Jump to content

VAND BMW E46 325i


Calinu

Recommended Posts

am avut si eu de la 316i pana la 325i, actualul. Am cheltuit cu piesele mai mult la motoarele mai mici...nu stiu cauza, probabil stilul de condus mai in sarcina (tragem de motorase mai mult)....sau faptul ca nu sunt prea fiabile sa fi fost motivul.Cert este ca, (coincidenta sau nu) am cheltuit ca si piese mai mult la 316i.

 

Ai cumva o adresa de mail la care poti fi contactat? As vrea sa iti pun cateva intrebari legate de masina la care prefer raspuns in scris, dar nu pot trimite mesaje private, neavand suficiente posturi.

 

P.S. Daca vreunul din moderatori urmareste topicul, aveti cumva idee de ce nu mi se contorizeaza posturile?

ai PM cu adresa mea dar pt. cine mai este interesat : saplacancalin@yahoo.com

Link to comment
Share on other sites

Frumoasa masina, bafta la vanzare, 90% din ''marii fani Bmw'' au motoare in 4 cilindrii si dau din gura aiurea, dar defapt ei au golfuri nu Bmw-uri

:))) hai Doc ca macanim degeaba , adevaratii fani bmw nu fac magarii in carte cu motoarele .Mai bine isi iau ce-si permit sa plateasca . Zau asa . Hai sa fim noi sanatosi ca multi vb aiurea si tocmai te-ai adaugat lor acum .

Edited by Myx
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Am cheltuit cu piesele mai mult la motoarele mai mici...nu stiu cauza, probabil stilul de condus mai in sarcina (tragem de motorase mai mult)....sau faptul ca nu sunt prea fiabile sa fi fost motivul.Cert este ca, (coincidenta sau nu) am cheltuit ca si piese mai mult la 316i.

Sincer nu stiu ce masini s-au perindat prin mainile voastre(ca stare ma refer), dar motor mai cu arici la buzunar ca m43-ul eu nu am vazut. Am masina de aproape 5 ani, dar nici nu am simtit-o in bugetul lunar. Cand a fost de talpa a vazut talpa.

 

Pomana 325-ul

Link to comment
Share on other sites

Sincer nu stiu ce masini s-au perindat prin mainile voastre(ca stare ma refer), dar motor mai cu arici la buzunar ca m43-ul eu nu am vazut. Am masina de aproape 5 ani, dar nici nu am simtit-o in bugetul lunar. Cand a fost de talpa a vazut talpa.

 

Pomana 325-ul

pomana/nepomana nu se prea inghesuie lumea sa dea bani sau macar o oferta "nesimtita" :) : in schimb am primit o gramada de oferte la schimb, ceea ce in postura mea nu ma avantajeaza (nu am ce face cu inca o masina).

Edited by saplacan
Link to comment
Share on other sites

Guest Pole

Frumoasa masina, bafta la vanzare, 90% din ''marii fani Bmw'' au motoare in 4 cilindrii si dau din gura aiurea, dar defapt ei au golfuri nu Bmw-uri

 

Asta e din celebra serie revizuita si ilustrata: "Adio cur ma cac pe gura"

 

Vand Bmw E46 330i,........Nou, in civ n46b20a 1995cmc ''fara serie''

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

valabil (4300 euro)

 

 

nu pui te rog niste poze recente cu masina si unele detalii referitor la ce probleme mai are si ce probleme ai mai rezolvat tu de cand o ai??

 

As putea da o fuga duminica sa vedem cum se prezinta.

 

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

nu pui te rog niste poze recente cu masina si unele detalii referitor la ce probleme mai are si ce probleme ai mai rezolvat tu de cand o ai??

 

As putea da o fuga duminica sa vedem cum se prezinta.

 

Multumesc

 

si alta.....

 

si alta.....

 

si alta.....

 

alta....

 

si alta.....

post-545-0-11828900-1369982994_thumb.jpg

post-545-0-21052100-1369983035_thumb.jpg

post-545-0-97161700-1369983040_thumb.jpg

post-545-0-04358700-1369983093_thumb.jpg

post-545-0-17267100-1369983099_thumb.jpg

post-545-0-20045500-1369983135_thumb.jpg

post-545-0-48780600-1369983142_thumb.jpg

Edited by saplacan
Link to comment
Share on other sites

si alta.....

 

si alta.....

 

si alta.....

 

alta....

 

si alta.....

 

 

multumesc de poze.

 

tehnic cum se prezinta masina??? nu sti de ce a inlocuit capota? Ceva lovitura? Cam ce ar mai trebui dfacut la ea sa fie in regula?

 

Imi poti spune exact cat platesti tu impozit si asigurare anual?

 

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Foarte tare maĂâ˘ina, as fi luat-o eu dar nu dispun de bani acum... Momentan am un 320i e46 si mi-as dori un 325i. DacĂŁ te intereseazĂŁ un schimb cu o diferenĂâşa din partea mea sa ĂŽmi spui. Bafta la vânzare!
Link to comment
Share on other sites

De ce nu mi`oi fi facut eu cont dinainte sa cumpar masina ca s`o vad pe asta nu stiu.. :( . Mare mare pacat,ti-as fi cumparat-o instant fara nicio retinere.. Bafta la vanzare cu ea,mare pacat ca nu se da,mai ales la banii astia :(
Link to comment
Share on other sites

De ce nu mi`oi fi facut eu cont dinainte sa cumpar masina ca s`o vad pe asta nu stiu.. :( . Mare mare pacat,ti-as fi cumparat-o instant fara nicio retinere.. Bafta la vanzare cu ea,mare pacat ca nu se da,mai ales la banii astia :(

probabil ca nici eu nu am mai fost demult la biserica. Am si o corsa de vanzare (a sotiei) si cand a vrut clientul sa o cumpere a facut un test cu sotia lui....daca intra in masina.Si din cauza ca nu intra in spate nu-mi cumpara masina.La pret ne-am inteles fara probleme insa big but has no place inside. :(

Link to comment
Share on other sites

probabil ca nici eu nu am mai fost demult la biserica. Am si o corsa de vanzare (a sotiei) si cand a vrut clientul sa o cumpere a facut un test cu sotia lui....daca intra in masina.Si din cauza ca nu intra in spate nu-mi cumpara masina.La pret ne-am inteles fara probleme insa big but has no place inside. :(

 

 

trebuia sa o lege pe cabina:)))

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

valabil,mai jos trec cateva probleme la masina care mi-au fost semnalate de doua persoane care mi-au vazut masina....Probabil mai mult sau mai putin importante pentru un eventual cumparator.:

- usa spate dreapta are 2 zgarieturi (cel mai probabil de la usa altei masini oprita in usa de la masina mea)

- lac sarit bara fata/spate pe alocuri + sarit o parte si de pe aripa fata dreapta.

- bara spate putin departata deasupra carligului de remorcare (cam 05-1cm)

- interior zgariat la scrumiere fata spate si pe alocuri la spatele scaunelor (am copii mici)

- cateva puncte de rugina la capota (a fost schimbat dupa cum am zis si cel mai probabil e capota aftermarket plus faptul ca e putin mai apropiata de bara nu e chiar centrata corect)

- aripile spate au retusuri/vopsiri : probabil reparate de ceva inceput de rugina...din puctul meu si a altora care au verificat reparatia este ok...deci nu de mantuiala

- stopuri spate aftermarket (unul are o crepatura dupa cum se vede in pozele anterioare)

- lipsa capac surub brat stergator stanga

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.