Jump to content

B 123 E90


Flaviu1

Recommended Posts

Am o saptamana de cand am scos dpf si i-am facut soft la George de pe forum. Masina se comporta foarte bine, si sunt multumit de rezultate.

Am avut doua erori de filtru de particule pana acum, prima data a fost de la bujii si releu, dupa ce le-am schimbat totul a fost ok. Acum a fost direct de la filtru, infundat , turbina a intrat in safe mode si nu mai mergea, acum totul e ok.

post-46848-0-59473100-1428305601_thumb.jpg

post-46848-0-46954900-1428305682_thumb.jpg

post-46848-0-28587800-1428305695_thumb.jpg

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

de ce ai pus plasa aia la bara?

eu zic sa nu te ineci ca rata la mal :)

 

 

Pai Alex masina mea nu are proiectoare din fabrica, si nu gaseam grile simple, decat pe cea din mijloc.

 

Atunci am apelat la plasa asta. Nu se vede rau, chiar e ok si este montata bine . :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Da nici eu nu stiam.

 

Pe google am vazut 2,3 masini aceasi bara si tot fara proiectoare. Am vazut iarasi pe m3 e92 bara asemanatoare si fara proiectoare.

 

Am sunat la 3 baieti care comercializeaza piese auto etc, si nu au gasit decat cu proiectoare.

 

Acum daca m-au pacalit sau le-a fost lene sa caute nu stiu. Dar au insistat ca modelul pentru bara vine doar cu proiectoare.

 

Am avut si pe forum la vanzare masina asta si tot asa vad ca nu are proiectoare

Link to comment
Share on other sites

Da nici eu nu stiam.

 

Pe google am vazut 2,3 masini aceasi bara si tot fara proiectoare. Am vazut iarasi pe m3 e92 bara asemanatoare si fara proiectoare.

 

Am sunat la 3 baieti care comercializeaza piese auto etc, si nu au gasit decat cu proiectoare.

 

Acum daca m-au pacalit sau le-a fost lene sa caute nu stiu. Dar au insistat ca modelul pentru bara vine doar cu proiectoare.

 

Am avut si pe forum la vanzare masina asta si tot asa vad ca nu are proiectoare

asta e bara de M3....de fapt este M3 masina...si asta da, nu are proiectoare...

 

 

m-am uitat si eu pe realoem.....si clar nu exista grile fara gauri pt proiectoare..

Edited by Alex_wly
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sambata am polisat farurile, acum arata si ele cum trebuie.

 

Ma poate ajuta cineva cu un part number pentrul butonul de volum?

 

Am lasat masina la spalat in weeknd si m-am trezit fara butonul de volum, si nu ma pricem sa caut sa il comand.

 

Nu stiu daca sunt la fel , eu am navigatie mica bussines.

 

Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Pe Dudesti , sensul spre Dristor. E una intr-o curte micuta, sunt mai multe in zona, sa nu o confuzi cu cea de langa parcarea mall vitan e foarte ok.

 

Si la o alta spalatorie tot de cartier care nu o stiam, dupa ce am facut interior exterior, care era vai de capul ei, la final mi-a zis gata " boss , 40 de lei"

Edited by Flaviu1
Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Neaparat sa pui si folie pe faruri, si eu l-am polisat anul trecut si s-a mai inchis la culoare!

 

Da, am sa ii pun si folie, el mi-a zis ca nu se intampla nimic, ca le-a dat cu nu stiu ce protectie UV .... , dar am tot citit si toata lumea pune folie dupa polis.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.