Jump to content

bmw 525D 2000 nu trage


Recommended Posts

prietene iti garantez ca masina mea nu e coaja, am masina din 2001, ea fiind din 2000, sunt singuru proprietar de 10 ani, rar gasesti masina de 10 ani cu un proprietar, iti garantez ca sunt mai coji alea care au avut 5 proprietari in 3 ani decat a mea ca nu am schimbat un singur filtru, dacia 1310 sa iti iei tu ca mie nu imi trebuie.
Link to comment
Share on other sites

prietene iti garantez ca masina mea nu e coaja, am masina din 2001, ea fiind din 2000, sunt singuru proprietar de 10 ani, rar gasesti masina de 10 ani cu un proprietar, iti garantez ca sunt mai coji alea care au avut 5 proprietari in 3 ani decat a mea ca nu am schimbat un singur filtru, dacia 1310 sa iti iei tu ca mie nu imi trebuie.

Eu iti garantez ca masina ta e o epava. Faptul ca masina e la tine de 10 ani inseamna ca de 9 ani e un rahat. Porcariile astea cum ca nu era filtru pe stoc ma fac sa rad, modelul ala de filtru e pe toate gardurile, probail ca nu aveau de-ala ieftin cum voiai tu (ceva gen 50 de lei). Stiu exact ce are masina ta, dar pe astia ca tine prefer sa crap decat sa ii ajut. Nu meritati sa aveti masinile astea! Am avut si eu un e39 2.5d si dupa ce am investit aproape 3000 de euro in ea in mai putin de un an am fost nevoit s-o vand unuia ca tine care in 5 luni a reusit s-o distruga.

P.S. : Nu te deranja sa-mi raspunzi la mesaj, n-o sa-mi mai pierd timpul vorbind cu "proprietari" de bmw ca tine, asta a fost asa sa ma mai racoresc putin!

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

sunt in asentimentul tau , avem optiunea de a ajuta sau nu , de a citi sau nu topicul omului , dar totusi sa faci prezumtii despre masina si felul omului e exagerat

e masina lui , din partea mea poate sa-i dea foc . si ca sa ma repet , sunt de acord cu cele spuse de tine bogdy

totusi de unde atata rautate pe un forum.

Edited by ex0rcistu
Link to comment
Share on other sites

nush ce faceti atata tamtam. omul de la inceput a zis ca a schimbat filtrele acum 3 luni si nu trage masina. Vroia un sfat, nu critici. Problema lui ca nu le-a schimbat de 5 ani. Poate nu sta in Bucuresti cum stati voi, unde va faceti depuneri de praf pe plamani ci poate sta la munte unde-i aer curat :clover: :D . Si eu am aceeasi problema care a avut-o el, si schimb filtrele de doua ori pe an si tot degeaba si uite ca de la un cacat de furtun nu-ti merge nici s-o crapi. Multumesc pentru topic, am sa schimb si eu furtunele sa vad daca rezolv problema.
Link to comment
Share on other sites

treaba cu furtunasele e nasola, Eu unu ma gandeam sa imi montez un vacuumetru (pe traseul de vacuum) si un manometru (pe traseul turbo)sa am o idee de ce se intampla pe la motor. Asta este cam cea mai nasoala faza cu motoarele turbo, cand se invechesc ar trebui bagate la o "revizie generala" (dat jos toate anexele: admisie, traseul racire apa, traseul turbo, traseu alimentare/retur motorina... si schimbate garnituri, verificat pierderi ulei/apa/presiune, schimbate oricum toate furtunasele motorina/vacuum chiar si apa [cele de apa si traseul de la turbo sunt foarte scumpe, dar din proprie experienta am aflat ca daca desfaci un furtun, fara sa ii schimbi garnitura si dupa caz colierul, nu il mai pui la loc]). Asta inafara schimbarii filtrelor si uleiurilor mai des in timp ce masina se "invecheste". Garantat dupa asemenea operatiuni de anvergura o sa ai cu totul alta masina si in plus ii prelungesti viata. Edited by neo2004
Link to comment
Share on other sites

nush ce faceti atata tamtam. omul de la inceput a zis ca a schimbat filtrele acum 3 luni si nu trage masina. Vroia un sfat, nu critici. Problema lui ca nu le-a schimbat de 5 ani. Poate nu sta in Bucuresti cum stati voi, unde va faceti depuneri de praf pe plamani ci poate sta la munte unde-i aer curat :clover: :D . Si eu am aceeasi problema care a avut-o el, si schimb filtrele de doua ori pe an si tot degeaba si uite ca de la un cacat de furtun nu-ti merge nici s-o crapi. Multumesc pentru topic, am sa schimb si eu furtunele sa vad daca rezolv problema.

 

 

am exagerat cand am zis 5 ani, nu au fost 5 ani, cam 2 ani jumate, am umblat prin N servicuri si nimeni nu stia ce are, in final m-am dus la un om care repara dacii si in 5 min a facut masina, am ramas wow.

 

@ useru care a zis ca masina mea e coaja: e coaja mea, nu e a ta, eu bag bani in ea, fiecare o intretine cum stie si cum vrea, faptul ca am ajuns cu ea la 430.000 de km nu iti spune ceva?nu am segmentat motoru niciodata s-au alte chestii, nici nu stiu cum arata motoru desfacut, crezi ca daca ii bagam ulei de tractor mai ajungea la km astia?:)) pai mai coaja a fost masina ta ca ai bagat 3.000 de euro intr-un an, eu am bagat maxim 2.000 de euro in 430.000 de km, asa ca nu mai critica o masina mea ca nu am muncit impreuna sa o cumparam, in 2001 tu probabil mergeai pe jos.

 

Si ce credeai ca o sa ma rog de tine sa imi spui ce are? credeai ca o sa bag mana adanc in buzunar sa te raspaltesc?nu frate, daca vrei imi spui daca nu, nu!

Edited by florin03
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.