Jump to content

6 cabrio


corado

Recommended Posts

Pai nu se lasa de tot. Dar din cauza rularii cu presiune scazuta in anvelopa, peretii laterali se uzeaza. (in asta consta runflatul -pereti laterali intariti cu kevlar parca, ce nu permit rularea direct pe janta). Numai ca nu tin la nesfarsit.

 

 

Cand am intrebat....de ce e diferenta asta de pret fata de un Bridgestone normal 1400 ron vs 2200 ron..aceasi dimensiune...am primit acelasi raspuns...Kevlar...straturi intarite etc.....ca de aia nu are masina roata de rezerva...sincer mi se pare un mare bullshit...mai ales...din cauza ca....si confortul e redus din cauza anvelopelor foarte dure....dar ...ce sa faci....:) asta e...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Dupa o plimbare de weekend la Mamaia (cred ca singurul loc unde masina se incadreaza in peisaj perfect) si 25 000 km inregistrati pe bord, i-driveul ma atentioneaza ca nivelul uleiului e la minim...asa ca primul lucru pe ziua de azi a fost sa completez un litru de ulei BMW 5W30. Masina functioneaza exemplar si ma bucur ca un copil de fiecare data cand o conduc, dar sincer nu o decapotez foarte des, mai ales in minunata noastra capitala plina de praf...unde ori ploua, ori soarele arde prea tare si faci insolatie :p
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
voi nu intelegeti aluzia? sau .....nu stiu..chiar asa plictisiti sunteti unii si ....va place sa va bagati in seama aiurea...?...ce n-ati inteles?...e o masina cabrio...si se incadreaza perfect in peisajul de la mare...topicul asta nu e chat....daca aveti ceva de comentat puteti sa imi trimiteti PM....10Q Edited by corado
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

nu-l baga in seama mister Corado, tu nu evzi ca Pole asta se duce sa stea cu fundu-n parau, nu stie el de alde astea, Mamaia gen. am trecut si eu odata pe-acolo, eram in drum spre oi, si-am vazut ca da, se preteaza un sasar la Mamaia.

Foarte frumoasa masina ta, pacat de motorizare, ca e grea si un V8 i-ar fi stat mai bine, in rest lux, sa ai parte numai de bucurii.

 

Misto si poza cu bidonu' original.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

voi nu intelegeti aluzia? sau .....nu stiu..chiar asa plictisiti sunteti unii si ....va place sa va bagati in seama aiurea...?...ce n-ati inteles?...e o masina cabrio...si se incadreaza perfect in peisajul de la mare...topicul asta nu e chat....daca aveti ceva de comentat puteti sa imi trimiteti PM....10Q

 

hai ca urla harfele din tine de nu te mai auzi gandind. Ai zis "mamaia, singurul loc unde se incadreaza perfect", pai acolo esti umil cu 6-arul asta, stai linistit.

  • Like 3
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Frumoasa ironizare...sunt impresionat...

mai..sincer sa iti zic nu e submotorizat avand in vedere ca face suta in 6 secunde si merge 240+...oricum cand ma apuca dorul de senzatii iau la o tura Porschele din familie...sau motocicleta...cat despre Mamaia...s-a cam deviat de la subiect...Pole...sunt un umil...ce sa fac... :console:

Edited by corado
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bravo!..si eu am vazut in Sat Giroc M6 si X6 Hamman...cifrele erau date pentru a "scuza" "submotorizarea"..(ma dispera remarcile de genul....trebuia sa fie V8....dar de ce nu e automat?....dar pune-ti usi Lambo...da schimba aia...fa aia...!!...bla bla bla....) oricum nu e ok sa comparam mere cu pere...cu ce ma incanta ca "ma face" un pisic sau un urs preparat? :) dorm la fel de linistit noaptea...mi s-a propus schimb cu 911 cabrio...;)...trebuia sa imi iau "geampafar"... Edited by corado
Link to comment
Share on other sites

masina e frumoasa iar motorizarea e oricum subiectiva, daca era 5.0 sau 4.5 venea unu' sa zica ca era mai misto M6 sau de era M6 venea unu' sa zica ca de ce nu o duci la G-Power, si tot asa..., normal ca un motor mai mare e mai atragator, dar la motorul asta platesti deja 500eur/an la impozit, altii isi cumpara F10 cu 2.0d tocmai pentru a nu plati impozitul asta :wacko: ....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.