Jump to content

Cauciucuri


OXXO

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

De Vredestein ce parere aveti?

34173[/snapback]

Am avut eu un set de Vd Ultrac - aderenta de exceptie pe orice tip de drum, destul de silentioase - in schimb unul a cedat la prima groapa mai sanatoasa ...

Link to comment
Share on other sites

Am avut eu un set de Vd Ultrac - aderenta de exceptie pe orice tip de drum, destul de silentioase - in schimb unul a cedat la prima groapa mai sanatoasa ...

34174[/snapback]

 

Asta este si parerea mea, am si eu ultrac si sunt f multumit de ele. N-am avut probleme cu lovituri asa ca n-am galme. Si cele de iarna sunt excelente.

Link to comment
Share on other sites

Am avut Quatrac superuzate 205/50R15 si s-au comportat impecabil pe ploaie, prin balti la viteze mari si pe uscat. Nu am reusit sa le rup prin Bucuresti, cu toate ca eram incepator (in ale condusului, in ale bmw-ului, in Bucuresti)

 

Acum mi-am pus Quatrac 2 pe spate la urs, vechi din '99, uzura slaba, dar parca rup aderenta cam usor. Dar si ursul e mult mai usor pe spate decat rechinul. Ramane sa le testez pe ploaie.

Link to comment
Share on other sites

Sunt bune la banii aia dar intangibile nu sunt, stai linistit :blink: Daca va tine buzunarul si nu va e frica de gropi bagati un Pirelli Pzero Nero (la noi se gasesc numai Rosso care nu sunt exceptionale). Sunt cam cele mai tari la ora actuala (mai bune ca Michelin PS2-u).
Link to comment
Share on other sites

Recomand si Pirelli P6 - in afara de faptul ca sunt cam zgomotoase, mi se par foarte bune ... aderenta klumea si pe uscat si pe ploaie, si foarte solide (am dat cu ele prin toate gropile, bordurile, etc . si n-au nimic .. asta in 10.000km)
Link to comment
Share on other sites

Eu recomand cu caldura Nokian. Cand am trecut de la Barum la Nokian (195/60/R14)s-a simtit o diferenta fantastica in aderenta atat pe uscat cat si pe ud+ca se misca mai usor volanul cu Nokian. De acum incolo poate alex sa va spuna cum e cu Nokian-urile. :blink:

Acum am niste Marshal noi 205/45/R16 care se comporta bine deocamdata, dar nici eu nu le-am fortat inca. O sa revin cu pareri in viitor. :)

Link to comment
Share on other sites

Eu recomand cu caldura Nokian. Cand am trecut de la Barum la Nokian (195/60/R14)s-a simtit o diferenta fantastica in aderenta atat pe uscat cat si pe ud+ca se misca mai usor volanul cu Nokian. De acum incolo poate alex sa va spuna cum e cu Nokian-urile.  :)

Acum am niste Marshal noi 205/45/R16 care se comporta bine deocamdata, dar nici eu nu le-am fortat inca. O sa revin cu pareri in viitor. :)

34335[/snapback]

:) inca dau scartz in a 2-a cu Nokianurie deci nu e bune :) Aderenta mai buna intradevar+parca se misca volanul mai usor nu sunt sigur :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.