Jump to content

BMW M3 Vs AUDI RS4


alex_55

Recommended Posts

  • Replies 119
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Treaba ii simpla si o stie orice copil care adora masinile.In ultimi ani BMW cu puternicul lui M-Power cam stagneaza iar pe cealalta parte ii apar rivali de temut cum ar fi si ii RS4.O masina bine cunoscuta deja care numai are nevoie de prezentare,unii chiar "tremura" si nu degeaba,se stie ce ii poate "capu' " unui RS4.Doar nu degeaba ii "Progres prin tehnologie", si asta da tehnologie cu 80 de cai in plus fata de M3,eu zic ca ii o rusine,dar asta e pentru BMW i-a mai ramas macar "Placerea de a conduce".Ce ma irita pe mine personal ii cum poate VW sa intreaca un BMW.Dupa ce am vazut "Top Gear" cu prezentarea celor doua modele sa zicem exclusiviste M3 si RS4 am ramas dezamagit,dar ce sa mai zic cand s-a facut prezentarea si la o alta emisiune "Fifth Gear".Sper cu strangere de inima ca lucrurile sa NU ramana asa si sa "puna picioru' in prag" ca doar totusi nu degeaba se spune ca exista doua masini BMW-ul si "restul".
Link to comment
Share on other sites

am vazut si eu emisiunea aia .dar ce nu ai observat tu si ce spunea ala .bmw este mai distractiv mai sportiv.si a terminat putin in spatele lui rs 4.si nu se compara m3 e 46 care este sa spunem vechi fata de rs4 .sa vedem ce zice m3 asta nou pe langa rs4.poate ai obsrvat si cat de groaznic se chinuia sa faca un drift cu rs4 si ce radea si se distra cel din m3.BMW va ramane intotdeauna un BMW.poate sa scoata mercedes si audi si skoda mii de cai si sute de tractiuni si 0 100 km pe h in 2 secunde.degeaba.nu poate sa fie BMW si nu o sa fie niciodata.si nici daca umple bordul la audi cu sute de luminite si butonase sa ti ia ochii..........tot degeaba. Edited by INTERCEPTOR
Link to comment
Share on other sites

Nu cred ca un Maybach, cu orice motor vrei tu, scoate timpi apropiati de masinile sport pe circuit. Nu poti compara. M5 e o masina sport, cu suspensie sport, cu frane sport, diferential blocabil, EDC, cutie de viteza orientata pentru circuit. Faptul ca are 4 usi, n-o face limuzina. Ramane tot masina sport.
Link to comment
Share on other sites

M5 e o barca de E60 cu un motor demential pe ea dar strict atat. Ramane o limuzina rapida dupa cum a spus si bunilla si in nici un caz o masina sport. Nu ai pomenit daca era vorba de circuit sau de un 0-400 de metri cand ai spus de M5.

258896[/snapback]

 

Sigur c-am spus ca e vorba de circuit. Totul e sa si citesti.

 

O strutocamila asta e M5.  :blink:

258900[/snapback]

 

Ma pufneste rasul. M5 sta linistit langa un Gallardo pe circuit...

Link to comment
Share on other sites

O masina ca sa fie numita sport tre sa aibe 2 calitati si anume : aspect + performante. M5-ul are doar performante ca aspect de masina sport in nici un caz nu are. Aspectul exterior e de limuzina si nu ma poti contrazice. Asa ca... concluzia ca BMW-ul M5 este o strutocamila am demonstrat-o deoarece are performante de masina sport si aspect de limuzina. Multumit ? Daca nu... pierd vremea aiurea explicandu-ti se pare in loc sa fac ceva util ceea ce e extrem de trist ca timpul costa bani doar.  :blink:

258908[/snapback]

 

Am inteles acum si accept definitia.

 

Dar fiecare cu parerea lui. Pentru mine, o masina sport inseamna ce simti in spatele volanului. Poate sa arate si ca o bicicleta, nu conteaza. Si cu cat e mai anonima, pentru mine cu atat mai bine. Capetele intoarse in oras, nu o fac mai sport pe circuit. Si un Gallardo intoarce sigur toate capetele, pe cand un M5 numai ale cunoscatorilor.

 

In plus, din cauza asta M5 e mult mai versatil. Poti merge si la piata, la opera, la intalniri de afaceri sau la picnic si sa te bucuri de placerea de a-l conduce. Cu un Gallardo, mergi fie pe circuit, fie la show-off. De obicei la show-off.

Link to comment
Share on other sites

Perfect, inseamna ca ne-am inteles pana la urma ca M5-ul nu e masina sport pur sange ca sa ii zic asa.  :blink:

 

@edit : Ca sa definesc un M5 este o limuzina cu un caracter sportiv care poate da rusine altora pur sange dar o sportiva nu e.  :)

258933[/snapback]

 

Nu, nu ne-am inteles decat ca nu suntem de acord cu definitia unei masini sport. Pentru mine M5 e cel putin la fel de sport ca si Lamborghini Gallardo. In plus, pentru mine M5 e de doua ori mai "masina" decat Lamborghini Gallardo.

 

N-am bani de unul, asta e altceva.

Link to comment
Share on other sites

M5 e o barca de E60 cu un motor demential pe ea dar strict atat. Ramane o limuzina rapida dupa cum a spus si bunilla si in nici un caz o masina sport. Nu ai pomenit daca era vorba de circuit sau de un 0-400 de metri cand ai spus de M5.

258896[/snapback]

"Barci" sunt numite limuzinele care se leagana in curbe, care sunt axate pe confort si nu pe sportivitate....tu crezi ca suspensia de M5 E60 e ca de pe un E60 stock? Eu am pe masina o suspensie sport din care a derivat cea de M5 E39, astfel masina sta perfect in curbe, darmite suspensia de pe E60 M5...

Link to comment
Share on other sites

Imi pierd vremea de pomana se pare avand in vedere ca tu atat esti in stare sa intelegi si anume ca M5-ul nu mai este masina. Ce zic eu si ce intelegi tu....  :blink:

259154[/snapback]

 

Nu am facut referire la nimeni in mod particular, era o constatare la modul general.

 

Cat sunt eu in stare sa inteleg , tu esti ultima persoana care poate aprecia,deci te rog sa iti corectezi stilul cand mi te adresezi.

 

blink: Cred ca ai inceput sa imbatranesti.  :)

259155[/snapback]

 

Este ultima oara cand te avertizez sa nu mai jignesti.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.