Jump to content

Roti inclinate!


Recommended Posts

Salut,

 

 

ieri am observat ceva ciudat la masina mea (E34 ), rotile de pe spate sunt sau au inceput sa se incline spre interior. Nu stiu de ce . Cand am cumparat masina m-am uitat si erau OK, dar uite ca acum au inceput sa isi faca de cap.

CARE SA FIE PROBLEMA ? a mai patit careva ceva asemanator sau identic ?

 

aaaaaaa...... si care dintre voi e din Pitesti???? mi-ar face o deosebita placere sa ies la o bere din cand in cand cu cineva care are cat de cat habar de BMW. Sa ma ajute cu ceva reglaje pe la motor si nu numai. Berea si carnatii le aduc eu :)) !!!

 

Va multumesc anticipat si astept raspunsurile voastre !!! DVZ. :blink:

Edited by zixx
Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

pai tocmai asta e problema , ca nu sunt tocite nici pe interior nici pe exterior. Nu sunt inclinate rau dar nici nu mi-ar place sa o vad "cracanata" de spate. sa fie oare cauciucurile prea late de pe spate 225 ???? am ceva zgomote la denivelari dar am citit undeva pe forum ca e posibil sa fie flansele din capetele amortizoarelor slabite. O sa le verific si pe ele si arcurile peste vre-o 2 zile.

Link to comment
Share on other sites

Sa fie oare puntea stramba ? desi eu nu imi amintesc sa fi lovit ceva.

 

 

Vre-un pitestean prin zona ?????? nu va plac iesirile la bere ???? uite ca tot a venit iarna , poate merge un vin fiert sau poate o tuicomicina ( fiarta si asta):blink:.

Chiar am nevoie sa se mai uite si un alt posesor de BMW la masina mea ca sa isi mai dea si el ( ei) cu parerea despre una alta.

Link to comment
Share on other sites

Pai asta o sa fac. zgomotele nu sunt foarte deranjante dar nu e normal sa fie acolo. oricum i-am cumparat si bieletele antiroliu ( fata spate) si o sa fie o ocazie buna sa ii fac o inspectie "pe dedesupt" inainte de zapada.
Link to comment
Share on other sites

lasata de spate ? la asta te referi ?

eu am masina de vre-o 4 luni dar nu i-am facut mare lucru pana acum. ce-i drept e lasata putin de spate , dar foarte putin. oare asta sa influenteze inclinarea rotilor ????

de vre-o cateva zile sunt pus pe treaba si in vre-o 2 zile ma apuc de schimbat, verificat, strans si ce-o mai fi de facut ( toate astea in limita fondurilor).

am fost astazi la dezmembrari si aia mi-au cerut 2 mil pt amortizoarele spate. e mult ????

care mai sunt preturile daca stiti ???

Link to comment
Share on other sites

Apple eu sunt online acum.

deaia e bine sa imi zica si mie cineva care are BMW de mai multa vreme ce se face, cum se procedeaza.

masina pe care o aveau ei acolo arata super bine, la exterior ca interiorul disparuse( a fost de piele), statea super dreapta ca la asta m-am si uitat si bineinteles ca nu am putut sa plec pana nu i-am luat tetierele spate ca se potrivesc la mine:).

 

deci,... daca ai timp si chef te rog sa mai stai putin prin zona. merci.

 

ps: oricum omu' a zis ca imi da piese numai daca sunt OK, altfel nu se incurca.

Link to comment
Share on other sites

eu n-am inteles.. cum sunt inlicnate rotile?

asa

/ \

sau asa

\ /

 

?

 

La fostul meu e34 cica am avut un arc RUPT pe spate! Eu n-am vazut nimic deosebit, n-am simtit nimic, nu facea zgomote, masina avea o tinuta excelenta, era f comoda (ca un e34...). Am mai stat de vorba cu noul ei proprietar care imi spunea ce-a mai schimbat pe la ea (mi-a promis - ca m-a vazut cu lacrimi in ochi cand i-am dat-o - c-o sa aiba mare grija de ea), si mi-a zis ca avea un arc rupt... Mi-as fi imaginat ca un arc rupt s-ar "simti" si s-ar "vedea" la masina...

Link to comment
Share on other sites

eu n-am inteles.. cum sunt inlicnate rotile?

 

 

Salut,

 

/ \ ceva in genul acesta, dupa cum am zis nu sunt rau inclinate dar sincer nu imi place sa merg cu ea asa. cauciucurile nu sunt tocite nici pe exterior nici pe interior decin e posibil sa fie vre-un arc, puntea sau....eu mai stiu ce. Oricum maine o urc pe rampa sa ma uit putin pe sub ea.

 

Bafta multa !!! :blink:

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

in sfarsit, cineva si din Pitesti.

Pai tocmai asta e ideea, sa imi recomande cineva un mecanic bun care sa isi faca treaba bine, nu sa ma duc eu la vre-un service pe aici care imi face mai mult rau decat bine si sa imi mai ia si o "poala" de bani.

da-mi te rog un pm cu nr tau de telefon si daca ai timp si chef poate iesim intr-un week end mai multi iubitori de BMW la o bere, un carnat, o clatita sau chiftea :blink:

 

Multumesc frumos!!! DVZ

Link to comment
Share on other sites

Unii spun ca asta-i problema tipica masinilor cu tractiune spate si cu punte independenta...problema se mai poate rezolva si din reglajul bucselor care sustin bratul din spate.....dar atata timp cat cauciucurile nu au de suferit ...
Link to comment
Share on other sites

poze cu masina?

daca ai suspensie sport. e normal sa stea rotile / \

225 nu sunt prea late

164421[/snapback]

 

Salut,

 

nu cred ca e sport suspensia pt ca nu ma zdruncina cine stie ce. se incadreaza in normal. Poze o sa fac si eu si o sa le adaug cat de curand.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.