Jump to content

Accident bmw Tulcea


pepito86

Recommended Posts

Tips-urile sunt puse ulterior, exista o singura teava de evacuare inainte de finala, discurile frana spate mici = la fel de bine poate fi 320d sau 316i.

PS: sau 320i nFL.

 

Oricum nu mai conteaza...

 

Ai dreptate, ca e o singura teava ce vine din fata.

Link to comment
Share on other sites

Eu stau in Tulcea si am mai aflat cate ceva..

Apartamentul meu e chiar langa spitalul judetean, si ieri se auzeau bocetele pana la mine In casa ...

E vorba de niste tigani borati reta5rdati care se intreceau cu "masinile de lux" ( cel mai probabil furaciuni fara acte in regula) si cumparate cu bani obtinuti din traficul de curve....

pacat de oamenii aia 2 nevinovati., cu restul scursorilor nici o paguba..

Edited by DOMI
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Din poze Audi ala nu e Q5 cumva? Mie nu-mi pare A Seis nicicum... Si al doilea Audi unde e? Si mai tari sunt politistii care au presupus ei cum s-a produs incidentul, auzi tu, l-a acrosat in depasire, pai si cum Dumnezeu s-au ciocnit frontal? :)
Link to comment
Share on other sites

Accidentele provocate de oameni ca asta sunt posibile in Romania pt ca nimeni nu e 'speriat' de lege si implementarea ei. E posibil sa nu fie prinsi, iar daca sunt prinsi, nu e prea mare bataie de cap sa scape. In final, noi, restul parem imbecili ca ne luam permise legal si suntem pasibili a fi victimele unor incidente asemanatoare.
Link to comment
Share on other sites

Asa am auzit si eu mai nou, ala cu 3-aru se dadea cu unul dintre A seis, si nu stiu cum plm l-a acrosat pe ala cu A seis cumva in spate de l-a intors pe ala si l-a determinat sa intre in alt A6 care circula regulamentar pe celalalt sen (in care s-ar fi aflat sot/sotie/copil - astia nu au avut nici o vina). Totusi nu inteleg cum s-a rupt bendeul?!
Link to comment
Share on other sites

Asa am auzit si eu mai nou, ala cu 3-aru se dadea cu unul dintre A seis, si nu stiu cum plm l-a acrosat pe ala cu A seis cumva in spate de l-a intors pe ala si l-a determinat sa intre in alt A6 care circula regulamentar pe celalalt sen (in care s-ar fi aflat sot/sotie/copil - astia nu au avut nici o vina). Totusi nu inteleg cum s-a rupt bendeul?!

 

Poate de la impactul cu santul, dupa ce a iesit de pe sosea...vad ca e rupta jumatatea fata-jos+motorul de restul masinii, ceea ce ma face sa cred ca lovitura principala care a dus la ruperea masinii, si la rasturnarea ei, a fost undeva jos.

Link to comment
Share on other sites

Inconstienta maxima. Cel cu BMW, un tanar de 21 de ani fara permis de conducere, insotit de alte doua persoane, se pare ca s-ar fi luat la intrecere cu Audi ul A6 in care se aflau 9 persoane din care 2 erau copii, s-au acrosat, cel cu BMW ul s-a rasturnat in afara partii carosabile iar cel cu A6 le a intrat in coliziune cu un alt Audi,A8, care venea din sens opus si in care se aflau doua persoane. Urmarile...le-am vazut. Edited by andrei03dna
Link to comment
Share on other sites

160km/h in momentul impactului (bmw-ul)

 

Cred ca am mai spus asta si trebuie demontat mitul asta: pozitia in care se opresc acele ceasurilor nu inseamna neaparat ultima viteza inregistrata. Acele pot sa sara din cauza socului sau de ce nu, pot fi mutate cu mana cum s-a intamplat in cazul lui Mantog.

Link to comment
Share on other sites

Cred ca am mai spus asta si trebuie demontat mitul asta: pozitia in care se opresc acele ceasurilor nu inseamna neaparat ultima viteza inregistrata. Acele pot sa sara din cauza socului sau de ce nu, pot fi mutate cu mana cum s-a intamplat in cazul lui Mantog.

Deci daca faci accident,la expertiza nu se tine cont daca s-au blocat ceasurile la 190 km/h ? .. intreb din curiozitate :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.