Jump to content

accident


izy

Recommended Posts

  • Replies 204
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Habar n-aveam ca E39 e asa REZISTENT. Eu am avut un accident cu un Mondeo, masina care am avut-o inainte, am dat intr-un cap de pod la 110 km, cam asa, si s-a facut toata praf, schimbatoru de viteze se deplasase pana la bancheta din spate, consola de AC era in locu schimbatorului, pedalele mi`au ajuns la genunchi,etc. Vad ca E39 chiar e sigura sigura. Stiam ca e rezistenta, dar nici chiar asa !
Link to comment
Share on other sites

Am fost azi la casco , totul a mers OK pana acuma , a facut ala poze si a zis ca e cam dauna totala , si ma suna el.. na acuma sa vad ce mai am de facut si daca nu se suceste cumva. Nam reusit sa mai desfact capota la motor si nu a facut poze la motor dar cu toate astea .... eu zic ca e OK.

 

Cateva poze de azi cu masina , am mai facut si eu 2 3 poze cand a facut si asta cu casco.

post-811-1165317711_thumb.jpg

post-811-1165317750_thumb.jpg

post-811-1165317778_thumb.jpg

post-811-1165317807_thumb.jpg

post-811-1165317836_thumb.jpg

post-811-1165317860_thumb.jpg

post-811-1165317894_thumb.jpg

post-811-1165317927_thumb.jpg

post-811-1165317960_thumb.jpg

Edited by izy
Link to comment
Share on other sites

Ce sa se suceasca, nu e nimic de sucit. Uite cum sta treaba, ori iti dau toti banii la care e asigurata masina, ori poti tu sa alegi sa pastrezi masina si sa iei 80% din bani. Cum crezi tu ca se merita. Nu e de sucit si rasucit. Tu ai semnat un contract cu ei. Dar daca nu pastrezi masina, astepti o luna pana se face licitatia, si dupa ce se vinde masina lovita mai ai de stat vreo 2 saptamani si atunci iei banii. Pe mine m-au tinut cam 2 luni. Mult. Daca vrei sa mai stii ceva, sa intrebi.
Link to comment
Share on other sites

Tu stii mai bine. Daca tu crezi ca e avantajos sa tii masina, tine-o, daca scoti mai multi bani. Dar sa stai dupaia cu ea sa o vinzi... mai ales ca dezmembrarile le platesc foarte prost. vorbeste si tu cu agentu de asigurari, promite-i ceva, dupa ce iei banii etc. Zi si tu... sa se ocupe ca sa iei banii mai repede ca o sa fii recunoscator.
Link to comment
Share on other sites

Am avut un norok chior , mam invartit de 2 ori cu masina  si am aterizat in sant, am scapat doar cu cateva zgarieturi , mia intrat un ford pe contra sens , aprox  am tras de volan dreapta , si am intrat cu o roata in sant cand am incercat sa redreses masina mam rastogolit de 2 3 ori apoi am aterizat in santz. Oricum e super seria 5 e39 , sa ai asha accident si doar 2 3 zgarieturi sa ai si tu si pasageru din dreapta e ceva mare. Toata lumea credea ca a murit cineva cand a vazut accidentul.Oricum o sa scriu mai multe despre cum sa intamplat dar sa imi mai revin un pic ca parca sunt un pic ruginit:)

160059[/snapback]

 

dauna totala este de la 80%. ce trebuie sa faci tu este sa ai grija ca oferta de reparatii (piese+manopera) sa fie mai mare decat 80% din suma asigurata la casco. am experiente negre legate de o dauna totala cu un opel astra, o gramada de batai de cap am avut. cum ziceam .... cand vine inspectorul de daune , fii sigur ca trece dauna totala in hartii sau daca se apuca sa scrie daunele , sa le scrie pe toate, si orice chitibus, pentru ca adunate toate ...sa iasa la bani . SUCCES

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.