Jump to content

330i E92 deloc impresionat


foomanchoo

Recommended Posts

Poate aia 177 sunt kW :rolleyes:

Or fi. Nu ba mana'n foc ca-s kw sau cp. Io inainte de asta am avut un 320d coupe de 156 cp si vreau sa zic ca manca soseaua masinuta aia. Asta trage si ea da nu se desprinde de performantele lui 320d prea tare de aia zic ca mi se pare ciudata masinuta. Adica ma asteptam la cu totul altceva de la motorul asta sa fiu sincer.

 

Pe A4 nu este pus niciun motor pe benzina de 177CP.

Btw, in talon puterea este exprimata in KW, deci daca acolo scrie 177 (kw), asta inseamna 240CP. Vezi poate are 3.0TDI ;)

Nu nu. 3.0 la a4 are tobele despartite stiu sigur ca e un 2.0. Teoretic a mea ar trebui sa manance orice 2.0 a4 stoc si a lui e stoc. Parerea mea...

Edited by foomanchoo
Link to comment
Share on other sites

lol , de unde scoti datele astea 330i de 278 cp, 320d de 156 cp,

 

vi sa te plangi ca nu trage bine masina ta in comparatie cu alta masina si nici macar nu ai habar ce motor are masina respectiva

 

4tuning, enjoy

 

a si eu m-am dat cu al meu murcielago cu un audi si nu puteam scapa de el, modelul cred ca era r8 sau 80? nu stiu sigur dar stiu ca era stoc

Edited by Viper05
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Or fi. Nu ba mana'n foc ca-s kw sau cp. Io inainte de asta am avut un 320d coupe de 156 cp si vreau sa zic ca manca soseaua masinuta aia. Asta trage si ea da nu se desprinde de performantele lui 320d prea tare de aia zic ca mi se pare ciudata masinuta. Adica ma asteptam la cu totul altceva de la motorul asta sa fiu sincer.

 

 

Nu nu. 3.0 la a4 are tobele despartite stiu sigur ca e un 2.0. Teoretic a mea ar trebui sa manance orice 2.0 a4 stoc si a lui e stoc. Parerea mea...

 

"o fi stricata ma" .. nu prea vad cum ar putea sa traga mai bine un 320d 150cp ca si un 330i.. si eu am avut 320d e46, da trage bine masina, dar totusi, este diferenta mare intre 320d si 330i.. sa nu fie ceva problema cu masina ta...

Link to comment
Share on other sites

Pai hai sa lamurim. In primul rand afla ce motor are prietenul pe audi, daca se tine scai de tine.

 

Apoi cuplul unui 320d e f apropiat de al unui 330i, mi se pare ca e chiar mai mare. Deci la turatii joase zici ca e peste 330i, insa e doar o impresie.

 

LE: Da, clar, cum zice WLF, schimba si tu vitezele la 6000-6500rpm.

Edited by P.I.M.P.
Link to comment
Share on other sites

lol , de unde scoti datele astea 330i de 278 cp, 320d de 156 cp,

 

vi sa te plangi ca nu trage bine masina ta in comparatie cu alta masina si nici macar nu ai habar ce motor are masina respectiva

 

4tuning, enjoy

 

a si eu m-am dat cu al meu murcielago cu un audi si nu puteam scapa de el, modelul cred ca era r8 sau 80? nu stiu sigur dar stiu ca era stoc

usor ca ti se umfla vena. Orice motor ar avea acel audi 2.0 nu ar trebui sa se tina dupa mine. punct cu tine. si da e stoc asta stiu ca am fost cu el in germania cand am luato de la dealer.

 

Pai hai sa lamurim. In primul rand afla ce motor are prietenul pe audi, daca se tine scai de tine.

 

Apoi cuplul unui 320d e f apropiat de al unui 330i, mi se pare ca e chiar mai mare. Deci la turatii joase zici ca e peste 330i, insa e doar o impresie.

 

LE: Da, clar, cum zice WLF, schimba si tu vitezele la 6000-6500rpm.

 

asa...uite ceva constructiv. incercam la 6500 ture ca m-ai facut curios.

Link to comment
Share on other sites

In acelasi timp eu si un prieten ne-am luat masinile. Eu un 330i E92 coupe de 278 de cai si el un audi a4 2.0 tfsi de 177 cai. Vreau sa zic ca nu pot sa scap de el pe drum masinile trag la fel. Vreo idee?

Daca e cum zici tu bmw vs audi, 278 de cai vs 177 cai si masina ta e buna.. inseamna ca esti tu varza ca sofer si habar nu ai sa conduci.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Daca e cum zici tu bmw vs audi, 278 de cai vs 177 cai si masina ta e buna.. inseamna ca esti tu varza ca sofer si habar nu ai sa conduci.

ia uite altu. de unde "rasariti" ma? Ma ia rasu :))) Ba cat de romani sunteti unii hahaha. Stati ma jos acolo ca nu aduceti nimic in discutie serios, nu va simtiti inutili? Asa refulati? omg. oi fi varza ma de aia intreb si io lumea nu vezi? ce sa faca si verzele decat sa intrebe nu? Fii baiat ajutator si arata-te de folos acestei comunitati impresionante si poate ti-arat parisu.

 

Revenim. Se pare ca cel mai bun rez il ai la 6500 de ture.

 

P.S. Spray de tantari:

Sunt varza, nu stiu sa conduc, vai de mama mea. Nah ca le-am scris pe toate puteti merge mai departe

Edited by foomanchoo
Link to comment
Share on other sites

Pai nu te supara, daca tu acum ne spui ca trebuie sa incerci la 6500 de ture, e clar ca esti sofer de diesel, nu stii sa conduci masina pe benzina.

 

Cu o masina pe benzina, daca vrei sa mergi tare, nu ai ce sa cauti sub 4000 de ture, si nu ai ce sa cauti in viteza 5-6, decat daca deja ai ajuns pe la 220 la ora.

Link to comment
Share on other sites

Poi nu vezi ce prost esti ma?? Ai 100 de cai in plus,100. Ce topic e asta? Ne arati cat esti de varza tu :)). Stai linistit cu Parisu tau,francezule.

gata gata ca am pretentii de la mine (nu ca sofer ca o sa-ti sara smaltu' iara). Am inteles ce ai de zis. move one please.

 

Pai nu te supara, daca tu acum ne spui ca trebuie sa incerci la 6500 de ture, e clar ca esti sofer de diesel, nu stii sa conduci masina pe benzina.

 

Cu o masina pe benzina, daca vrei sa mergi tare, nu ai ce sa cauti sub 4000 de ture, si nu ai ce sa cauti in viteza 5-6, decat daca deja ai ajuns pe la 220 la ora.

Perfect. Asta vreau. Sfaturi nu golanii. O sa incercam.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.