Jump to content

Dariussxe

Members
  • Posts

    4
  • Joined

  • Last visited

Previous Fields

  • Masina
    E92 320I

Dariussxe's Achievements

Newbie

Newbie (1/15)

  • First Post Rare
  • Conversation Starter Rare

Recent Badges

0

Reputation

  1. Salut! Am un e92 2008 320i n43b20a, dupa ce am fost la bavaria sa i fac cele 3 rechemari, schimbare airbag, verificare cablaj aeroterma, retrofit pompa vacuum, am ajuns acasa si a inceput sa mi faca misfire la relanti, de atunci are misfire la cald si dupa ce se incalzeste motorul are misfire si la relanti si in sarcina, pe cilindri 2 si 3. Cand am dus masina la bav aveam checkul aprins din cauza senzorului nox si a sondelor lambda, cand am luat o nu mai aveam nimic, m am gandit ca au sters ei erorile, insa atunci cand am sunat la ei sa ii intreb exact ce au facut mi s a zis ca n au pus nici macar testeru pe ea. Las mai jos erorile de pe ista+ si inca o diagnoza. P.S. Am schimbat bobinele si bujiile, nu s a schimbat nimic, injectoarele sunt schimbate in urma cu 50k km cu index 11 si distributia tot cam atunci Nu stiu la ce service sa ma duc
  2. salut! am si eu o problema putin mai complexa decat a ta, daca te ai putea uita pe profilul meu sau repostez totul aici?
  3. Salut! Am un e92 2008 320i n43b20a, dupa ce am fost la bavaria sa i fac cele 3 rechemari, schimbare airbag, verificare cablaj aeroterma, retrofit pompa vacuum, am ajuns acasa si a inceput sa mi faca misfire la relanti, de atunci are misfire la cald si dupa ce se incalzeste motorul are misfire si la relanti si in sarcina, pe cilindri 2 si 3. Cand am dus masina la bav aveam checkul aprins din cauza senzorului nox si a sondelor lambda, cand am luat o nu mai aveam nimic, m am gandit ca au sters ei erorile, insa atunci cand am sunat la ei sa ii intreb exact ce au facut mi s a zis ca n au pus nici macar testeru pe ea. Las mai jos erorile de pe ista+ si inca o diagnoza. P.S. Am schimbat bobinele si bujiile, nu s a schimbat nimic, injectoarele sunt schimbate in urma cu 50k km cu index 11 si distributia tot cam atunci Nu stiu la ce service sa ma duc
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.