Jump to content

Oferta preturi speciale Automobile Bavaria Group


BMWAS

Recommended Posts

buna ziua,

 

m'ar interesa un pret pentru ceea ce vad aici ca'i zice cutia de transfer - x3 - iulie/2007 ( cod piesa: 27103455137 )

pretul piesei + manopera,

 

multumesc

 

 

Buna ziua,

 

Imi puteti da seria de sasiu ?

Stiu ca majoritatea folosesc denumirea de reductor dar in programul de piese si cel de manopera denumirea este "Transfer box" / " Verteilergetriebe".

 

Multumesc.

 

AB Aftersales

Link to comment
Share on other sites

Buna ziua, am adresat aceasta intrebare si pe topicul Automobile Bavaria, o repet si aici in speranta ca voi obtine un raspuns:

 

Posed un BMW E90 320 D cu optiunea "S843A ENGINE LAYOUT Power reduction", drept urmare puterea motorului este redusa de la 163 cat ar fi normal la 150 CP. As dori sa fac o resoftare la dvs pentru a scrie softul de 163 cp. Imi puteti estima un pret pentru aceasta operatiune? Deasemenea, pielea DAKOTA/B7 LEMON (LCB7) prezinta niste urme de uzura, exista kit de reparatie pentru aceasta culoare?

 

Va multumesc!

Link to comment
Share on other sites

Buna ziua, am adresat aceasta intrebare si pe topicul Automobile Bavaria, o repet si aici in speranta ca voi obtine un raspuns:

 

Posed un BMW E90 320 D cu optiunea "S843A ENGINE LAYOUT Power reduction", drept urmare puterea motorului este redusa de la 163 cat ar fi normal la 150 CP. As dori sa fac o resoftare la dvs pentru a scrie softul de 163 cp. Imi puteti estima un pret pentru aceasta operatiune? Deasemenea, pielea DAKOTA/B7 LEMON (LCB7) prezinta niste urme de uzura, exista kit de reparatie pentru aceasta culoare?

 

Va multumesc!

 

Buna ziua,

 

Din pacate nu putem schimba optiunea cu reducerea puterii motorului.

In acest moment nu reconditionam tapiterii. Suntem in proces de training al unor mecanici pentru acest lucru dar acum nu va putem ajuta.

 

Cu stima,

 

AB Aftersales

Link to comment
Share on other sites

Pentru un update de soft complet la un E60 - 530d - 12.2004, pret si cand se poate programa masina?

Istoricul masini mi-l puteti spune?

Multumesc

 

Buna ziua,

 

Pretul este 210 ron tva inclus, de programat va pot programa oricand, la orice dealer din reteaua ABG, incepand cu joi, iar istoricul in puteti primi atunci cand veniti cu masina pentru ca nu putem da istoricul decat proprietarului sau daca proprietarul este de acord.

Va rog sa luati in vedere riscul ca la resoftare unul sau mai multe module se poate bloca. Este adevarat ca in ultimul timp nu au mai cedat atat de des dar riscul exista. E61 lui Pole a fost OK, de exemplu.

 

Cand ajungeti la dealerul dorit de Dvs verificati si daca aveti o actiune de service si solicitati verificarea gratuita conform ofertei pentru E60.

 

 

Cu stima,

 

AB Aftersales

Link to comment
Share on other sites

Buna ziua,

 

Pretul este 210 ron tva inclus, de programat va pot programa oricand, la orice dealer din reteaua ABG, incepand cu joi, iar istoricul in puteti primi atunci cand veniti cu masina pentru ca nu putem da istoricul decat proprietarului sau daca proprietarul este de acord.

Va rog sa luati in vedere riscul ca la resoftare unul sau mai multe module se poate bloca. Este adevarat ca in ultimul timp nu au mai cedat atat de des dar riscul exista. E61 lui Pole a fost OK, de exemplu.

 

Cand ajungeti la dealerul dorit de Dvs verificati si daca aveti o actiune de service si solicitati verificarea gratuita conform ofertei pentru E60.

 

 

Cu stima,

 

AB Aftersales

 

Pai cu Pole am vorbit.

