Jump to content

E 34 525 TDS / 1995


addrian

Recommended Posts

Si cat este taxa pentru motor 2,5 euro 1?

la taxa de acum, cam 5 200 euro, depinde de an ...

Vezi aici ...

http://www.taxapoluare.com/calculator-taxa.htm

 

va salut eu am pacalit prima taxa de prima inmatriculare

am vorbit cu cineva care avea una pe benzina si am facut recarosare cea veche era din 1989 fab

cui tot cu acte ma dus la 5400 eur

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
bmw e 34 525 tds achizitionat in 9.06.2008 ,

cand am cumparato avea 184000 km in prezent 198000 km

belele- caseta directie; compresor ac; garnituri pompa injectie si bucsaraie si schimbat telescoape fata consum mediu 8-9%

sa te bucuri de ea!

Link to comment
Share on other sites

bmw e 34 525 tds achizitionat in 9.06.2008 ,

cand am cumparato avea 184000 km in prezent 198000 km

belele- caseta directie; compresor ac; garnituri pompa injectie si bucsaraie si schimbat telescoape fata consum mediu 8-9%

sa te bucuri de ea!

merci si bafta la vanzare

Link to comment
Share on other sites

O masina echilibrata , nu exceleaza decat cu acel tempomat , insa per general o masina echilibrata si intretinuta . Nu te plange doar din atat ( caseta directie; compresor ac; garnituri pompa injectie si bucsaraie si schimbat telescoape fata ) , astea le poti pune si la o masina de 3-4 ani .

 

Sa o stapanesti sanatos .

Link to comment
Share on other sites

Sunt masini excelente.Imi pare rau tot mai mult dupa fosta.Dar sa speram ca pana la urma o sa se invarta lucrurile in favoarea mea si o sa ma pricopsesc din nou cu un 525 tds cu facelift.

Seria 3 e36 chiar si coupe nici nu se compara ca tinuta de drum cu e34.5-ul se aseaza mult mai bine pe drum si e mult mai confortabil.Coupe-ul care il am acum parca e un Kart si per ansamblu e destul de obositor de condus chiar daca suna bine si e mai rapid.

Singurul lucru care l-as schimba la E34 td/tds sunt discurile de frana fata care nu rezista la oboseala din cauza ca nu sunt ventilate.Dar o conversie la franele de pe 520i/525i care au discuri ventilate poate rezolva usor problema.

 

Inca odata sa ai noroc de ea.E un "tanc de masina"!

Link to comment
Share on other sites

Pe Autodata apar amandoua, ventilate si solide. Or fi fost si asa si asa. Dar nu spune nimic de conversie. Cum si pe realoem sunt date amandoua fara sa spuna ceva de conversie. O fi in functie de piata de desfacere? La noi, daca te uiti pe elitecat apar numai cele ventilate la vanzare. Am vazut la fel si pe alt TDS si am presupus ca asa au fost gandite. Eu am schimbat fata discuri si placute si nu am cerut in mod special ventilate, pur si simplu asta mi-au adus. Oricum e diferenta de grosime, de la 20mm la 10,4 sau ceva de genul asta. Deci si etrierii sunt altii, probabil si placutele. Poate mai confirma si alti posesori ce au pe masina. Ideea e ca e de bine cu discuri ventilate! Mai ales daca sunt Brembo. <_<
Link to comment
Share on other sites

Am verificat si eu pe realoem si pe touring din 93 da numai ventilate.in schimb pe sedan din 94-95 td\tds sunt pline.diametrul e acelasi si placutele de frana iara doar ca difera etrierul si grosimea discului.oricum cele ventilate sunt ceea ce trebuie.Cele pline nu fac fata.Iti spun din experienta. <_<
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Am verificat si eu pe realoem si pe touring din 93 da numai ventilate.in schimb pe sedan din 94-95 td\tds sunt pline.diametrul e acelasi si placutele de frana iara doar ca difera etrierul si grosimea discului.oricum cele ventilate sunt ceea ce trebuie.Cele pline nu fac fata.Iti spun din experienta. :)

sunt pline si ale mele :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.