu din plin ...

 

Motoretele pt snobi sunt cele gen MV Agusta F4CC care costa de 3 ori mai mult decat orice tourer ...

Link to comment
Share on other sites

Mi se pare aberant sĂŁ spui cĂŁ adevĂŁraĂžii motocicliÂşti nu Âşi-ar lua aÂşa ceva.

 

Dar cine sunt adevĂŁraĂžii motocicliÂşti?

 

Ăia care spun cĂŁ ei nu s-ar urca pe o motocicletĂŁ cu ABS pentru cĂŁ sunt prea piloĂži?

 

Astea sunt niÂşte figuri ieftine.

 

Nu degeaba sunt cumpãrate motocicletele BMW de cei un pic mai În vârstã...

 

PuÂştii ĂŽÂşi permit doar motoare de 1000-3000 € pe care le forjeazĂŁ câteva veri Âşi apoi le vând dacĂŁ mai apucĂŁ.

Link to comment
Share on other sites

Eu m-am documentat destul de mult despre motocicletele BMW.

 

Sunt extraordinar de avansate.

 

De exemplu, citeÂşte despre S 1000 RR. :twoup:

 

Iar o motocicletã de genul ãsta costã atât de mult pentru cã poÞi sã te plimbi aproape 1000 km zilnic fãrã sã oboseºti prea tare, un lucru imposibil cu o motocicletã normalã.

Link to comment
Share on other sites

la primavara imi voi cumpara un cbr 600 rr, iar in urmatorul sezon sigur voi avea un s 1000 rr ca a doua motocicleta. pana acum imi placea doar honda pentru ca este honda. noul s1000 imi place din toate punctele de vedere. dimineata m-as urca pe ea pe partea dreapta iar seara pe stanga :twoup:). astfel nu ma voi plictisi prea repede de ea. mi-ar fi placut putin mai mult daca ar fi pastrat traditia transmisiei prin cardan, dar banuiesc ca nu de prosti au renuntat la ea in favoarea celei cu lant. vor urma si alte motociclete honda si bmw (touring) si poate si mercedes (abia astept un echivalent s-klasse pe 2 roti).
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 6 months later...
  • 8 months later...
  • 3 weeks later...

K1600GT. Se aude cam ciudat motorul ala, parca ar fi Toyota Prius!

 

am remarcat si eu, avea acelasi gen de sunet cu m3 v8, un tiuit ca de turbina, cum se aude la 3.0d. oricum acum are tobe akrapovich, suna periculos dar nu tare, sunt street legal. 2000 eur, o adevarata pomana - hahaha. pozele sunt facute cu telefonul

 

http://img401.imageshack.us/img401/1934/img0021nw.jpg

http://img109.imageshack.us/img109/9659/img0022ys.jpg

http://img43.imageshack.us/img43/2281/img0023qm.jpg

 

am gasit una facuta cu un aparat normal.

 

http://img546.imageshack.us/img546/8696/p1010019uv.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.