Jump to content

acceleratie 0-100


alex230ro

Recommended Posts

  • Replies 110
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

si tot nu ne-ai spus cat scoti pana la 100...

14097[/snapback]

 

in urma a diferite masuratori rudimentare a iesit ceva intre 7,5 si 10....am fost si cu rezervorul plin si jumate si gol :blink: , cu o persoana, cu 2...etc...

Edited by Ionut
Link to comment
Share on other sites

deci 325i din 86: 0-100km - 7,7sec...??????????

    325i din 88: 0-100km - 8,1sec...

    323i din 85: 0-100km - 8,5sec...

    325ix din 86: 0-100km - 9,0sec...

    325ix din 89: 0-100km - 9,2sec...

14133[/snapback]

7,7SEC :blink: imi iau si eu unul din 86 inseamna ca a fost un an bun :) la 325 ix cred xa sunt corecte datele.

Link to comment
Share on other sites

Da e ceva ciudat cu datele astea eu la mine am gasit ba 8,5 ba 9 sec din cate am vazut eu la 150 de cai ar trebui sa am 8,5 dar cateodata apare cu 9 sec,iarasi diferentialul ar trebui sa fie de 3,23 dar se pare ce e de 3,45 pe filmuletz raca va uitati o sa vedeti ca la 6000 in a 2-a am aprox 90 si un pic de km asta insemnand ca am diferential de 3,45 desi ar fi trebui sa am de 3,23 caz in care cu a 2-a luam 97 km.Sper ca ati inteles ce am vrut sa zic :blink:
Link to comment
Share on other sites

un 325 e30 normal, in cartea data de fabrica are 8,3...asa stiu eu

14150[/snapback]

versiunea dupa 88 , face suta in 7.4 , daca nu ma insel , sunt o gramada : ba 7.2 , ba 8 , ba 8.2 , cel mai bine e sa tesezi cu un gi-tek :blink:

 

ps : azi o sa cronometrez si eu cu 520-u :)

Link to comment
Share on other sites

cred ca e prea tarziu pt a mai testa. Dupa atatia ani nu cred sa mai fi ramas vreuna stock si in stare de functionare buna ca sa sti cat scoate un 325 e30. asta e.. ramane un mister..

 

Putem sa aflam doar cat scot ale noastre...

14236[/snapback]

 

pai hai sa testam.... :blink:

Link to comment
Share on other sites

pai stai sa termin rodaju.. :blink:

oricum si tu parca mai aveai ceva km de facut... sau era asa sa nu ma lasi sa-i dau :))

14245[/snapback]

 

mai am in jur de 200km...desi nu era necesar sa fac, doar ca am schimbat cuzinetii, dar am zis ca e mai bine sa o protejez un pic.....apropo, este normal sa existe timpi diferiti la 325i, deoarece daca nu ma insel, cei de la bmw au montat pe acest model numai putin de 5 diffuri diferite....asa ca s-ar putea ca totzi sa avem dreptate.... :)

Link to comment
Share on other sites

Vad ca s-a incins discutia asta... :blink:

Pana la urma sa importam cateva aparate AP22-Meter din Anglia ?

Nu de alta dar la atatia racer-i se uzeaza de tot aparatu meu :)

Eroarea este de 0,05s... cel mai performat la ora actuala.

 

in noiembrie 2004 am obtinut 4,7s pentru 0-100km/h si alte 15.6s pentru 0-200Km/h

 

momentan ma mai antrenez... adica astept sa-mi vina niste arcuri de supape mai smekere si opritori de supape din titanium din USA, posibil sa-mi vina la jumatea primaverii si apoi o sa incerc o "saritura" la 4,3s :) va tin la curent... daca reusesc va anunt in topic :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.