Jump to content

..si Uite Asa Am Ramas Fara Oglinzi La E60...


add3ian

Recommended Posts

Buna seara tuturor, daca mai poate fi numita BUNA...

 

Vreau sa va zic ca dupa ce pe la ora 20 am plecat de acasa masina ramanand in parcare, ma intorc la ora 23 cand observ marea surpriza. Dupa ce anul trecut mi-au spart masina, acum a venit randul oglinzilor. M-au lasat 'baietii' fara ambele. Intrebarea...cat ar costa oglinzile originale...dar cele after? Am casco dar e cu fransiza si nu stiu daca are rost sa apelez la ei.

 

 

P.S Si ca seara sa fie perfecta, am oprit un echipaj de politie care era in trecere...asa, macar sa-i 'pun' putin la munca cu totul ca stiu ca nu rezolva nimic. Le arat ca nu mai am oglinzi si ii intreb ce este de facut . Raspunsul lor, pe care sincer va zic ca il asteptam...NU AVETI SI DUMNEAVOSTRA CASCO. Asta este, leafa mica...cheltuielile mari, nu mai au chef sa faca baietii 'ancheta'.

 

Numai bine va urez !

Edited by add3ian
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Paul...da, am vazut undeva pe un site acum 2 minute un post al unui baiat care zicea ca a fost la reprezentanta si zicea el ca sunt 1100 lei originale. Referitor la reclamatie...habar n-am, anul trecut mi-au spart masina, un Audi A4 B7 si nici in ziua de azi nu am primit nici un raspuns. Masina (BMW-ul) era parcata in fata blocului in fata unei farmacii care se alfa la parterul blocului. Pe usa farmaciei scrie ca au supraveghere video. O sa trec luni sa vad daca se vede ceva pe camere. Edited by add3ian
Link to comment
Share on other sites

O sa merg dimineata sa fac o reclamatie...politistii pe care i-am oprit ziceau sa depun plangerea la Sectia 1. Aia este in cumva in Piata chiliei? Va intreb pentru ca nu sunt din Constanta, sunt din Cluj.

 

Ca sa fac putin haz de necaz...daca sediul de politie este in Piata chiliei, in timp ce eu depun plangerea o sa raman fara masina :frantics:

Edited by add3ian
Link to comment
Share on other sites

La mine s-au taiat in geam cand au bagat mana inauntru fiindca aveam folie si nu a picat, au facut doar o gaura si s-au patat hartiile de prin torpedou de sange. Pe langa amprente, le-am dat politistilor si mostre de sange. Se intampla in mai 2009 si nu am primit absolut nicio veste de la ei pana acum.
Link to comment
Share on other sites

Iti dau numarul de la sectie sa-i intrebi pe ei, daca vrei, fiindca ei mi l-au cerut.

 

In decurs de zece ani, mi-au spart masina de vreo 5 sau 6 ori si de fiecare data am mers la politie, am pierdut cateva ore pe acolo, mi-au umplut masina de praft din ala de amprente si atat. Niciodata nu m-au cautat sa-mi dea vreo veste. Macar sa ma fi sunat sa-mi fi spus ca in urma cercetarilor nu au prins hotii. Deci, ptr ce sa mai pierdem timpul cu reclamamtii inutile ?

Link to comment
Share on other sites

da mai. ca acul in carul cu fan e mai usor de gasit decat niste suti din astia. militienii aia is supraoameni, au glob de cristal. e foarte greu spre imposibil sa-i gaseasca; si daca ii prind (pentru altceva) doar nu s-o gasi hotu' sa dea din casa
Link to comment
Share on other sites

Buna seara tuturor, daca mai poate fi numita BUNA...

 

Vreau sa va zic ca dupa ce pe la ora 20 am plecat de acasa masina ramanand in parcare, ma intorc la ora 23 cand observ marea surpriza. Dupa ce anul trecut mi-au spart masina, acum a venit randul oglinzilor. M-au lasat 'baietii' fara ambele. Intrebarea...cat ar costa oglinzile originale...dar cele after? Am casco dar e cu fransiza si nu stiu daca are rost sa apelez la ei.

 

 

P.S Si ca seara sa fie perfecta, am oprit un echipaj de politie care era in trecere...asa, macar sa-i 'pun' putin la munca cu totul ca stiu ca nu rezolva nimic. Le arat ca nu mai am oglinzi si ii intreb ce este de facut . Raspunsul lor, pe care sincer va zic ca il asteptam...NU AVETI SI DUMNEAVOSTRA CASCO. Asta este, leafa mica...cheltuielile mari, nu mai au chef sa faca baietii 'ancheta'.

 

Numai bine va urez !

In ce zona s-a intamplat ?

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Azi dimineata am fost la politie, am depus plangerea, au luat amprente, au facut poze...tot tacamul. Mi-au zis ca in 30 de zile o sa am un raspuns. Maine o sa merg ca CASCO sa vad ce o sa-mi zica si de acolo.

 

Numai bine ! :thumbsup:

Ai procedat corect. Asta trebuie sa faci in astfel de situatii.

Daca-i prinde, nu-i prinde, macar ceea ce tinea de tine, ai facut.

 

Succes.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.