Jump to content

Totul despre codare


Alex_wly

Recommended Posts

Salut tuturor!

 

Stiu ca a mai fost postat si anterior, car a trecut ceva vreme de atunci si nu mai merg link-urile.

Imi puteti recomanda un link de unde sa cumpar cablu+ncs, inpa etc, de preferat sa fie toate intr-un pack cu loader. Am vazut ca exista.

 

Mersi!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

salutare la toata lumea , rog respectuos si l-e multumesc anticipat celor care doresc sa ma ajute in urmatoarea problema:

incercand sa codez masina (bmw e90 2005) laptopul s-a restartat si practic mi-a sters toate fisierele.

masina merge dar cand conectez laptopul la masina imi zice ca trebuie sa rescriu softul si imi da un fisier fsw_psw cu 236 kb in work.

nu cunosc pasii pe care trebuie sa ii urmez.multumesc respectuos inca odata

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Va salut , vreau sa ma apuc sa codez , activez diverse optiuni pe un E46 FL . Am tot citit diferite topicuri atat de pe aici foarte ajutatoare cat si din afara . Va rog recomandati-mi un cablu mai bunicel cu care sa pot activez diverse optiuni pe E46 . Am vazut astea la 100 lei sunt bune de ceva ? Sincer sunt cam suspicios asupra lor .
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
E cineva din Gorj, Mh care ma poate ajuta si pe mine cu o codare a modulului de lumini la un e 90 din 2005? Mi s-a sectionat un cablu de masa din mansonul care duce curent la triple si l-am lipit ,problema insa este ca eroarea persista pe bord si e insotita si de dong... As vrea sa o sterg! help!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Salut,

 

Nu reusesc cu INPA sa vad ce eroare am, imi apare in bord "Check brake linings" cu martorul aprins in bord. Ce modul sa verific? am verificat pe cel de abs si nimic. In mod normal am citit ca eroarea e de la placute, dar placutele sunt noi pe spate, si bune pe fata.

 

Si alta intrebare legata de codare: cum as putea sa codez sa am sunet (dong) daca nu pun centura (e39) ? Am intrat prin GM3, LCM, deocamdata nimic, am inteles ca e din modulul de airbag? Undeva SBR_FAHRER si BEIFAHRER.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Salut.

 

Doresc sa instalez pe un e70 2009 o navigatie CIC in locul celei CCC. Am achizitionat tot ce imi trebuie (sper), si am nevoie de cineva din Bucuresti sau imprejurimi priceput in astfel de operatiuni. Instalare + codare (presupun ca este nevoie). Any idea? Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 6 months later...
  • 3 weeks later...

Salut. Am si eu o problema. Am schimbat la un F10 consola centrala cu comenzile de clima si cd player cu una model mai nou cu cod diferit si imi apar 4 erori pe ea. Am un Icom A2, stie cuneva cum pot sa codez consola. Am incercat cu istaP, dar nu se conecreaza cu masina. Am incercat si cu esys si tot la fel, nu se conecteaza cu zgw, asa imi apare pe ecran.

Daca stie cineva si vrea sa ma ajute.....

Edited by Alin Glodeanu
Link to comment
Share on other sites

All

L-am luat din China de pe Aliexpress 310 usd + taxe + laptop.

 

InsidE multumesc pt amabilitate, m-ar ajuta sa scap de erorile astea, dar as vrea sa invat sa folosesc si testerul. Vreau sa mai fac ceva modificari la masina.

Problema este ca eu sunt din Craiova. Dar pot sa vin la Bucuresti sau in alta parte....sau pe teamviewer.

Credeam ca pasiunea pentru BMW si tractiunea spate este un mit, dar de 8 luni o traiesc pe pielea mea.

Edited by Alin Glodeanu
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.