Maine s-ar putea programa masina, m-ar interesa si recall-ul acela pentru E60. De oferta de verificare gratuita nu stiam.

 

Astept un raspuns.

 

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

buna ziua, seria piesei asa cum v'am dat'o ... anyway, seria masinii este wh70259

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

 

Codul de piesa este corect insa aveam nevoie de seria de sasiu pentru manopera.

Costul inlocuirii piesa si manopera este 6360 ron. Pretul are un discount de 10 % inclus

 

O seara buna.

 

AB Aftersales

 

Pai cu Pole am vorbit.

Maine s-ar putea programa masina, m-ar interesa si recall-ul acela pentru E60. De oferta de verificare gratuita nu stiam.

 

Astept un raspuns.

 

Multumesc

 

 

Unde doriti programarea ?

Link to comment
Share on other sites

Buna seara, va rog sa imi spuneti care este costul pentru reglarea geometriei directiei fata+spate la AB.

 

Am facut la autosoft recent geometria si rezultatul a fost o anvelopa complet distrusa, pe spate.

 

De asemenea, imi puteti pune la dispozitie o hartie care sa dovedeasca faptul ca, in momentul preluarii masinii de catre service-ul AB, geometria era gresita ?

 

mi-ar folosi, deoarece doresc sa ii trag la raspundere pe cei de la Autosoft.

Link to comment
Share on other sites

la mine ar fi 210 astept si eu programarea de ceva timp.in mod normal ti se da o hartie cu unghiurile initiale si apoi cu reglajele finale,facute de ei acolo se vede clar ce.si cum

 

trebuie sa fac geometria urgent, caci tocmai am pus anvelope noi si nu vreau sa le fac praf din cauza geometriei... si nu stiu sincer unde sa ma mai duc.

Link to comment
Share on other sites

Buna seara, va rog sa imi spuneti care este costul pentru reglarea geometriei directiei fata+spate la AB.

 

Am facut la autosoft recent geometria si rezultatul a fost o anvelopa complet distrusa, pe spate.

 

De asemenea, imi puteti pune la dispozitie o hartie care sa dovedeasca faptul ca, in momentul preluarii masinii de catre service-ul AB, geometria era gresita ?

 

mi-ar folosi, deoarece doresc sa ii trag la raspundere pe cei de la Autosoft.

 

Buna ziua,

 

Geometria pt masina Dvs costa 210 ron tva inclus.

Veti primi la sfarsitul operatiei fisa cu valorile initiale si cele finale, ambele raportate la valorile optime.

Va rog sa imi comunicati data la care doriti programarea.

 

Cu stima,

 

AB Aftersales.

Link to comment
Share on other sites

trebuie sa fac geometria urgent, caci tocmai am pus anvelope noi si nu vreau sa le fac praf din cauza geometriei... si nu stiu sincer unde sa ma mai duc.

Dat fiind faptul ca este o urgenta, am facut programarea maine la 13.00 la AB Baneasa.

 

AB Aftersales

 

la mine ar fi 210 astept si eu programarea de ceva timp.in mod normal ti se da o hartie cu unghiurile initiale si apoi cu reglajele finale,facute de ei acolo se vede clar ce.si cum

PM cu datele programarii.

 

O zi buna.

 

AB Aftersales

Link to comment
Share on other sites

buna ziua,

ma intereseaza un pret pentru:

"Cover,glove box - SCHWARZ" - COD PIESA (realoem.com)51166982565

masina este un e87 din 02/2008

rog raspuns pe privat

multumesc

 

Buna ziua,

 

Pana acum nu am mai adus aceasta piesa si nu avem un pret in sistem. Trebuie verificat pretul de la BMW si astazi aveti un raspuns.

 

Multumim pentru intelegere.

 

AB Aftersales

 

buna ziua,

ma intereseaza un pret pentru:

"Cover,glove box - SCHWARZ" - COD PIESA (realoem.com)51166982565

masina este un e87 din 02/2008

rog raspuns pe privat

multumesc

 

 

Pret: 193.55 ron tva inclus.

