Jump to content

F10 sau F30


DLv

Recommended Posts

daca vrei garda la sol ia x3, altfel ia F10, este mult mai bine lucrat, finisat, insonorizat, decat F30, m-am dat cu amandoua si diferenta este uriasa ... insa sincer eu as opta pentru 525d/xD :frantics: tot 2 litri, aceleasi taxe, bla bla, dar biturbo

 

 

ps:N47 nu are probleme, uita-te in topic la profilurile celor care au votat ca li s-a rupt distributia, mai ales uita-te ce masini au :LMAO:

Link to comment
Share on other sites

gata, m-am lamurit.

 

 

 

 

http://i39.tinypic.com/kdk4r7.jpg

 

 

 

 

personal as merge pe 528i , nu prea mai merita noile dieseluri de 2.0d (fie el si twinturbo) de cand cu 2.0i twinturbo :pirate:

 

 

 

 

http://i42.tinypic.com/mwtufq.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Bala e innorat azi la TM ? :D

 

Nu. Evident este doar soare. Niciun nor :pardon:

 

Insa dupa 2-3 luni, iarasi se va deschide un topic indentic cu asta pentru ca nimeni nu se mai prinde ce argumente pro si contra ar fi in F10 vs. F30.

 

 

pai pana nu faci un drive test iti cam bati gura de pomana pe aici pe forum..

 

+1

Link to comment
Share on other sites

eu zic asa : decat un seria 1 , pardon 3 (f130) , pai , mai bine un seria 7 , pardon 5 (f10) :pardon:

 

p.s. dupa ce am vazut noul F30 de sosea prin B ..nu mai sunt asa impresionat..eu zic clar ca merita F10 , are platforma de 7 , nu ca f30 cu platforma de seria 1 prelungita :pardon: si cu table la vedere

Edited by gelu_bmw
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ce are 2.2 de la mertz? Inafara de impozitul de 800 lei/an nu vad de ce nu ar fi un motor bun din toate punctele de vedere.

 

Cer scuze ca nu am facut precizarile in topicul respectiv, nu m-am referit ca nu ar fi un motor bun.

Pana acum am fost la drive test cu un C200, mi-a placut, foarte comfortabila si usor de condus. Unghiul de bracaj ca la orice Mercedes foarte mare.

Dar in bugetul alocat as putea prinde un C200 de 100Kw, iar cu un discount si o cutie automata. Aici au intervenit si factorii de impozit si revizii.

 

 

pai pana nu faci un drive test iti cam bati gura de pomana pe aici pe forum..

 

Urmeaza acum la sfarsit de saptamana sa merg sa incerc aceste modele, m-am programat.

 

Desi ar fi utila o garda cat mai inalta, as face un compromis in acest sens, cele doua par sa aiba o inaltime decenta, si din nou accentuez faptul ca unghiul de atac este mult mai mare fara de masina precedenta.

 

Apreciez sugestiile pentru motor mai mare diesel/benzina dar pretul de oferta care imi permit este pentru 2.0 diesel. :)

 

__________________________________________

 

PS: pe configurator BMW 525 apare cu motor de 3.0 .

Edited by DLv
Link to comment
Share on other sites

Conteaza mult si de cum o sa utilizezi masina. Eu unul as opta pentru f10 in primul rand datorita spatiului. Daca esti un tip care pune accent pe sportivitate atunci poti merge pe f30 tinand cont de compromisul spatiului. Dar din moment ce ai spus ceva de un c200 cu automata de la merc inseamna ca nu ai asteptari sportive de la masina deci un f10 este clar o alegere foarte buna.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.