Jump to content

rectificare bascule E46


dorub98nic

Recommended Posts

(preseaza)cu pivoti meyle HD. pret 550 lei setul cu basculele vechi la schimb. Dupa operatie se poate schimba independet sigurul pivot care s-a deteriorat. la E36 inlocuirea pivotilor cu meyle HD se face la pretul este 450 lei, iar la E46-330xi/d pivotii exteriori pe brate se inlocuiesc in la pretul de 250 lei de Doru 0765378223.Locatie Bucuresti. eventual asigur montaj.

Edited by dorub98nic
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
salut doru, nu ma prea pricep la mecanica, dar mi-a zis "mecanicul meu" ca trebuie sa schimb pivotul inferior (daca m-am exprimat bine) si bucsa de pe ambele bascule fata, nu stiu ce sunt astea de pe masina (ce firma), dar sunt originale, masina e un 320d/2000/100kw, spune-mi te rog un pret pe manopera si eventual ceva detalii despre pivoti si ce mai trebuie, daca faci tu rost sau le cumpar eu, multumesc !!
Link to comment
Share on other sites

salut doru, nu ma prea pricep la mecanica, dar mi-a zis "mecanicul meu" ca trebuie sa schimb pivotul inferior (daca m-am exprimat bine) si bucsa de pe ambele bascule fata, nu stiu ce sunt astea de pe masina (ce firma), dar sunt originale, masina e un 320d/2000/100kw, spune-mi te rog un pret pe manopera si eventual ceva detalii despre pivoti si ce mai trebuie, daca faci tu rost sau le cumpar eu, multumesc !!

 

 

 

bratele de bascula sunt 550 lei cu toti cei 4 pivoti meyle,bucsile tot pe myle 260 lei, iar manopera 150 lei.pivotii sunt strog am cuvinte numai de lauda pt ei si asta nu o spun nunumai eu, ii lauda si colegii nostri BMW-isti sa ma exprim asa :))...cind te hotarasti ma poti contacta 0765378223.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

salut cat ma costa sa-mi schimbi si mie pivoutul la o bascula dreapta fata, de bmw e46 din 1999...

 

 

sa nu fie cu suparare dar pt un singur pivot munca este titanica...nu te pot ajuta...ori schimbi bratul cu totul ori nu...sa ai o zi buna.

Link to comment
Share on other sites

''''sa nu fie cu suparare dar pt un singur pivot munca este titanica...nu te pot ajuta...ori schimbi bratul cu totul ori nu...sa ai o zi buna.'''''

 

 

bun, daca iti dau bratul meu la schimb pe unul facut in stare buna ce diferenta de bani vrei ???

 

 

...275 lei si bratul vechi la schimb...

Link to comment
Share on other sites

au mai facut-o si altii si o fac si eu>

basculele facute de doru sunt chiar bune, am schimbat si eu una de 8 luni si nu zoce nimic pana acum. cealalta lemforder schimbata cu o luna inainte de cea rectificata canta deja.

recomand

 

 

 

 

 

Multumesc de recomandare...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 5 months later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

@ andreixxl..eu la frezare las cota de presare ft mare sa poti folosi bratul inca de doua ori. vei avea nevoie doar de o presa sa ii scoti pe cei vechi si sa ii presezi pe cei noi.succes. costurile pt altii noi cam la 250 lei pt brat. in momentul de fata am un 330d si basculele male au aproape 2 ani...si nu este menajata deloc.

 

dupa cum ziceam anul trecut ca o sa incerc faza ,

ma lasat pivotii la un brat original si am cumparat pivoti noi MEYLE HD la pret f. bun 200 lei ambi , am fost la un service bun si nu a putut schimb decat pe cel mic care nu necesita alezare , la cel mare nu sa bagat am fost nevoit sa-l presam la loc si am montat bratul asa , oricum e diferenta mare chiar si cu un pivot schimbat nu mai trancane deloc .

 

luna viitoare vreau sa rezolv si celalt brat ,are putin joc , cat ma costa daca iti trimit bratul + pivotii , doar manopera de alezare si inlocuire pivoti ?

Link to comment
Share on other sites

dupa cum ziceam anul trecut ca o sa incerc faza ,

ma lasat pivotii la un brat original si am cumparat pivoti noi MEYLE HD la pret f. bun 200 lei ambi , am fost la un service bun si nu a putut schimb decat pe cel mic care nu necesita alezare , la cel mare nu sa bagat am fost nevoit sa-l presam la loc si am montat bratul asa , oricum e diferenta mare chiar si cu un pivot schimbat nu mai trancane deloc .

 

luna viitoare vreau sa rezolv si celalt brat ,are putin joc , cat ma costa daca iti trimit bratul + pivotii , doar manopera de alezare si inlocuire pivoti ?

 

 

200 de lei...succes in viatza.

Link to comment
Share on other sites

200 de lei...succes in viatza.

ms ... dar

scump parca la un nene mai in spate costa 50 lei pt 4 pivoti

sa inteleg ca e 150 lei alezarea pivotului mare ?

 

la banii astia iti iei trw nou, pivotii degeaba st meyle, exista posibilitatea sa sara din incastrare la o groapa mai serioasa daca nu sunt incastrati ca in fabrica

 

si asta dar mai bine mai pui ceva si iei brat MEYLE sau altceva mi se pare mai bun decat TRW . anul trecut am pus TRW pe dreapta si deja da semne au joc ambii pivoti , mic dar se simte la gropi trancane .... nici 10.000 km nu are sunt de 2 lei trw mai bin pui cel mai ieftin brat dp piata si tot tine mai mult

Edited by AndreiXXL
Link to comment
Share on other sites

la banii astia iti iei trw nou, pivotii degeaba st meyle, exista posibilitatea sa sara din incastrare la o groapa mai serioasa daca nu sunt incastrati ca in fabrica

 

TRW sun de KKT, m-au tinut 6 luni si max 8000 km.

nu vreau sa influentez pe nimeni dar pivoti incastrati se folosesc de ani buni in lume si nu am auzit sa sara vreunul - la o groapa serioasa poti sa sparigi bascula - sunt aceleasi sanse

eu am o bascula de genu asta de 1 an si jumatate si nu da niciun semn de oboseala.

asa ca bafta cu basculele TRW=KKT

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.