Jump to content

Porsche Carrera 911 - 993 cabrio


noname!

Recommended Posts

  • Replies 93
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

,mi se par exagerat de scumpe piesele la porsche :aww: .

 

Cred ca masina e pe firma si cheltuielile altfel se fac.Vorba aia , o bagi pe cheltuieli :)

 

Drumurile ne omoara :bashwall:

Edited by Sedan
Link to comment
Share on other sites

Merita sa circuli cu un Porche in România? Dupa mine nu. E ca si cumai bea o bere buna dar caldã.

Pentru unul ca tine care nu stie nici macar cum se scrie porsche e clar ca nu merita, pentru unu care nu are bani e clar ca nu merita si nu o sa merite niciodata, strugurii varulee :rolleyes:

 

3 revizii la 993 asta costa cat 320d tau.

Link to comment
Share on other sites

Pentru unul ca tine care nu stie nici macar cum se scrie porsche e clar ca nu merita, pentru unu care nu are bani e clar ca nu merita si nu o sa merite niciodata, strugurii varulee :rolleyes:

 

3 revizii la 993 asta costa cat 320d tau.

 

3 revizii si un plin.

 

 

Ok esti tobã de carte,jos palaria...mersi ca mi-ai atras atentia cum se scrie porche domnule tz.Nu stiam eu de ce nu-mi merge radioul.

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 stele. Nici eu nu sunt fan al scrisului pe masina.... dar e firma ta, masina ta.... tot dreptul tau sa-ti faci reclama.

Si parca imi plac si jantele vechi mai mult. Sunt mai "originale", se potrivesc mai bine cu aspectul clasic al masinii. Astea parca sunt prea... gangsta. Sunt frumoase, dar nu se potrivesc asa bine pe masina asta. Parerea mea!

 

Oricum, s-o stapanesti sanatos, sa te bucuri de ea si sa ai grija la oversteer! :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Isi merita din plin investitia facuta,dar sincer...vorba unui coleg de mai sus,mi se par exagerat de scumpe piesele la porsche :aww: . In fine,important e sa te bucuri tu de ea cat mai mult.

 

e ft scumpa intretinerea intreadevar,

dar toata lumea are un hooby, un viciu, care oricat il costa...daca acel lucru ii face placere nu renunta la el...

asa la mine...ii masina asta...

lucrand in comert, cu oameni zilnic, cateodata sunt terminat cu nervii, te suna fel si fel de oameni... comercializand si anvelope second hand, nu doar noi, cateodata imi vine sa fug in lume, cand aud ce oameni dificili exista pe lumea asta, si cu niste pretentii de raman socat...

si atunci asta ii relaxarea mea...

poate sa fie o saptamana extraordinar de grea, sa fi lucrat nonstop etc...

dar duminica, cand ma urc in ea...si merg pana la tm, sau budapesta sa zic intr-o plimbare.....chiar uit de tot

uit de tot stresul acumulat in acea sapt, uit ca bucsele au costat 2700euro, uit ca impozitu este peste 50 de mil....uiti de tot...si nimic nu mai conteaza :)

si luni o poti lua de la capat...

 

Cred ca masina e pe firma si cheltuielile altfel se fac.Vorba aia , o bagi pe cheltuieli :)

 

Drumurile ne omoara :bashwall:

 

masina e pers fizica

 

+ 1

 

Si mie mi se pare ca jantele ei erau perfecte pentru ... ea :)

 

sunt tot jante de porsche...dar cup, pt modelele turbo

fiecare cum ii place :)

mie astea care le am acum pe masina mi se par perfecte, nici mari nici mici...doar perfecte

 

post-2930-0-68541400-1306399910_thumb.jpg

Edited by noname!
Link to comment
Share on other sites

Nu e faza cu strugurii, insa:

 

- jantele originale erau mult mai potrivite pentru ea, eventual puteai pune cele de turbo.

- in loc de tipsurile noi(pacat de investitie si acum, de masina), mai bine lasai cele originale si investeai intr-o aripa de turbo si o bara fata de 4S.

- reclama aia pe masina nu da deloc bine, desi ii inteleg rostul.

 

Din punctul meu de vedere, ai avut un Porsche frumos si l-ai romanizat. Insa felicitari, tu ai realizat ceea ce altii doar viseaza.

 

LE: jantele din postul anterior sunt intradevar de CUP, cele de pe masina din topic sunt diferite. Si cred ca sunt de 964, asta daca sunt originale.

 

Uite, asa putea arata: http://farm4.static.flickr.com/3327/3255808437_ec0c32cdf9.jpg

Edited by Gearhead
Link to comment
Share on other sites

Nu e faza cu strugurii, insa:

 

- jantele originale erau mult mai potrivite pentru ea, eventual puteai pune cele de turbo.

