Jump to content

accident


izy

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Replies 204
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

deci astea de la casco miau au scris ca e dauna totala si au ma iscris ca masina e 65% avariata , au socotit suma de 12.000E .. si masina sa mio lase mie , totusi masina e avariata peste 70% si eu chiar nu vreau sa pastrez masina , adica miar conveni sami dea toti banii si sa le dau masina sau macar 14 -15 mii sami dea si sa ramana masina la mine , ce e de facut? - daca nu e de facut nimic si aveti nevoie de piese de pe ea eu o vand numai cu totul la pretul de 4000E fix.
Link to comment
Share on other sites

Daca ai timp inainte de a veni ala sa faca poze...mai loveste masina.cu o ranga cu ceva...Asta in cazul ca nu mai merge reparata...ca dauna totala.

 

Spart geamuri chestii de astea...Ca sa para bine la ochi:)

189300[/snapback]

 

mah da ce sfaturi practice dai.... :blink: bine ca nu vede nimeni :)

Link to comment
Share on other sites

Pai daca iti da si banii si iti lasa si masina ori o poti vinde toata...ori la dezmembrat piese ca iesi mai bine...si cand aduni banii iti iese de una noua cu oleaca de noroc:)

189508[/snapback]

doar 12000 + epava , si in contract valoarea era de 18500 , acuma umblu sa vad ce fac sa iau mai mult ca nu mi se pare corect

Link to comment
Share on other sites

doar 12000 + epava , si in contract valoarea era de 18500 , acuma umblu sa vad ce fac sa iau mai mult ca nu mi se pare corect

190846[/snapback]

 

 

E optiunea ta sa partrezi sau NU masina ! Daca ei iti dau 12000 si masina si stii ca masina nu face cel putin 6500 nu are rost sa o tii ! Ti-am mai zis o data. Ia banii toti, oricum si asa e f putin. Atat aveam eu asigurat un ford mondeo, nu stiu ce fel de asigurare ai facut tu. BMW-u meu mi-l asigurasera la 20.000 si nu nici pe departe asa full cum parea al tau...

Link to comment
Share on other sites

GBU a facut asigurarea si eu doar am preluato prin transfer , zimi si mie ce sa le zic celor de la asigurare? ei nu mau intrebat nimic daca sa pastrez sau nu masina , ei doar miau trimis in posta o foaie stampilata si semnata ca masina e dauna totala si ca despagubirile sunt la 65% din valoare adica 12.000E , am vorbit cu cel care mia facut expertiza la masina si mia zis ca ce a trecut el acolo era peste 1 miliard (reparatii).
Link to comment
Share on other sites

GBU a facut asigurarea si eu doar am preluato prin transfer , zimi si mie ce sa le zic celor de la asigurare? ei nu mau intrebat nimic daca sa pastrez sau nu masina , ei doar miau trimis in posta o foaie stampilata si semnata ca masina e dauna totala si ca despagubirile sunt la 65% din valoare adica 12.000E ,  am vorbit cu cel care mia facut expertiza la masina si mia zis ca ce a trecut el acolo era peste 1 miliard (reparatii).

190885[/snapback]

 

 

Iei frumos contractu de asigurare, e cam mult de citit dar trebuie citit. Scrie undeva de clauza prin care tu ai optiunea sa partrezi sau nu masina, asta le-o zici si lor. Mie nu imi trebuie masina, eu nu stau s-o vand. E dreptul tau ca asigurat. Daca vezi ca nu te descurci eu zici sa consulti un avocat. Si sa te uiti bine in contract de ce masina este asigurata la asa o suma mica.

Link to comment
Share on other sites

GBU a spus ca a incercat sa scoata o suma cat mai mica la asigurare. Tinand cont ca eu am cumparato la 14500E si sa zicem ca am cheltuti maxim 3 400E ca sa o fac sa fie fara nici o problema mie imi convine orice suma care e peste 15.000 15500.. totusi eu am sperat ca o sa iau toti banii din asigurare... nu doar 12000E din care trebuie sa le mai dau lor inca 500E restul banilor pe ratele de asigurare.
Link to comment
Share on other sites

Asa am patit si eu la Allianz si regret ca nu m-am dus la un avocat sa le **** putin neamurile. Aveam un Passat asigurat la 19300 si l-am facut dauna totala. Am luat 11000 + epava... Ia-ti un avocat si incearca sa-ti recuperezi toata suma care e trecuta in contract da-i in mm de jigodii nenorocite.

 

Acum au mai si marit preturile la CASCO ca domne intram in UE... servicii ca in UE cand plm o sa fie atunci? Sau numa bani ca in UE e bine?

 

Sorry de offtopic dar imi creste tensiunea cand aud de firme de asigurari si casco... Numai de-al dracu dadeam in gropi cu 6le sa tai cauciucuri si spargeam faruri cu ciocanu... sa vada si ei cum e sa plateasca azi 500, maine 1300, poimaine iar 500...

Edited by Kane
Link to comment
Share on other sites

Am avut un norok chior , mam invartit de 2 ori cu masina  si am aterizat in sant, am scapat doar cu cateva zgarieturi , mia intrat un ford pe contra sens , aprox  am tras de volan dreapta , si am intrat cu o roata in sant cand am incercat sa redreses masina mam rastogolit de 2 3 ori apoi am aterizat in santz. Oricum e super seria 5 e39 , sa ai asha accident si doar 2 3 zgarieturi sa ai si tu si pasageru din dreapta e ceva mare. Toata lumea credea ca a murit cineva cand a vazut accidentul.Oricum o sa scriu mai multe despre cum sa intamplat dar sa imi mai revin un pic ca parca sunt un pic ruginit:)

160059[/snapback]

 

 

Motorul mai merge?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.