 

AB Aftersales

Link to comment
Share on other sites

Buna ziua,

Ma puteti ajuta cu un pret pentru revizie BMW E60: ulei, filtru ulei, filtru aer, eventual filtru polen(?).

Separat: interfata AUX

Serie sasiu: CR27498

 

De asemenea, daca este posibil, referitor la subiectul "Actiuni tehnice E 60 / E 61 / E 63 / E 64", va rog sa-mi spuneti daca masina mea face obiectul recall-ului.

 

Multumesc!

Edited by mcliviu
Link to comment
Share on other sites

Buna ziua,

Ma puteti ajuta cu un pret pentru revizie BMW E60: ulei, filtru ulei, filtru aer, eventual filtru polen(?).

Separat: interfata AUX

Serie sasiu: CR27498

 

De asemenea, daca este posibil, referitor la subiectul "Actiuni tehnice E 60 / E 61 / E 63 / E 64", va rog sa-mi spuneti daca masina mea face obiectul recall-ului.

 

Multumesc!

 

Buna ziua,

 

Costul reviziei cu ulei motor si toate filtrele pentru E60-ul Dvs este 1248 ron tva inclus.

Retrofitul de Aux este 474 ron, piese si manopera, tva inclus.

Pt seria asta de sasiu este deschisa actiunea tehnica cu inlocuirea suportului cablului de baterie.

 

Pentru o programare la service Automobile Bavarai Group, va rog sa intrati pe www.bmw-bavaria.ro

Va rog sa nu uitati sa mentionati receptionerului ca doriti si verificarea gratuita a suspensiei si directieiconform ofertei pt E60.

 

Cu stima,

 

AB Aftersales

Link to comment
Share on other sites

Buna ziua,

 

Un pret pentru retrofit USB pentru E60 CU47239 ?

 

Cu stima.

 

Buna ziua,

 

Pe langa retrofit (cablaj, cleme si mufe) este necesar si un modul electronic de citire care va face posibil afisarea pe monitor a fisierelor audio de pe unitatea de memorie introdusa in USB. Costul total este 3500 ron tva inclus.

Ar trebuie sa va faceti o programare la un service Automobile Bavaria Group pentru actiunea tehnica cu inlocuirea suportului cablajului bateriei si verificarea gratuita a sistemeleor de suspensie si directie.

 

Cu stima,

 

AB Aftersales

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Buna ziua,

 

Costul reviziei cu ulei motor si toate filtrele pentru E60-ul Dvs este 1248 ron tva inclus.

Retrofitul de Aux este 474 ron, piese si manopera, tva inclus.

Pt seria asta de sasiu este deschisa actiunea tehnica cu inlocuirea suportului cablului de baterie.

 

Pentru o programare la service Automobile Bavarai Group, va rog sa intrati pe www.bmw-bavaria.ro

Va rog sa nu uitati sa mentionati receptionerului ca doriti si verificarea gratuita a suspensiei si directieiconform ofertei pt E60.

 

Cu stima,

 

AB Aftersales

 

Se pare ca ai dumneavoastra colegi nu stiu foarte bine despre aceasta promotie.

A trebuit sa sun de 3 ori, ca sa fiu plimbat de la receptie la mecanica, apoi la piese. N-am reusit sa vorbesc cu cineva care sa-mi confirme oferta dumneavoasta. Referitor la retrofitul aux, mi s-a spus ca trebuie sa platesc intai piesa, sa fie comandata, apoi sa ma programeze pentru montaj. Asa este normal? BMW nu-si permite o piesa de 200RON, trebuie sa o achite clientul inainte?

Sincer, mi se pare o abordare de 2 centi.

Link to comment
Share on other sites

Buna ziua,

 

MĂŁ intereseazĂŁ un update de harti (Europa, in deosebi RO) pentru un e90 LCI cu navi professional CIC, astept sa'mi comunicati un preț va rog.

In momentul update'ului, fisierele salvate in hard'ul mașinii (aici mĂŁ refer la muzica salvatĂŁ ), vor fi automat sterse sau rĂŁmân in continuare stocate ?

 

Va multumesc !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.