Jump to content

racord flexibil toba


Genghys

Recommended Posts

Iti raspund forte scurt , mi-e o sete de mor :twoup: :

 

- da un serch sunt o gramada de topicuri pe tema asta

- original e mult ca e cu tot cu catalizator, undeva 600 eur doar piesa

- se rezolva mult mai ieftin, se pune doar un racord universal si se sudeaza, tine, la a mea am de 2 ani ala "universa" si nici o problema

 

- daca esti din bucuresti sunt chiar serviceuri care fac operatiunea asta, racordul e boala lor a bmwurilor

 

Numai bine , merg sa beau un butoi de apa :twoup:

 

asta universal te costa cam 200 300 RON

Edited by Remus Ratiu
Link to comment
Share on other sites

Iti raspund forte scurt , mi-e o sete de mor :twoup: :

 

- da un serch sunt o gramada de topicuri pe tema asta

- original e mult ca e cu tot cu catalizator, undeva 600 eur doar piesa

- se rezolva mult mai ieftin, se pune doar un racord universal si se sudeaza, tine, la a mea am de 2 ani ala "universa" si nici o problema

 

- daca esti din bucuresti sunt chiar serviceuri care fac operatiunea asta, racordul e boala lor a bmwurilor

 

Numai bine , merg sa beau un butoi de apa :twoup:

 

asta universal te costa cam 200 300 RON

 

Pai ce sa mai cauta cu SEARCH ca i-ai spus exact ce vroia sa afle. :D

Link to comment
Share on other sites

racordu "e boala 320d"-urilor... racordu flexibil e boala, BMW-urilor cu care freci pe dedesubt :twoup: , ca racordu flexibil nu e acoperit de scut... e in jur de 150 racordu cu manopera iesi pe la 200 si ceva... numa sa fie dintre cele mai flexibile...

 

 

 

al meu are scut... :twoup: ..chiar ma gandeam...ca daca e sa il schimb ce trebuie sa taie la tabla aia ...e bagat intr-o cutie cilindrica

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

nu ai cum sa lovesti in racord, e dupa scuturi , cel putin la mine :twoup:

asa e si la mine... :twoup:

 

p.s. am inteles ca se duce de la vibratii(in special cand ai tampoane duse,ca apasa pe esapament) nu de la lovituri

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

racordu "e boala 320d"-urilor... racordu flexibil e boala, BMW-urilor cu care freci pe dedesubt :twoup: , ca racordu flexibil nu e acoperit de scut... e in jur de 150 racordu cu manopera iesi pe la 200 si ceva... numa sa fie dintre cele mai flexibile...

 

 

 

al meu are scut... :D ..chiar ma gandeam...ca daca e sa il schimb ce trebuie sa taie la tabla aia ...e bagat intr-o cutie cilindrica

...il taie cu totul, taie teava la ambele capete.... asa arata racordul original...e bagat intr-o "cutie" cilindrica

 

nu ai cum sa lovesti in racord, e dupa scuturi , cel putin la mine :twoup:

...daca ajungi sa dai cu masina sa lovesti racordul, ineamna ca ce ai pe dedesubt...e varza totul...racordul se duce de la vibratii & tampoane duse

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
ce tampoane sa fie duse?poate deasta s-a rupt iar la mine?

e46,318D

 

sigur ai frun tampon obosit...facand ca motorul sa forteze peste evacuare si fortand implicit in record...

Mi s-a spus ca cei dinainte nu l-au sudat bine si era tensionan(ca tot ii ok la masina).acum nu stiu ce sa cred.poate doar sa isi faca ei reclama.sa se laude ca ei stiu suda mai bine.

Link to comment
Share on other sites

frass sa nu te duci la carlos :)

La carlos am fost.(ieri dimineata)Nu se pricep?Simt fum in masina si acum :) .Cand dau drumu la caldura.Dar nu mai aud suieratu ala( uuuuuu) cad iau picioru de pe acceleratie.Daca turam pana in 3000-3500 si pe urma luam picioru de pe acceleratie auzeam un oftat/fluierat.Acum nu se mai aude.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.