Jump to content

Intrebare cumparare BMW 540i


banateanul

  

80 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

pai ma vede ca stau pe forumul de BMWuri si se gandeste ca ma paste un gand bun, dar inca nu i-am zis ce model vreau sa iau si ce motorizare :thumbsup:

Ei banatene ce ĂŽți vei aduce tu aminte de sfaturile noastre..numai a fi prea tarziu

Link to comment
Share on other sites

 

+1 si + ca 100% nu au motor v12

 

 

Recomand masina asta ! de ce sa te joci cu V 8 uri , de alea are toata lumea :thumbsup:

 

Daca it iei v8 si peste 2 zile apare un vecin cu altu ? ce faci atunci ? :popcorn: Treci direct la ceva exclusivist cum e un v12 si sigur o sa fii UnIkAt pe strada ;a tine :yahoo:

Edited by sax1987
Link to comment
Share on other sites

+1 si + ca 100% nu au motor v12

 

 

Recomand masina asta ! de ce sa te joci cu V 8 uri , de alea are toata lumea :thumbsup:

 

Daca it iei v8 si peste 2 zile apare un vecin cu altu ? ce faci atunci ? :popcorn: Treci direct la ceva exclusivist cum e un v12 :yahoo:

 

sa mor io ,am dat pe o masina cat pe o casa,nu am TV si nici V12,deci sigur rupe gura tagului.

Link to comment
Share on other sites

de ce sa se inchida topicul ? acuma chiar a devenit interesant, cam 50/50 parerile forumistilor !

 

eu zic ca e pe la 20 pentru si 80 impotriva.

 

Ma refer la cei care scriu aici pe topic nu doar cei care voteaza. Votul e clar in bataie de joc, din moment ce pe topic deci unde e scris si inseamna cat de cat responsabilitate in spatele postului, majoritatea sunt la misto

Edited by Bala
Link to comment
Share on other sites

540i e mult mai tare decat 535i . 535i are perfomante apropiate cu 530i ca e 6 cilindri si consum mai bun . Decat 536 mai bine 530 .

Motorul e acelasi si pe 535i si pe 540i, difera capacitatea cilindrica. Iar cei 41 de cai in plus ai motorului de 4.4 nu prea justifica diferenta de 900cc, parerea mea. Asa si eu zic "decat 540i, mai bine M5", nu? Sa-l lasam pe om sa se hotarasca, daca e cu adevarat interesat de V8, V12, etc.

Link to comment
Share on other sites

De ce ma intrebi ? Si tu sax1987 l-ai sunat ?

 

Da , acum l'am sunat si zice ca masina e in stare perfecta si full de full . Mai vrea 500 e diferenta de la mine ... ma mai gandesc :alien: :alien: :alien:

Motorul e acelasi si pe 535i si pe 540i, difera capacitatea cilindrica. Iar cei 41 de cai in plus ai motorului de 4.4 nu prea justifica diferenta de 900cc, parerea mea. Asa si eu zic "decat 540i, mai bine M5", nu? Sa-l lasam pe om sa se hotarasca, daca e cu adevarat interesat de V8, V12, etc.

Tu vrei prea multi bani pe 535 ul ala , de banii aia isi ia V12 ... oricum nu inscrie masina in tara si nu conteaza 900 cmc in plus ( sau mai multi :rolleyes: ) :smile: Conteaza totusi pretul instalatiei GPL la V12 :hyper: La inscrisul in Bg nu conteaza prea mult motorul !

 

 

banateanul : Nu te-ai bandit si la un 850 i ?

Edited by sax1987
Link to comment
Share on other sites

Aha, aveti idee cat casta sa schimbi de pe dreapta pe stanga directia si comenzile ?

 

Am auzit ca e foarte ieftin :angel: Mai ales la E65 , e plug&play .

 

 

Dar nu-i nevoie .. poti pune o camera in oglinda stanga si o legi la navi .. Exita camera dedicata pentru asa ceva !

Edited by sax1987
Link to comment
Share on other sites

Tu vrei prea multi bani pe 535 ul ala , de banii aia isi ia V12 ... oricum nu inscrie masina in tara si nu conteaza 900 cmc in plus ( sau mai multi :rolleyes: ) :smile: Conteaza totusi pretul instalatiei GPL la V12 :hyper: La inscrisul in Bg nu conteaza prea mult motorul !

Da man, da 535-ul e in stare perfecta la 200.000 cu piele si toate cele, iar volanul e pe partea "corespunzatoare".

Acum 2 minute am vazut pe prosport ca vinde becali maybach-ul, 150.000euro, pomana... :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.