Jump to content

Sfat achizitie 320D


Florin200us

Recommended Posts

presupun ca de fraieri nu se face asta din fabrica? sau nu poseda ei tehnologia necesara...?

 

 

Bai Nila, eu ziceam de fiabilitate, avand experienta resoftarii a 4 masini personale. Resoftari facute in limita safe, asa cum zicea si @increatul. Tu vorbesti doar din inchipuiri, apeland la ironii de 2 lei. Nu-ti e rusine sa ai astfel de exprimari avand in vedere ca nu ti-ai resoftat masina si vorbesti doar din auzite ?

Link to comment
Share on other sites

Bai Nila, eu ziceam de fiabilitate, avand experienta resoftarii a 4 masini personale. Resoftari facute in limita safe, asa cum zicea si @increatul. Tu vorbesti doar din inchipuiri, apeland la ironii de 2 lei. Nu-ti e rusine sa ai astfel de exprimari avand in vedere ca nu ti-ai resoftat masina si vorbesti doar din auzite ?

 

Bai Nila??..au ajuns cumva resoftarile si la sate? presupun ca acolo faci tu resoftari, cu limbaju asta...cati cai ai scos in plus de la un trector U650?

Link to comment
Share on other sites

Bai Nila??..au ajuns cumva resoftarile si la sate? presupun ca acolo faci tu resoftari, cu limbaju asta...cati cai ai scos in plus de la un trector U650?

 

Nu insista sa te fac prostanac fiindca nu o sa-ti dau satisfactie si nu o sa te fac.

 

 

Pentru restul: eu nu sustin ca resoftarile sunt bune sau rele. Zic doar ca am facut la 4 masini resoftari safe si, coroborate cum modul meu de a intretine si conduce masinile,nu au avut efecte negative. Experienta personala, nu intamplari din auzite !

 

Uite asa se dau sfaturile pe forum, din auzite:

 

 

dupa ce faci resoftarea respectiva....trebuie sa te apuci sa strangi bani de o volanta noua, cel mai bine una de 320d;))

 

 

De unde sti?

 

ai resoftat ?:))

 

 

nu, da stiu asta de la cineva

 

Epic.

Edited by KIP
Link to comment
Share on other sites

Te chinui degeaba. Nu reusesti decat sa te faci si mai mult de ras. Tu continua !

 

Asta nu e raspuns de mahalagiu :thumbsup: , credeam ca din categoria aia faci parte....ar fi bine sa stearga cineva ultimile posturi..

 

 

Florin arunca o privire si pe linkul de mai jos

http://www.bmwclub.ro/forums/topic/80694-resoftarerempare/page__p__1141969__hl__resoftare__fromsearch__1#entry1141969

Edited by darius_x
Link to comment
Share on other sites

Asta nu e raspuns de mahalagiu :thumbsup: , credeam ca din categoria aia faci parte....ar fi bine sa stearga cineva ultimile posturi..

 

 

Florin arunca o privire si pe linkul de mai jos

http://www.bmwclub.ro/forums/topic/80694-resoftarerempare/page__p__1141969__hl__resoftare__fromsearch__1#entry1141969

 

 

 

Dap, pe undeva normal si logic ...

Link to comment
Share on other sites

 

La prima...prima poza capota nu cade bine,are jante de seria 5,si radio casetofon!

 

La a2a...bara m-pack decat pe fata...alte defecte nu prea se vad,probabil lipsesc led`urile de la incalzirea in scaune pe partea dreapta!

 

L.E. Prima are si proiectorul stanga fata vopsit in argintiu...probabil a retusat ceva acolo si a uitat sa`l acopere!:))))))))

Edited by strees
Link to comment
Share on other sites

Cumpletez ca fapt divers asa...cand cumparati o masina,de unde stiti daca este/a fost sau nu resoftata?

La bavaria n`o sa va zica niciodata,ca are presiune mai mare in turbina sau injectia modificata...pt ca atunci cand cumperi o masina nu verifica "harta" masinii!

Link to comment
Share on other sites

eu am luat un bmw de aici de pe forum, am fost cu ea la MHS, avea niste probleme marunte SI eroare la dpf, iar tipu de acolo mi-a zis sa o alerg putin pe autostrada (vesnicul sfat). in urm zile am obs ca scoate fum mai mult ca normal, una peste alta nu avea dpf si cath, scoate bani de downpipe si resoftare si probabil tre sa iau si un cat inainte de itp.....

 

asa ca rabdare :D si nu neaparat cei de la BMW sunt zeeii in materie de diagnoza, cred ca oricare de aici de pe forum care a stat si a mai citit una alta cu un laptop si soft de diag poate sa ajute un necunoscator, iar pe sub masina poate sa iti verifice oricine cu elevator...

 

succes la cautat.

Link to comment
Share on other sites

OFF

Ma gandeam eu ca trebuie sa-mi fac socotelile pentru urmatoarea fara banii de pe actuala, acum m-am convins ca o s-o dau foarte greu pentru ca nu e full de full si nici n-as avea tupeul sa zic ca e aprope full (cum avea impresia un prieten).

In plus are 190kkm si nici ai nu stiu daca sunt reali :)

E cam ca cea din primul link, doar ca are jante mak pe 16 si comenzi pe volan (incl pilot automat)

Edited by lucian81v
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.