Jump to content

Atelier Mic cu Servicii Mari - Reparatii & Tuning + SELF SERVICE


BRANDEX

Recommended Posts

Salut, poate ca ma puteti ajuta cu cateva informatii. Am citit mai sus ca ati montat climatronic in loc de aer conditionat pe e39. Eu am facut acest lucru la seria 1 e87 schimband aeroterma si panoul de comanda. Problema este ca nu am montat solar senzor si nu pot reseta schimbul la filtru de polen. Nu stiti ce repere trebuie sa mai achizitionez si cum sa le montez (legaturi electrice, codari) pe langa respectivul solar senzor? Mentionez ca imi este destul de greu sa vin la voi pentru ca sunt din Bistrita asa ca sper ca ma puteti ajuta cu niste informatii si sfaturi, pe care daca nu doriti sa le postati pe forum as fi bucuros sa mi le puneti pe pm contra cost.

 

Cu multumiri anticipate astept cu nerabdare raspunsul vostru si va doresc succes in continuare

Link to comment
Share on other sites

Salut, poate ca ma puteti ajuta cu cateva informatii. Am citit mai sus ca ati montat climatronic in loc de aer conditionat pe e39. Eu am facut acest lucru la seria 1 e87 schimband aeroterma si panoul de comanda. Problema este ca nu am montat solar senzor si nu pot reseta schimbul la filtru de polen. Nu stiti ce repere trebuie sa mai achizitionez si cum sa le montez (legaturi electrice, codari) pe langa respectivul solar senzor? Mentionez ca imi este destul de greu sa vin la voi pentru ca sunt din Bistrita asa ca sper ca ma puteti ajuta cu niste informatii si sfaturi, pe care daca nu doriti sa le postati pe forum as fi bucuros sa mi le puneti pe pm contra cost.

 

Cu multumiri anticipate astept cu nerabdare raspunsul vostru si va doresc succes in continuare

 

Salut,

 

Nu stiu sa-ti spun exact de ce ai nevoie deoarece eu nu stiu ce ai modificat tu acolo. Cu siguranta ai nevoie de acelsenzor solar

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Am si eu o problema cu un BMW 318i, E36 / '95, in sensul ca imi huruie un rulment pe stanga spate.

Am fost la un prieten la garaj, a incercat sa il schimbe insa zice ca nu poate din cauza ca sunt pe dedesubt 3 suruburi ce se prind in caroserie foarte ruginite si exista riscul sa se rupa.

Ma poti ajuta cumva? Am vazut unele postari pe youtube in care scoteau rulmentul prin fata, pe la disc...

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Am si eu o problema cu un BMW 318i, E36 / '95, in sensul ca imi huruie un rulment pe stanga spate.

Am fost la un prieten la garaj, a incercat sa il schimbe insa zice ca nu poate din cauza ca sunt pe dedesubt 3 suruburi ce se prind in caroserie foarte ruginite si exista riscul sa se rupa.

Ma poti ajuta cumva? Am vazut unele postari pe youtube in care scoteau rulmentul prin fata, pe la disc...

 

Salut,

 

Prin fata se scoate in mod normal, nu stiu cum il scoate prietenul tau.

Link to comment
Share on other sites

Sal, vreau sa instalez un AFR la un 318is. Cat ma costa sa sudati o sonda lambda in evacuare si apoi tras firele in interior?

 

Salut,

 

Nu te putem ajuta cu sudatul

 

salut...dupa procedura de roluire trebuie vopsita aripa ?...ca nu ma prind! mc!

 

Salut,

 

Depinde de stare ( rugina, chit, revopsit ) si cat de mult vrei sa roluiesti.

Link to comment
Share on other sites

Salut, Manu

 

Cat ma costa sa schimb piesa nr. 6 din poza? ( ambele, stanga / dreapta).

Masina din semnatura.

 

Multumesc!

 

 

Salut Gabi,

 

Te costa 50 LEI ca esti client fidel. :)

 

salut.. cat ma costa sa reconditionez 4 jante pe 18 cele de m5 e39

? cele spitate..

reconditionat si vopsit electrostatic?

 

Salut,

 

TRebuie vazute jantele inainte, in jur de 5-600 LEI

Link to comment
Share on other sites

oki am inteles..spune-mi totusi daca te gasesc si sambata..ca as veni direct si cu masina sa le vezi..:) si sa schimb si cablul de capota:):p

 

nu lucram sambata

 

Salut. Car costa revopsirea unor jante pe 17?

 

salut, 4-500 lei depinde model si starea jantelor

Link to comment
Share on other sites

as dori si eu sa stiu un pret pentru urmatoarele operatiuni:

 

curatare EGR

curatare injectoare

curatare galerie

curatare evacuare

curatare corp clapeta acceleratie si regulator relanti

curatare sonde

curatare catalizator

Multumesc anticipat.

Link to comment
Share on other sites

Masina mea a avut parte de operatiuni complexe pe parte mecanica in atelierul baietilor in ultimele doua saptamani. Tin sa spun ca sunt absolut incantat de profesionalismul de care dau dovada, dedicatie, punctualitate. Pe langa servicii de mare calitate gasesti si oameni de mare calitate. Ma declar client fidel, promit sa mai revin (dar sper ca nu prea curand :) ). Desi, sunt absolut convins ca in cateva luni voi fi nevoit sa astept cel putin o saptamana pentru o programare la revizie.. :p

Va urez succes!

Link to comment
Share on other sites

Salut

 

Am un bmw z3 din 96 care a stat pe bara ceva vreme. are motor de 1.9 103 kw .

 

Doresc sa reconditionez masina , fiindca nu e intr-o stare foarte buna.Pe partea mecanica, nu trage cum trebuie deloc, e lenta.

 

Am identificat sonda lambda defecta si am schimbat-o, bujii schimbate, 1, 2 furtune de vacuum, garnitura de capac, curele de acesorii, si altele mici diverse.Cred ca a ramas o problema cu motorasul de relanti/regulatorul - bazaie bobina din el, si relantiul e sacadat.

 

De ieri in sarcina a inceput sa dea rateuri urmate de motorul care moare, urmate de scurte reveniri.bubuieli in galeria de evacuare, relantiul nu tine, dupa care iar isi revine, asta in decurs de cateva secunde.

 

Scopul pentru care scriu, nu este sa rezolvam problema pe forum, ci sa stiu daca o putem rezolva la tine, fara sa schimbam toti senzorii.O alta treaba ciudata, a iesit o eroare ciudata, cu phase sensor.

 

Astept un raspuns, te rog, sa stiu de vin au ba la tine.

 

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.