Jump to content

Exista viata dupa BMW?


e46_316i

Recommended Posts

Unchi-miu se intoarce maine in tara (era prin franta azi) si vine cu un passat fulleanu (+piele) 2.5 Tdi 170cp. Am auzit de la matusi-mea ca ia zis la telefon ca nu a mai condus "asa o masina" in viata lui (omu e cam la a 8-a masina). chestia asta ma facut sa ma uit pe autovit de chestie ca si cum nu as avea masina si m-am uitat cam pe toate modelele europene si sincer sa va spun nu as alege nimik altceva (poate c classe dar ma indoiesc de asta). am 3 prieteni cu bmw (2002 320i 170cp, 525d 2003 si 316i 2000 ca al meu, plus altii care i-am cunoscut prin prisma masinii dar nu ii trec aici tocmai din cauza asta). mai sunt 2 care au bani dar inca nu si-au luat. unu vrea audi a4 dar nu are nici carnet inca si ii e frica de tractiunea spate (o sti el ceva :blink:) iar unu din comoditate. asta zice ca se fereste de bmw din cauza ca da dependenta. dupa el toti care si-au luat bmw nu o sa-si mai ia alta masina vreo-data. voi ce parere aveti? exista printre voi unii care au avut bmw si au optat pt alta marca? si daca da, din ce motiv si mai exact ce marca ati ales? va pare rau ca ati ales alta marca sau va pare bine?
Link to comment
Share on other sites

uneori pur si simpu "cresti mare" si treci la mercedes, alteori te sictiresti de probleme sacaitoare de fiabiliatate si treci la japonezi, vrei ceva mai sportiv si treci la porsche si tot asa...

bmw-urile au ceva aparte care le vor face mereu atractive chiar si pentru 'relaxatul' care a trecut la mercedes, 'pragmaticul' care a trecut la japoneze si 'sportivul' care a trecut la porsche...

Link to comment
Share on other sites

Nu e un microb, ci pur si simplu are caroseria care e placuta ochiului, motorizarea care poate-ti completeaza eul, suspensia care nu asculta de denivelarile soselelor, discretia unei limuzine...sunt multe de spus...eu am fost tentat sa trec de la E28-ul anterior la alta marca...pana-n 7000euro, cat dispuneam atunci...am testat o groaza de masini...logan, mercedes, ford...si acum am E34 :blink:
Link to comment
Share on other sites

la mine dependenta a inceput cu un 325i. am avut o dezamagire cu M3, noroc de M5 :blink:

acum suport mirosul motorinei tot din pasiune pt BMW. sper sa ma intorc la benzina cat mai curand. poate un 6, poate un 5...

nu ma vad in alta masina, desi la ce scoate acum BMW, are toate sansele sa piarda clienti.

Link to comment
Share on other sites

exista viatza... si una chiar fara dureri de cap... JAPAN LIFE !!! :D (acum ca au scos taxele)

166812[/snapback]

Cred ca te pierdem , Bunilla...... :)

Si mie personal mi-ar place un Audi A4, insa BMW-ul e BMW....... nothhig more to say...

 

PS: Insa si eu am un pret :D :D : Aston MArtin DB9, sau de ce nu, DBS :blink: :) :) !!!1

Link to comment
Share on other sites

nu stiu de ce tot ziceti ca daca vrei fiabilitate tre sa treci la japoneze. Eu stiu cateva exemple de Toyota, Mazda, Subaru si Nissan cu destule probleme, cu piese aduse in 2 luni de zile, cu sevice-ul Mazda (ford) care cica e mai nasol decat Porsche Romania.....Si sincer sa fiu, n-am prea auzit de nici o marca sa nu aibe probleme.

 

Stie cineva o japoneza care sa fi mers 100.000k fara alte interventii in afara de revizii? Si ma refer la modele noi de dupa 2000.

Link to comment
Share on other sites

yes! un amic cu o toyota avensis 2003 (parca) care are 140.000km la bord si nu a avut probleme si altul cu o honda accord 2004 cu 120.000 km fara probleme (si merge 'fara mila' cu ea).

astia-s singurii prieteni ai mei cu masini japoneze si rulaj de peste 100.000 km. deci 100% fiabilitate pe un esantion de... 2 masini :blink:

Link to comment
Share on other sites

yes! un amic cu o toyota avensis 2003 (parca) care are 140.000km la bord si nu a avut probleme si altul cu o honda accord 2004 cu 120.000 km fara probleme (si merge 'fara mila' cu ea).

astia-s singurii prieteni ai mei cu masini japoneze si rulaj de peste 100.000 km. deci 100% fiabilitate pe un esantion de... 2 masini :blink:

167038[/snapback]

 

adica doar ulei, filtre si placute? in rest nimic?......astea da masini

Link to comment
Share on other sites

uneori pur si simpu "cresti mare" si treci la mercedes, alteori te sictiresti de probleme sacaitoare de fiabiliatate si treci la japonezi, vrei ceva mai sportiv si treci la porsche si tot asa...

bmw-urile au ceva aparte care le vor face mereu atractive chiar si pentru 'relaxatul' care a trecut la mercedes, 'pragmaticul' care a trecut la japoneze si 'sportivul' care a trecut la porsche...

166728[/snapback]

 

Frumos zis, totally agree :blink:

Link to comment
Share on other sites

Si eu mi-am schimbat masina.Puteam sa imi iau un Volvo S60 cu banii pe care i-am dat pe noua destul de bun dar am ales bmw.Mi-am spus,atunci cand mi-am luat 318d-ul,ca nu mai imi iau alta masina decat BMW !!!

BMW RULZZZ

Am un coleg care are o Toyota Avensis nou nouta care nu merge mai tare de 180km/h pt ca de la 180 km/h intra in rezonanta oglinzile retrovizoare si se aude un zgomot infernal in interior :blink:

Edited by badshtef
Link to comment
Share on other sites

O masina e masina si tot noi oamenii o facem exista pasiuni dar e totu-si numai un obiecta,egal ca BMW sau alta marca exista si o viata f f frumoasa fara masina si cel puti eu ca sa fiu fericit imi ajunge si o Dacie sau un Aro mult conteaza sa ma duca unde vreau si sa fiu cu persoane placute.
Link to comment
Share on other sites

Am un prieten care e la al 4-lea BMW luat de la AB adica s-a inscris la X5-modelul nou.Cei de la AB i-au facut chiar o oferta ..nu am inteles cum,pt ca e client fidel.Din '96 tot cumpara masini de la ei.A inceput cu un E36 316i din '96,a facut accident cu el si-a luat in 2001 X5,dupa iar X5 in 2004 si acum,in 2007 aprilie ii vine modelul nou de X5.Nu conteaza asta.Conteaza ca ii face reducere.
Link to comment
Share on other sites

Am un prieten care e la al 4-lea BMW luat de la AB adica s-a inscris la X5-modelul nou.Cei de la AB i-au facut chiar o oferta ..nu am inteles cum,pt ca e client fidel.Din '96 tot cumpara masini de la ei.A inceput cu un E36 316i din '96,a facut accident cu el si-a luat in 2001 X5,dupa iar X5 in 2004 si acum,in 2007 aprilie ii vine modelul nou de X5.Nu conteaza asta.Conteaza ca ii face reducere.

167729[/snapback]

 

nu inteleg ce legatura are asta cu ce am zis eu !!?

sunt niste incompetenti nesimtiti

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.