Jump to content

BMW E93 M Aerodynamic 320i 2009


neo_andersson

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Daca tot am trecut la NBT, am zis sa pun sistemul de sunet Bang & Olufsen, cel care a devenit noul "Individual" sau Premium Sound la BMW odata cu Seria F.

 

Amplificatorul si boxele provin de pe un F12 2013. Diferenta fata de Logic 7 e foarte mare, sincer nu ma asteptam sa fie asa.

Sistemul are acelasi egalizator pe 7 benzi de frecventa dar si 2 preseturi de sunet.

 

Ca si functii suplimentare in combinatia cu NBT acum se pot reda fisiere FLAC de pe USB, DVDA si filmele redate de pe unitatea DVD sunt TRUE Dolby Digital 5.1.

post-9028-0-17191200-1393776766_thumb.jpg

post-9028-0-95264200-1393776766_thumb.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Acelasi numar de boxe pe care le aveam si in configuratia cu logic 7.

Mid+twittere pe portierele fata si lateralele spate si un coax central + sub-urile.

 

La e93 ca si la F33, lipsesc boxele de pe polita din spate, dar codat amplificatorul pentru F33, merge fara ele. :)

 

Toate se potrivesc la gauri, inclusiv sub-urile in carcasa de Logic 7. Singura problema e la twitterele de pe lateralele spate care la E93 sunt lipite in carcasa si scosul lor e destul de dificil.

Link to comment
Share on other sites

Da, de pe un 4 coupe.

Sincer puterea nu este mai mare dar claritatea este mult mai buna, bass-ul este mai profund. Wooferele sunt pe 8 ohmi si restul boxelor pe 4 ohmi.

Gama de frecvente cred ca este mai larga si se simte pe surse bune. Am ascultat niste FLAC-uri si pot spune ca e mult peste Logic7 dar nu cred ca isi merita pretul cand il cumperi pe o masina noua.

As vrea sa fac o comparatie cu un Individual de e9x.

Link to comment
Share on other sites

Amplificatorul e acelasi, cand il codezi pentru cabrio de fapt se aude mai tare, am observ asta camd l-am codat, era pe eq de f32 si cand l-am trecut pe f33 se aude cu 10-15% mai tare, cred ca sa compenseze zgomotul exterior daca mergi decapotat.

 

Da, ne putem vedea, eventual vineri seara la intalnirea de la Biblioteca.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Si ce canale prinzi? DVB-T am inteles ca are arie destul de mica de acoperire momentan. Directiva europeana avea ca scop acoperirea Romaniei cel putin 90% pana la finele 2013 dar n-au reusit nici pe departe.(e vorba de semnalul digital, cel analogic va disparea cat de curand). A aparut de curand si DVB-T2 ;)

Apropo, poti rula filme de pe un usb? La mine la e60 merge doar de pe dvd.

Edited by Andrei_VUV
Link to comment
Share on other sites

In Bucuresti sunt : TVR 1,2,3, TVR News, TVR-HD, Antena 3, Kanal D, Prima TV, Music Channel, Protv si Sport.RO, ultimele 2 sunt codate de prin Februarie.

 

Eu pot reda nativ orice fel de avi/mp4/divx de pe USB dar asta pentru ca am NBT. Intradevar modulul tv are si port usb pentru video dar nu il folosesc.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Am citit acest topic și sunt uimit cât de priceput ești ĂŽn a include ĂŽn mașina ta ultimele facilitĂŁți posibile. FelicitĂŁrile mele.

P.S. Am de unde ĂŽnvĂŁța.

Teoretic toti am avut/avem de invatat cate ceva de la el,insa cel mai greu este sa tii pasul,mereu apare cu lucruri noi si inovative ( un pericol pentru economiile noastre ) :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

SĂŁ ținem pasul cu el, care face zi de zi aceste lucruri este imposibil dar cel puțin atunci când ne vom lovi de o problemĂŁ avem la cine sĂŁ apelĂŁm.

De așa oameni e nevoie aici pe forum.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.