Jump to content

Pret corect 735 2004


dallexxis

Recommended Posts

Sunt foarte multe variabile pe langa dotari, an, km care sunt destui, starea tehnica este foarte importanta fiind modelul de top,

 

Te trage inapoi faptul ca e pe benzina si un motor cu impozit mare,deci pentru cine cumpara va trebui sa fie : o ocazie.

 

Cred ca mai mult de 9000 in mana nu iti iei , ca sa nu zic mai jos.

Link to comment
Share on other sites

Salut,

Vreau sa-mi vand masina si va cer sfatul pentru a cere un pret corect. Eu am pus anuntul pe autovit la 12500 intrucat nu am avut timp suficient sa ma documentez. Pentru cei care pot evalua corect, va rog sa ma indrumati. Aceasta este masina http://www.autovit.ro/bmw-735-C24447559.html

 

Va multumesc

deci pretul cerut de tine este de 12.500E net=>15.500E?

dar la variante iti evaluezi masina la 13.000E? :turned:

cred ca esti confuz...

Link to comment
Share on other sites

E super masina si eu mi-as dori asa ceva. Pacat ca e impozitu mare,asigurare etc.. plus ca pica des piesele la directie la noi in tara. Eu zic ca 11.000 e un pret mai mult decat bun daca e si masina buna. A cumparat cineva un 735 din 2005 cu 16 000 euro din germania. E un pret bun pentru cine isi permite sa o cumpere/intretina.
Link to comment
Share on other sites

lumea prefera sa cumpere un cazan , la pret mult mai mic .

 

 

 

Probabil ca un pret corect ar fi 11000 daca masina e absolut impecabila .

 

Dar pe autovit o sa gasesti la 8-9000 departe de a fi impecabila, dar alea se vor vinde primele.

Edited by ak_47
Link to comment
Share on other sites

cadavru. nici un om sanatos nu cumpara asa ceva. de fapt, nici o masina peste 100,000km nu merita cumparata. mai bine una mai ieftina la mai putini km. tarifele de service au devenit prohibitive, la fel toate celelalte - combustibil, asigurari, taxe.

oricum orice masina cumparata din romania trebuie asumat ca e teapa. nu ca din germania ar fi garantat insa riscul e de sub 100%.

Edited by fbdcnt
Link to comment
Share on other sites

Si Germania are arabii/turcii/bulgarii/polonezii si rusii lor. In tara am vazut cazuri (buna credinta) si cu facturi doveditoare de la service autorizat (reprezentanta) dar piesele respective nu erau schimbate chiar daca ele au fost taxate . Mai exista cazuri cu carti de service si facturi false. Tot trebuie sa ajungi la un test cu masina, parerea mea. Faza tare este ca ma uit din cand in cand la cate un e65 pe internet (preturi, dotari) si vad majoritatea pozelor din bord cu acul aproape aprins la combustibil ..... ce impresie iti lasa asta (inafara ca s-a scumpit combustibilul)??? Edited by neo2004
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.