Jump to content

ajutor schimbare cass cu mp3


amore_gabi

Recommended Posts

salut,vreau sa schimb cass de pe e 39 sa pun un mp3 si nu stiu ce rama adaptoare trebuie astfel incat sa mi ramana si afisajul de la comp de bord,a mai facut careva dintre voi lucrul asta,multumesc,astept pareri

mai bine iei un Digital Music Changer. Eu mi-am pus asta http://www.carsx.ro/details.php?product_id=43

casul il vede ca pe un CD changer (cu mp3)

Mi-a placut ca are si bluetooth incorporat. Vine cu cabluri, cu microfon.... Trebuie numa sa le dai un mail inainte sa le zici ce cas ai sa stie ce cabluri sa-ti puna in pachet.

 

uite si niste poze de la "operatiunea" de montare https://picasaweb.google.com/105433212364703853365/DMC :)

 

Eu dadusem bani pe un CD player inainte sa aflu de solutia asta. N-am mai bagat un disc in unitate de cand am pus asta..

Link to comment
Share on other sites

multumesc pt sugestii, cosmin rotaru :eu nu am cd,tocmai de asta caut o solutie,ceea ce vroiam eu era o solutie ink sa montez un cd si sa mi ramana si afisajul de la comp de bord,dar se pare ca nu exista,cine are un cd sau chiar navi de vanz sunt interesat,mc

pai nu-ti trebuie CD... Tocmai de-aia ti-am recomandat solutia asta :)

Casul original are mufa pt control CD changer.

Link to comment
Share on other sites

.. Tocmai de-aia ti-am recomandat solutia asta.....

Exista pareri diverse despre calitatea audio a DMC-ului -unii reclama zgomot de fond.

Care este parerea ta despre calitatea acestui device ? - poate ai avut ocazia sa compari cu altele.

Ar fi relevant (atat cat poate fi) si daca ne-ai spune cat de pretentios esti .

Eu am cass+navi 16:9 (nu am in portbagaj cupla de cd-changer) si caut alternative pentru imbunatatirea calitatii sunetului

Multumesc !

Link to comment
Share on other sites

Si eu am acelasi tip de DMC cum are cosmin rotaru. Sunetul este asemenea calitatii CD-ului, fara zgomot de fundal. Eu inainte sa am dmc, am avut mp3 player aftermarket si nu arata deloc bine adaptorul de plastic 2din. Am renuntat la player in favoarea MID-ului OEM si in loc de magazie in portbagaj, am pus DMC. Sunt multumit de calitatea sunetului, dar pentru gustul meu trebuie schimbate si boxele nokia pentru o calitatea mai buna. Singurul inconvenient care il am eu la DMC (nu stiu cum e la altii): Cand vreau sa schimb melodia inapoi, daca apas de mai multe ori mai repede, sa sara mai multe melodii, nu sare decat cate una pe rand. Atasez o poza cum arata bordul inainte si cum arata acuma.

Recomandarea mea: DMC + MID+Cass(CD) OEM

post-30856-0-65888600-1320689156_thumb.jpg

post-30856-0-62633000-1320689505_thumb.jpg

Edited by P.Dan
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.