Jump to content

Sfat achizitie 320d Zalau


VOG

Recommended Posts

Salut,

 

Urmeaza sa merg in weekend in Zalau, am gasit acolo un 320D. Sunt interesat de un service din Zalau sau in imprejurimi, sau un coleg cu un tester care sa fie de incredere si unde pot sa-i fac o verificare inainte de cumparare.

 

Va multumesc si astept propunerile voastre.

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Urmeaza sa merg in weekend in Zalau, am gasit acolo un 320D. Sunt interesat de un service din Zalau sau in imprejurimi, sau un coleg cu un tester care sa fie de incredere si unde pot sa-i fac o verificare inainte de cumparare.

 

Va multumesc si astept propunerile voastre.

 

Poti sa mergi la Cluj la reprezentanta.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Urmeaza sa merg in weekend in Zalau, am gasit acolo un 320D. Sunt interesat de un service din Zalau sau in imprejurimi, sau un coleg cu un tester care sa fie de incredere si unde pot sa-i fac o verificare inainte de cumparare.

 

Va multumesc si astept propunerile voastre.

 

Daca bati atata drum eu zic sa vezi cel putin 5-6 masini in zona,sa nu plangi dupa banii de drum.

Edited by ionut_marius
Link to comment
Share on other sites

Eu sunt din Zalau, am luat doua masini de acolo, ambele foarte bune (fara verificare la mecanic) mai am un prieten care a luat un Vectra B absolut impecabil si exemplele pot continua. Trebuie intr-adevar sa stii de la cine cumperi, sunt foarte multi care aduc masini, dar furate nu am auzit.

 

edit: masinile toate au fost aduse de afara, rulate in Zalau nu recomand, drumurile sunt destul de proaste si nu prea isi intretin oamenii masinile.

Edited by Gizmo.
Link to comment
Share on other sites

Vanzatorul a spus ca are acte pe turbina ca atat a fost defect la ea, acum la tinichigerie se mai repara ele. Ideea e ca nu pot sa depasesc 12000 EUR cu tot cu inmatriculat

 

Ca nedumerire majora mi se pare ca volanul asta are airbagul lipit. Se vad niste dungi ciudate

Link to comment
Share on other sites

Si am mai gasit si asta despre ea:

 

http://www.ziegler-treuhand.de/seiten/fr_detail.phtml?pos=131572&procode=1126&type=&action=modify

 

Pe Viorel auto il stie cineva?

 

Conform google translate:

 

Engleza:

 

Defects: strong traces of use, total

poor condition, body damage;

Faulty motor, not precisely known damage;

Vehicle is not roadworthy

 

 

Romana:

 

Defecte: urme puternice de utilizare, total

stare proasta, stricaciuni organism;

Cu motor defect, nu deteriora exact cunoscute;

Vehiculul nu este reglementarea tehnicĂŁ

 

 

 

 

Cum poti sa mai fi interesat de asa ceva ?

Link to comment
Share on other sites

este una si aceeasi banuiesc in ambele anunturi....daca ai lua-o la un 8k cel mult ar mai merita sa bagi bani in ea, dar asa sincer nu vad rostul, e 2005 si vei baga ceva bani in ea, nemti nu zic ca ar fi fost accidentata, ci doar pare a fi a avut parte de-o viata mai grea, probabil company car, parerea mea e sa nu te legi la cap daca nu te doare, dai mai bine ceva in plus dar poti sa pleci linisit la drum cu ea! Edited by mik15
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Fereste-te de acest Viorel... Nu prea e de incredere...

 

La un buget de 12000 eur as incerca sa imi caut masina prin Germania. Macar ai avantajul ca nu este rulata in tara. Posibil sa ocolesti si taxa auto cu un avocat bun. Nu si-a bagat nici un "Viorel" mana prin ea.

 

Cat despre faptul ca in Zalau se iau cele mai multe tepe... hmm... nu stiu ce sa zic... nu cred ca se iau mai multe ca in alte orase... Si oricum in cazul inei tepe, o parte de vina o poarta si cel care cumpara masina, fiind suficient de credul si naiv sa mearga pe vorba vanzatorului, fara sa faca verificari la un service si RAR.

