Jump to content

bmw 535d e60 belea


Recommended Posts

salut am dat de belea cu un 535d e60,,,dupa numeroase probleme am mai venit una si se pare ca e mare...deci in sarcina masina parca nu mai trage cum a tras si are un suerat de zici ca e avion si asta doar turat si in sarcina,,daca masina e stationata nu se simte nik o pot tura la maxim doar ca cand stationeaza scoate niste gaze de te intoxici si putin fum alb parca,,pe tester se pare ca e tot ok..astept niste raspunsuri sugestii
Link to comment
Share on other sites

Ai luat o rabla de masina.

Pe scurt , du-te pe autostrada si da-i forja ca sa-i omori de tot turbina/ele si daca ai "noroc" si motorul.

ai dreptate,, mersi pentru sfat,,am incercat asta dar nu am reusit,,,nu inteleg oamenii ca tine care habar nu au pe ce lume traesc la ce se mai chinue sa se bage in seama

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

E sex curat la astea cu doua turbine.

E bine sa le iei pe amandoua ca nici cucu nu ti le face sa mearga cum trebuie...

 

Uite asta e principalul motiv pentru care eu am luat 530d cu o singura turbina. Altfel ma bagam la 535... dar, nu cred ca m-ar tine buzunarul.

Link to comment
Share on other sites

Si ajungem la ce am zis eu la #4, ce-i drept mult mai ironic.(dar oarecum pe buna dreptate la cate posturi a deschis cu problemele la masina aia)

 

LE: oricum a lui e deja pe ulei daca zice de fum alb ;)

Edited by siulian
Link to comment
Share on other sites

E sex curat la astea cu doua turbine.

E bine sa le iei pe amandoua ca nici cucu nu ti le face sa mearga cum trebuie...

 

Uite asta e principalul motiv pentru care eu am luat 530d cu o singura turbina. Altfel ma bagam la 535... dar, nu cred ca m-ar tine buzunarul.

Eu sincer, cred ca m-as fi bagat un la 535i sau 530i.

Masina o fi fost buna, dar daca au fost/este "defecta" piesa dintre scaun si volan, si nu stie sa mearga cu ea, poti sa-i dai si tanc pe mana, ca tot il strica...

Edited by shoot3r90
Link to comment
Share on other sites

Turbina dusa, suiera si pe loc. Mai degraba intercoolerul - face zgomot in mers cand e sarcina pe motor si pierde si presiune, de aia nu mai ai putere.

NU te grabi sa schimbi turbinele - o turbina care doar suiera putin poate sa o mai duca mult si bine. Daca nici nu mananca ulei, nu prea cred sa fie turbina cu probleme.

Si fumul alb nu e semn de ulei mancat.

Link to comment
Share on other sites

Ala e abur, nu e fum si se vede diferenta clara intre ele.

deci ma repet de suerat suera numai in sarcina si deloc cand stau stationat,,de scos fum nu scoate ff putin dar cu miros foarte intepator de te dor ochii,,,si nu are nici puterea ceo avut parca cateodata mere infundat,,,sau intra turbina cu intirziere

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.