- in loc de tipsurile noi(pacat de investitie si acum, de masina), mai bine lasai cele originale si investeai intr-o aripa de turbo si o bara fata de 4S.

- reclama aia pe masina nu da deloc bine, desi ii inteleg rostul.

 

Din punctul meu de vedere, ai avut un Porsche frumos si l-ai romanizat. Insa felicitari, tu ai realizat ceea ce altii doar viseaza.

 

LE: jantele din postul anterior sunt intradevar de CUP, cele de pe masina din topic sunt diferite. Si cred ca sunt de 964, asta daca sunt originale.

 

1. cele de turbo nu intra, 993turbo fiind mai lat...

2. tipsurile sunt techart, la fel ca si bara, nu am taiat din bara si asemenea chesti...am si tips-urile vechi (care mi se pareau banale) si bara inca care au fost pe masina

3. nu am spus niciodata ca imi place in mod deosebit reclama...doar ca e pusa cu un scop

 

e clar ca exista ft multe pareri..daca sunt 10 oameni..sunt 12 pareri diferite..

mie mi-o place cum e acum... si nu consider deloc ca am "romanizat-o", daca vroiam sa imi bat joc de ea...lipeam nike, brembo pe ea... ii faceam 2 dungi pe mijloc...si puneam bari dinalea "smechere" de fibra pe ea...

 

nu ma atrage deloc cea din poza...

mi se pare ca amea este de 10 ori mai frumoasa :drinks:

 

+ 1

Daca le polishezi si le vopsesti miezul ca in poza, dau perfect.

 

 

Sa o stapanesti sanatos in continuare. Este o masina exceptionala.

 

 

exact asta vreau sa fac...

dar mai la toamna cand bag masina la vopsit...

Edited by noname!
Link to comment
Share on other sites

Daca ai tricou, poti sa iti pui cravata. Insa nu inseamna ca arata bine. Asa e si cu tips-urile alea. Dar tine de gusturi, nu ai de ce sa te superi pe mine. Eu iubesc 993ul, insa al tau nu imi place.
Link to comment
Share on other sites

Daca ai tricou, poti sa iti pui cravata. Insa nu inseamna ca arata bine. Asa e si cu tips-urile alea. Dar tine de gusturi, nu ai de ce sa te superi pe mine. Eu iubesc 993ul, insa al tau nu imi place.

 

nu ma supar deloc...n-am de ce...

fiecare isi face masina cum considera, m-a deranjat faptul cu "romanizat-o"

ca nu ti-o place tie nu inseamna ca e kitsch sau mai stiu eu...

 

dar cum am spus nu m-am suparat, stiam ca vor fii persoane carora nu o sa le-o placa....

de aia am evitat sa o prezint mai demult... dar am ajuns la concluzia ca nu ai cum sa impaci pe toata lumea...

Link to comment
Share on other sites

ªi eu m-am luat de mulÞi pe forumul ãsta, dar cu motiv... Aici vãd doar cârcotã inutilã.

Maºina aratã foarte bine, mai bine decât arãta când a cumpãrat-o. Jantele vin perfect, se potrivesc cu linia maºinii, iar sticker-ul ãla, deºi are rol comercial ºi putea fi un pic mai mic, nu o transformã Într-o maºinã Þigãnitã.

 

Mie chiar ĂŽmi place sĂŁ vĂŁd cĂŁ nu a ĂžigĂŁnit-o cu leduri, cu tot felul de porcĂŁrii cum obiÂşnuiesc mulĂži sĂŁ facĂŁ, aÂşa cĂŁ nu vĂŁĂ° rostul comentariilor negative.

Link to comment
Share on other sites

am sa fac si un filmulet...

am vrut sa fac in acest weekend..dar din pacate mi s-a aprins un bec de la decapotare si nu am riscat sa il mai deschid (poate nu se mai inchidea)

s-a ars ceva siguranta..sau vreun motoras...

si asa am facut doar o poza la interior

post-2930-0-24094400-1306826507_thumb.jpg

 

sambata i-am montat si eleronul.

post-2930-0-97306400-1306826534_thumb.jpg

 

 

si acum inca cateva poze cu porschul meu "romanizat"

 

post-2930-0-50961300-1306826597_thumb.jpgpost-2930-0-25763200-1306826581_thumb.jpgpost-2930-0-09548000-1306826570_thumb.jpg

 

post-2930-0-94367700-1306826671_thumb.jpg

post-2930-0-74317000-1306826693_thumb.jpg

post-2930-0-35959700-1306826687_thumb.jpg

post-2930-0-56141400-1306826679_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.