Jump to content

Totul despre codare


Alex_wly

Recommended Posts

Modificarea intervalului de reset la ulei la modelele cu cbs(e60,e89,e61,etc) se face doar din softul de la motor. Daca nu stii sa faci cu tool 32 si nu ai optiune de codare a dde-ului cu ncs-ul,atunci incearca sa adaugi in FA optiunea $984 (reset la 15.000 km) sau $988(reset la 12.000 km), si codeaza cas-ul si lma-ul. Modificarea in ''ceasuri'' :)))) a intervalului de reset la ulei, se face doar la modelele vechi (e46,e39,etc) ,mai exact se codeaza modulul kombi la o valoare dorita.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

da-i si un reset la ulei din bord....modificarea intervalului la ulei depinde si de softul computerului de injectie....

 

LMAO.gifLMAO.gifLMAO.gif

 

ce ma ????????????? asta din documentele tale secrete ai aflat-o ?

 

Se poate coda cumva la un e90lci faruri halogen, sa stea semnalizarea in far aprinsa in timpul rularii gen us-style ?

 

da

Link to comment
Share on other sites

LMAO.gifLMAO.gifLMAO.gif

 

ce ma ????????????? asta din documentele tale secrete ai aflat-o ?

 

 

Da,din pacate am gasit un consilier habarnist in probleme de bmw-uri care mi-a schimbat din greseala manualul pe care il studiam. In loc de e60 citeam la e39 :)))).

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Salut

 

Masina: e90 din 2005 cu navigatie ccc (profesionala)

Problema : as vrea sa citeasca cd-uri/dvd-uri cu mp3-uri

Din cate am inteles acelasi tip de navigatie stie sa citeasca mp3 daca masina este fabricata dupa 2007, am intrebat in reprezentanta si mi-au spus ca se poate scrie alt soft la idrive, ar costa in jur de 300 lei dar ca va trebui sa semnez ca fac aceasta operatiune pe proprie raspundere si in cazul in care apar defectiuni la calculatoare ei nu raspund - lucru care nu imi convine deloc .

Exista alta solutie ?

Useri care au mai facut lucrul acesta ?

Edited by tiru
Link to comment
Share on other sites

Indiferent cine-ti face update-ul de soft (reprezentanta sau "un priceput") , tot tu iti asumi riscul (in scris , verbal sau tacit).

Oricum mai bine ramai la track-uri. Cu mp3 o sa trebuiasca sa le transformi in CBR 192kbps ca sa nu iti faca figuri ; mai multa bataie de cap ...

:thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Instaleaza-ti un Mulf2 high sau un Dension si ai muzica la discretie pe USB. Oricum ccc-ul stie doar cd cu mp3 in unitatea principala. Sau dvd cu mp3 in unitatea de navigatie, unde pe langa neajunsul ca nu ai navigatie cat asculti muzica, mai si uzezi prematur lentila. Edited by C_o_s_m_i_n
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.