Jump to content

Redresare din derapaj


r0n1n

Recommended Posts

oricum , la filmuletele alea arata clar ca se vireaza in directia in care pleaca curul masini si se accelereaza constant..nu se pune frana

 

chiar , cu filmuletul, la un momentdat o pierde si pilotul, care apropo , e bunicel !

Edited by gelu_bmw
Link to comment
Share on other sites

Drive - hehe ! Chiar m`as bucura :) Unde va intalniti ? Eu sunt din Timisoara dar pe la sfarsitul saptamanii merg la Bucuresti dupa care la Constanta.Poate ne vedem la o cafea.

 

Care`s procedurile ca a mea masina actuala are tractiune fata :)

 

lol,omule esti patetic.regret ca ti am dat si atata importanta.

 

 

Bine , pa !

Link to comment
Share on other sites

Nu inteleg ce v-a picat pe rebelkid.. n-are dreptul sa aiba o parere diferita sau ce?

 

@Stefan_e46 esti pilot profesionist sau faci asta din cand in cand pt distractie? In filmuletul postat de tine banuiesc ca tu esti la volan..mi se pare ca mergi foarte incet.

Edited by rashpy
Link to comment
Share on other sites

Pacat , omu` chiar s`a speriat.A accelerat prea tare si prea devreme . .... dar reflexe are, trebuiesc doar perfectionate :)

 

Bine , ce nu inteleg eu este de ce i`au fost decuplate sistemele de siguranta daca e incepator ... Pe circuit daca nu esti profi si nu vrei sa experimentezi live un crush n`ai ce sa dezactivezi sistemele.Chiar si cu ele daca`i dai in gura s`ar putea sa parchezi fortat ....

 

 

Rashpy mergea incet pentru ca ploua foarte tare ! :)

Edited by rebelkid
Link to comment
Share on other sites

A accelerat asa e, dar mai da odata si vezi unde a pus roata stanga. :thumbsup:

 

A agatat vibratorul care chiar daca nu se vede prea bine pe filmare era un pic de umezeala.

 

Omu oricum era la plimbare pe Nurburgring,o abordare foarte gresita de la bun inceput cand te duci pe circuit.

Edited by Stefan_e46
Link to comment
Share on other sites

A avut foarte mare noroc ca a scapat .

 

Dupa ce depasise Porschele trebuia sa franeze , se pare ca nu i-a incaput virajul ala cu 5 plin. :thumbsup:

 

ceva de genu am patit la Rasnov anu trecut la 150 ,numai ca aveam cauciucurile foarte reci.

 

PS: gelu chiar este.are foarte multe capcane.

Edited by Stefan_e46
Link to comment
Share on other sites

Puiule, vreau sa spun si sa arat ca derapajul este INSTANTANEU. Deci, discutii despre: "retrogradam o treapta cand derapam", este de ras! Abia ai timp (daca stii) sa rotesti volanul in directia corecta si sa iei piciorul din gaz! Asta am vrut sa arata in filmulete (soferii au gresit, fireste, dar atunci apar derapajele nedorite)
Link to comment
Share on other sites

A fortat sa`l depaseasca pe cel din fata , iar in momentul in care a trecut peste vibrator , rotile au rupt aderenta si a pierdut`o, dar oricum , meserias omul :)

 

Hahahaha ! Nu ma pot abtine , cine a zis ca poate/reuseste sa dea treapta inferioara ? Si daca da , ce face si accelereaza ca sa dea mai tare cu ea sau ca sa puna frana de motor , ca nu inteleg? Nu am citit toate posturile , my bad ! :)

Edited by rebelkid
Link to comment
Share on other sites

Uite cum arata si cum se merge pe ploaie (cand ai masina si stii cu ea si cu circuitul, o poti tine; dar cu eforturi)

http://www.youtube.com/watch?NR=1&feature=endscreen&v=OrqDH5M8JX4

 

mi se pare imbecila si competita de pe circuit.

 

sainz, pai la una de strada cred ca e ca si cum ai sari bordura.

 

Aproximativ. Daca o lovesti din lateral, poti lasa roata acolo! Ma feream de vibratoare ca de naiba

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.