Jump to content

BMW 520d E60 2009


Andrei_VUV

Recommended Posts

L-am testat azi dar nu se aprinde. Da eroare in bord. Trebuie HID Xenon KIT Computer ERROR Warning Canceller Decoder.

 

Probabil ca ECU e facut sa recunoasca doar bec halogen H8 35W desi eu am folosit un balast HID tot de 35W. Nici macar nu aprinde becul. E anulat din prima fara decodorul ala.

 

 

Se poate rezolva din codare.

Link to comment
Share on other sites

Se poate rezolva din codare.

Nu e nevoie de codare decat in vederea cresterii voltajului de pe pozitie la valoarea DRL (12V). Inversasem polaritatea la fire si de aia nu se aprindea si dadea eroare. Deci functioneaza fara probleme orice instalatie HID normala (fara CANBUS) pe angel eyes.

 

Marfa culoarea , te-am vazut azi prin Ct , cred ca era prietena la volan , o creata...

Daca m-ai vazut duminica,da.

Edited by Andrei_VUV
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Am condus masina, se comporta excelent. Si FARA zgomot de distributie. Am ciulit urechile pe unde s-a putut, dar... nimic. :)

Sonorizarea cred ca e Hifi, se aude mult mai frumos decat la mine.

Combinatia de crem/negru din interior e foarte placuta. Sa nu mai spun de exterior. Foarte ingrijita masina.

Obisnuit fiind cu suspensia M sport, am simtit imediat diferenta. Asta e mult mai confortabila dar se inclina mai mult in curbe.

 

Multe drumuri fara probleme Andrei. :)

Link to comment
Share on other sites

Multumesc.Acum sunt in Thassos. Am facut 980km si mai am 1/4 si inca o linie. Consumul pana aici 4.8-5.0 cu tot cu autostrazi si drumuri de munte. Era s-o patesc pe un drum de pietris si nisip spre Marble Beach. Am dezactivat DSC si pana la urma a urcat dupa cateva derapaje :)

 

conduci incet dormi la volan sau cum ai realizat consumu ala? :D

Edited by InSidE
Link to comment
Share on other sites

conduci incet dormi la volan sau cum ai realizat consumu ala? :D

Prin Bulgaria nu-ti permite drumul sa mergi mai tare de 100/110 pe traseul Ruse-Veliko-Svilengrad. Pe autostrada in Grecia am mers legal cu 130/140. Amenzile sunt foarte mari in Grecia si politie mai peste tot.

De mentionat ca in Grecia faza scurta nu e obligatorie ziua pe drumurile nationale/autostrazi.

Link to comment
Share on other sites

La intoarcere prin Bulgaria am ales ruta Serres-Sofia-Pleven-Ruse. Probabil ca din cauza drumului extrem de prost(denivelat) mi-a sarit un capacel de la spalatorul de far partea stanga. Avea si un mic joc capacul respectiv si s-o fii desprins naibii si de la drumul asta praf din Bulgaria.

Abia aseara in vama Giurgiu am observat asta. Arata cam nasol fara el :)

In fine,mi-am comandat deja - 68 lei nevopsit.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Intrebare: daca pui LED-uri pe AE o sa mai mearga functia de dimming? (cand sunt puse pe DRL lumineaza mai tare decat cand sunt trecute manual pe pozitii, am vazut. Aceeasi intrebare pt welcome lights, cand se aprind/sting progresiv). Edited by LYM
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.