Jump to content

Seria 3 E30


Nick

Recommended Posts

Salut .Frumoasa intalnirea , sper sa mai faceti , sunt inca un posesor de ursulet.

7981[/snapback]

 

pe tine te asteptam....cand ne arati si noua ce poate bestia? si apropo cati bani ai bagat pana acum in ea?

Edited by Ionut
Link to comment
Share on other sites

(cine pana mea?!?) ....dau de tine peste tot ..

tot ranchiunos esti ?

come on ..hai cand ai timp liber dau o bere. .sau o cafea..ce doresti ...vreau sa ne vedem sa stam 30 de min de vorba ..cand/daca ai timp ..subiectul e30 ..hai ..nu-mi purta pica. ..eram pustan pe vremea aia ..etc....come on !

in caz ca nu-ti aduci aminte cine sunt ..hint: 924 porsche inmatirculat MD :blink:

Link to comment
Share on other sites

vladenko, bine ai venit printre noi. sper ca ai mai crescut sau macar ti-a mai cerscut mintea de atunci :blink:

 

ar fi trebuit ca primele posturi sa le pui in topicurile de auto-prezentare.

 

stai linistit ca n-am uitat de tine, si ti-am mai vazut replicile si prin alte parti. poti incepe prin a-ti posta intrebarile aici, si vedem cu ce te putem ajuta. timp de intilniri d-astea amoroase nu prea am :)

Link to comment
Share on other sites

Tati... de abia te asteptam la intalnirile viitoare, sa ne arati si noua cu ce se mananca un ursulet, totusi cam tarziu ai aterizat pe forum, sincer te asteptam mai devreme.

8030[/snapback]

 

adica cum ma? noi nu stim cum se mananca un ursulet?

:blink:

Link to comment
Share on other sites

noroc (cine pana mea?!?) ok apreciez :blink:

 

mai uite tocmai am luat un ursulet... motor 1.8 din 86

 

acuma ..vreau si eu niste jante pe 15 ceva decent nu extravagant ...acum am jantele ei pe 14 urate foc :) ma rog asta nu e foarte urgent..urgenta e urmatoarea :

 

tipul care a avut masina ..a primit de la nustiucine un (1!!) scaun sport misto si l-a pus pe masina ..acuma in locul soferului am scaunul ala ..dragut ..ceva gen cele de pe golf 4 ...si in dreapta am scaunul masinii original dar RUPT TARE si arcuri si tapiterie tot

 

deci vreau sa ma ajutati daca mai stiti oameni sau dezmembrari arabeti etc..si eventual si preturi ( sa nu ma pacalesc ..ca nu am experienta la preturile piese sh ursulet ) ..pt 2 scaune ( am in 2 usi masina ) originale ..si sa arate bine momentan nu vreau sa dau bani pe recaro piele and shit ..acuma ma rog ..depinde de pret..si bancheta spate e cam varza

 

masina deci exterior cam nasoala ..e rosie ..vopsita cu policolor ..fara lac.....si zgariata cam nasol portiera dreapta ..( a zgariat-o careva cu o cheie ..clar ) ...

jante am zis uratzele ...fara spoilere fara nimic

 

interiorul vi l-am spus ....

optiuni : doar alarma si inchidere centralizata

in schimb motorul e facut ....merge f bine consuma cam 8 in oras la mers normal ...la fel articulatii buscaraie noua etc !!! astept niste semne vis-a-vis de scaunele astea..si eventual ...daca are cineva macarale plus motorase pt geamuri electrice ....si orice alte piese daca mai aveti de prin dezmembrari si nu aveti ce face cu ele .....( gen sistemul deinchidere la torpedou ... mie imi lipseste )

merci ...

Link to comment
Share on other sites

vladenko,

 

scaunul ala "misto" cit de misto e ? se basculeaza ? fa-i niste poze, ca poate te scap eu de el :blink:

am eu un scaun bun de pasager pentru 2 usi, doarme pisicul pe el, poate ma hotarasc sa-l vind. am si o incuietoare de torpedou in plus dar nu cred ca o vind pentru ca le stiu ca se strica des si cind am avut nevoie am cautat ca disperatu'

 

jante nu stiu unde poti gasi ceva nefacut praf, cel mai bine iti iei unele noi. sint cam 250 eur unele frumoase, turcesti ce-i drept dar sint bune.

 

geamurile electrice se gasesc greu si sint scumpe, de obicei toti jmecherii cer 100E.

Link to comment
Share on other sites

da ..se basculeaza.. mai e misto e nou ...seamana cu scaunele de pe golf 4 daca le stii NEGRU ....e pt dreapta el de fapt dar e pus pe stanga ....

 

deci imi dai sau doar ma amagesti cu sistemul ala de inchidere la torpedou ?! cu geamurile cam asa e ..niste jnapani :blink: jante noi 250E ?!?! unde ? ..oricum prefer sh pe la 150-180 cu tot cu cauciucuri pt moment .....astea pe care le am sunt chiar prea urate si terminate (indoicte ) de aia vreau altceva dar nu am bani acuma de ceva chiar misto .....vreau sa vad si eu niste poze cu masina ta (cine pana mea?!?)

Link to comment
Share on other sites

mai oameni buni...fac si eu un apel umanitar la voi....ajutati-ma si pe mine sa gasesc si eu spoilerul cel mic de sub bara, ala din platic, pentru model dupa 88...dc a-ti auzit pe cineva ca are, dc vede-ti pe undeva bagati un post......multam.. :blink:
Link to comment
Share on other sites

Problema:

In urma invatamintelor trase duminica la academie vreau sa umblu la motor.

 

In primul rand vreau sa ii fac si eu o compresie si dupa aia sa schimb segmenitii, ceva cuzineti... in fine, ce trebuie ca sa meaga motorashul bine. Poate in viitor o trec si pe injectie.

 

Cine stie un mecanic bun pentru asa ceva si mai ales de incredere. Preturile conteaza :blink:

Link to comment
Share on other sites

Problema:

In urma invatamintelor trase duminica la academie vreau sa umblu la motor.

 

In primul rand vreau sa ii fac si eu o compresie si dupa aia sa schimb segmenitii, ceva cuzineti... in fine, ce trebuie ca sa meaga motorashul bine.  Poate in viitor o trec si pe injectie.

 

Cine stie un mecanic bun pentru asa ceva si mai ales de incredere. Preturile conteaza :blink:

8191[/snapback]

 

cand vrei sa te apuci imi zici si te duc eu la un mecanic bun....

Link to comment
Share on other sites

Ionut imi pare rau ca nu ti-am raspuns pana acum , nu am stiut sa intru la comentarii. Pe oglinzi am dat 70 euro,le-am luat de la PIT STOP si sunt FK.

8385[/snapback]

 

nici o problema....tziam zis cunosc masina de mult, a stat parcata un an de zile langa a mea. Stiu ca mergea foarte bine, numai ca nu ma aveam asa bine cu proprietarul , in sensul ca nu ne intersectam niciaodata si nu am avut ocazia sa-l intreb amaunte despre motor sau alte chestii..stiu doar ca avea jantele pe 16' pe care vad ca inca le mai are, flanse, bara de rigidizare in fata intre oalele de la amortizoare, suspensii sport si c-am atat...m-a durut inima cand a lovit-o si a stat asa vreo 2 luni pana sa o repare.....sper ca la urmatorea intalnire sa ne vedem si iti mai povestesc despre ea ce mai stiu...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.