Jump to content

ce scooter sa iau?


lucian1

Recommended Posts

Se aprope ziua fratelui meu mai mic,face 16 ani si vreau sa ii fac cadou un scuter si nu stiu nimic despre scutere ! am inteles ca trebuie sa aiba maxim 50 cm3 ca sa nu trebuiasca permis A1 nu? deci poate sa aibe 50 cm3 sau trebuie 49 cm3 ? si ce marci imi recomandati? preturi? magazine? un site ceva ? multam !
Link to comment
Share on other sites

Se aprope ziua fratelui meu mai mic,face 16 ani si vreau sa ii fac cadou un scuter si nu stiu nimic despre scutere ! am inteles ca trebuie sa aiba maxim 50 cm3 ca sa nu trebuiasca permis A1 nu? deci poate sa aibe 50 cm3 sau trebuie 49 cm3 ? si ce marci imi recomandati? preturi? magazine? un site ceva ? multam !

145524[/snapback]

trebuie sa fie pana in 50 cm cubi si sa nu aiba viteza maxima mai mare de 45 km/h...altfel nu se mai incadreaza la mopede...intra la motociclete si necesita carnet...sa-ti traiasca...are noroc cu un frate ca tine... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Indiferent ce scuter cumperi,nu uita sa ii iei si un minim de echipament...cel putin casca !

145632[/snapback]

 

la asta nici nu se pune problema,dar sunt indus in eroare acum ! numai inteleg nimic,nu stiu ce sa cumpar ! daca are sub 50 cm3 nu trebuie permis da? si daca are 50 cm3 trebuie sau nu? trebuie si pedale? off

Link to comment
Share on other sites

Fi atent...TZR este MOTOCICLETA in talon.

Eu nu imi dau cu parerea...am 17 ani si m-au interesat si pe mine dar nu am mai avut $$$....

DNA,ApriliaRS 50 sunt scutere...au 49cc si limitare la 45,limitare care o scoti dar risti dosar daca esti prins cu aparat radar!

Uite si 2 situri unde te poti informa

http://www.piaggio.ro/gilera/gilera_dna.htm

http://www.unitedmotors.ro/

si la asta cauti aprilia rs de 50...

 

 

LE: Ai grija mare cu echipamentul ca aia nu e bicicleta...si la cum circula taranoii din Bucuresti...

Edited by supapa_jr
Link to comment
Share on other sites

am intrat pe pro-bike.ro dar aia parca sunt morti,nu intra nimeni pe forum ! am postat de ieri si nimic ! mai sti tu vreun site ?

145792[/snapback]

 

Stiu eu pe cineva care poate sa aduca un scooter din Italia sub pretul pietei. Este vorba de un Malagutti F10 nou. Dar nu stiu nici eu in ce conditii se inmatriculeaza, ce taxe trebuie platite, etc etc.

Link to comment
Share on other sites

1500 in Italia. Transportul, inmatricularea si toate cheltuielile pt aducerea lui in Romania le suporta cumparatorul. Nu stiu cat anume ar fi totalul.

145858[/snapback]

1500 ? :blink: :) ?? scump,mult prea scump ! am si io un prieten in italia care si-a luat scuter 49 cm3 700 eur si merge cu 90 km/h cu el ! asa mai pun 500,1000 eur si iau nou ! oricum m-am hotarat maine plec in cautarea lui Gilera DNA 50 :) !

Link to comment
Share on other sites

1500 ? :blink:  :) ?? scump,mult prea scump ! am si io un prieten in italia care si-a luat scuter 49 cm3 700 eur si merge cu 90 km/h cu el ! asa mai pun 500,1000 eur si iau nou ! oricum m-am hotarat maine plec in cautarea lui Gilera DNA 50 :) !

145895[/snapback]

 

Pai asta de care vorbesc eu este nou nout. 0 KM.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.