Jump to content

Totul despre codare


Alex_wly

Recommended Posts

Nu masina merge perfect.Am luat-o de curand de la o reprezentanta BMW din Germania cu full service BMW.Vreau sa fac urmatoarele operatiuni:

-Start/Stop sa tina minte ultima setare(ma enerveaza cand uit sa o dezactivez si se opreste cand ti-e lumea mai draga)

-Vreau sa citesc fisierul 1B din CIC ca sa pot sa generez un cod FSC

 

Interfata asta este buna

 

http://www.aliexpress.com/item/Hot-Sale-For-BM-INPA-K-CAN-bm-inpa-K-DCAN-USB-Interface-Coder-Scanner-Reader/1342556493.html

Edited by FANATIC
Link to comment
Share on other sites

Am o mica problema, care probabil tine de mirror down.

Aleatoriu si destul de des oglinzile se deregleaza singure. Cand stanga, cand dreapta, cand ambele.

Cand cuplez treapta de mers inapoi, uneori oglinda in dreapta coboara nefiresc de mult, iar cand revine pe pozitie o face aiurea, nicidecum la punctul de plecare.

M-ar ajuta un sfat, o solutie de rezolvare.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Si tu esti cam obraznic si nu intelegi de vorba buna. Iti e lene sa cauti si preferi sa ceri aici mura-n gura.

Cred ca te bagi in seama singur .Vis a vis de obraznicie cred ca tragi pe nas.Dupa cum am explicat am cautat asa cum ma pricep eu dar nu am reusit.

Nu mai te baga peste posturile mele.

 

Daca poate cineva sa ma ajute cu EDIABAS 7.2 raman profund indatorat.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

@FANATIC, daca cersesti softuri moca, aici nu cred ca o sa primesti nimic

 

De-asta se intampla tot felul de nenorociri pe bietele masini, ca-si baga deshtele care cum... mergi la cineva care stie ce face, eventual il platesti daca cere, dar nu te baga la codari daca nu stii ce ai de facut

 

Parerea mea

 

Iar cu jignirile lasati-o mai usor :excl:

Link to comment
Share on other sites

Cred ca o comunitate stransa pentru aceeasi pasiune nu inseamna egoism sau profit.Daca tu faci si un ban din treaba asta este problema ta.Eu ca idee pentru lucrarile pe care le fac la BMW-isti nu le iau nici un leu.Este o pasiune comuna.

Cred ca ma jignesti fara motiv atunci cand spui ca "cersesc softuri moca "

Sti tu un magazin unde se vinde EDIABAS 7.2 ?

Desteptule !!

 

Pot sa apas un buton si singur nu trebuie sa platesc pe cineva daca vreau sa apas acel buton (in caz ca sti despre ce este vorba)

Poate nu mai stiti numele topicului "Totul despre codare"

 

Incercati sa va rezumati la subiect.

  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.