Jump to content

E46 320d


Kenbobo

Recommended Posts

Of ,of, of,ai si atins bara :(:(:(

Exact pe aceiasi parte am atins-o si eu la bordura...

Superba masina,bafta :thumbsup:

Multumesc :D Din pacate, da, am atins-o. A intrat in fata mea pe contrasens un bou , avea si viteza, iar ca sa nu intre frontal in mine am tras dreapta tare si am urcat pe bordura. Am zis ca mai bine sparg bara decat toata fata masinii, dar am scapat doar cu zgarietura aia si deplasat putin coltul. Bineinteles ca nu a oprit respectivul...

 

Asta e, putea fi mai rau. O sa refac bara si o aliniez din nou :D

 

Portbagajul l-am facut la UFO Customs in Cluj.

Edited by Kenbobo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Am uitat sa precizez, pe langa cele de mai sus, masina a primit si resoftare + egr off (configuratia actuala fiind decat + egr off + finala eliminata + soft) iar saptamana urmatoare sper sa reusesc sa pun splitterele. Edited by Kenbobo
Link to comment
Share on other sites

CSL, cele clubsport nu sunt pe gustul meu.

 

De aici le-am achizitionat: http://olx.ro/oferta/flapsuri-bmw-e46-m3-csl-m-tecnik-ll-ID4zYhs.html#c45bec6931 Sunt facute foarte bine, spre deosebire de alte replici, sunt dintr-o fibra maleabila, nu foarte groasa si se muleaza cu usurinta pe bara.

 

Nu ma pot exprima asupra castigului, neavand dyno, dar masina trage mult mai bine decat inainte.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cunosti pe cineva care a montat astfel de splittere pe masina si s-au potrivit fara a face vreo improvizatie urata si fara a avea lufturi?Pe mine m-ar fii interesat sa gasesc din plastic abs, eventual dupa un clubsport din fabrica, personal imi plac acestea pt ca au continuitate si pe colturile barii, insa este discutabila situatiadry.gif

 

Mi-a aratat si Rcc de unde le-a cumpara tpe ale lui insa are doar carbon...

Astept sa iti cumperi tu iar daca tu esti multumit o sa fie si eu cu sigurantafrantics.gif

Prinderile pe bara o sa le faci cu cleme de plastic pt a avea un aspect cat mai oem?

Link to comment
Share on other sites

Am luat deja splitterele, au fost puse de proba pe bara iar saptamana urmatoare trebuie sa le iau de la vopsit si sa le pun inapoi pe bara.

 

Sub bara o sa le prind cu clipsuri iar pe interior o sa pun silicon sa fiu sigur ca nu ramane nici 1mm distanta.

Edited by Kenbobo
Link to comment
Share on other sites

Bogdan, imi poti zice unde anume si daca in Cluj ai facut traseul de evacuare, vreau si eu sa montez tipsurile alea ca stau cu ele de cateva luni, dar vreau sa pun teava din fata pana in spate. Nu iti mai zic, ca masina e frumoasa, beton, tzipla etc. deja stii asta :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Frumos tot ce faci la masina, urmaresc de ceva timp cu interes acest topic, mereu ceva nou.

Sunt surprins de cat de repede si cate chestii face navigatia, dar eu unul nu sunt adeptul touchscreenului in masina.

Cei de la care ai luat splitterele, produc cumva si pt e90?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.