 

Cat despre faptul ca sunt drumuri proaste si oamenii nu isi intretin masinile pe aici... Cu asta iar nu prea sunt de acord. Drumurile sunt la fel ca in alte judete: si bune si proaste. La fel si cei care isi intretin masinile. De exemplu eu sunt unul dintre aia care ii plae sa intretina masina corespunzator. Daca nu as fi, nu mi-as fi facut cont aici. Nu? :)

Link to comment
Share on other sites

Cat despre faptul ca sunt drumuri proaste si oamenii nu isi intretin masinile pe aici... Cu asta iar nu prea sunt de acord. Drumurile sunt la fel ca in alte judete: si bune si proaste. La fel si cei care isi intretin masinile. De exemplu eu sunt unul dintre aia care ii plae sa intretina masina corespunzator. Daca nu as fi, nu mi-as fi facut cont aici. Nu? :)

 

Eu am zis-o prea din scurt mai sus, in Zalau, in oras nu s-a reabilitat complet nici o sosea, in Cluj de exemplu se asfalteaza de la 0 strazi, chiar zone intregi. Eu anul trecut am trecut foarte rar dar de fiecare data era cate-un sant in mijlocul drumului (unele nesemnalizate) plus ca se carpeste foarte prost, e denivelat rau drumul. Da, s-a spart pentru canalizare dar au carpit prost. Eu de exemplu nu umblu decat cu masina lui tata in zalau :D a mea o bag in garaj. Acuma mi-am amintit, era o parte din "centura" care s-a reabilitat, s-a raschetat asfaltul, era f. zgromturos, se circula cu 20km/h si cam o luna nu s-a lucrat deloc, era dezastru.

 

Plus ca zalauanii merg des la tara si drumurile spre sate daca nu sunt pe E81 e cam jale. Da, sunt si exceptii, atat drumuri cat si oameni dar eu raman de aceeasi parere mai ales ca am avut contact si cu mecanici "buni" din zalau si am vazut cat ii poate capul. Deja s-au invatat de la samsari cred: daca ceva merge si nu pica de tot nu merita schimbat. Imi scartaia o bucsa oscilanta pe spate si omu zicea ca se aude din fata, mecanic proprietar de BMW model ca si al meu :hyper:

 

Dar cum ziceai si tu, teapa isi ia cine nu cunoaste, am luat 2 masini de la samsari din Zalau, masini care pentru pretul dat pot sa zic ca au fost impecabile, la fel si prietenul cu Vectra.

 

Si ca o ultima remarca acum de Craciun nu am mai vazut asa de multe masini scumpe cum era pe vremuri in zalau :rolleyes:

Edited by Gizmo.
Link to comment
Share on other sites

La asa oferta eu vreau 2!

 

pe bune,numai ca masina e in gb :),orcand sunt disponibil sa o aduc in rom ..ori sa vi sa o vezi ,nu stiu cum sa pun poze ca as puyne sa vezi in ce conditie e masina ,deci arata incredibil ,nu zic doar ca e masina mea,

 

Dayro - cateva din postarile tale pe acest forum sunt legate de masina cum ca vrei sa o vinzi.

 

In celalalte descrii probleme ale masinii. Inclusiv la tine pe profil. Nu este nimeni atat de naiv sa creada ca ai o masina super. Asta pe langa ca ai volanul pe partea gresita si mutarea lui mai costa binisor. Plus taxa de inmatriculare...

 

Deci te rog mult: scuteste-ne de prosteli dinastea asa pe fata.

 

P.S. Ai deja in cateva locuri postari in care propui vanzarea ei. Poti intra deja la spam. Si scrie romaneste. Este BMWCLUB.ro si vorbim romaneste. Are si gramatica importanta ei. NU suntem obligati sa descifram ce scrii...

Link to comment
Share on other sites

La asa oferta eu vreau 2!

 

pe bune,numai ca masina e in gb :),orcand sunt disponibil sa o aduc in rom ..ori sa vi sa o vezi ,nu stiu cum sa pun poze ca as puyne sa vezi in ce conditie e masina ,deci arata incredibil ,nu zic doar ca e masina mea,

@fantozzi

cu siguranta te refereai la cat de incredibil arata masina..nu?

 

@dayro

eram sarcastic prietene,la banii care ii ceri pe o masina cu volanul pe dreapta,poate sa arate si cu degetu masina,ca nu faci 7000E nici din piese daca dezmembrezi tu 2 masini

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.