Jump to content

Negrila cu piele crem E60 Lci 530xd M-packet


flavyus

Recommended Posts

Ca sa inlatur orice urma de suspiciune, si sa pot sta linistit am sa sacrific 300 ron. La 14:30 sunt programat la reprezentanta. Cu toate ca ma repet masina nu are absolut nimic. Am sa revin cu ce am facut acolo. Banuiesc ca reprezentanta este singura unde imi poate spune exact daca dpf este ok sau nu.
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 142
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Asa zapada e la voi? :o

banuiesc ca e super cu 30xd.

 

Este o poza de anul trecut :rolleyes: Abia astept sa ninga mai serios :thumbsup: Da este primul meu bmw cu tractiune integrala si in comparatie cu audi a6 quattro imi place mai mult

 

 

Problemele cu temperatura au fost inlaturate prin schimbarea ambelor termostate.

Edited by flavyus
Link to comment
Share on other sites

in cazul in care mai ai probleme cu filtrul de particule, incearca sa il dai jos si sa il trimiti la curatat la Odorheiu Secuiesc, nu fac reclama asa ca nu o sa dau nume la firma, sunt niste profesionisti am inteles ca au contracte cu mai multi dealeari BMW din tara, ca si costuri este in jur de 450 Ron + transport.

Daca o sa fie nevoie sa il trimiti iti recomand sa cureti si catalizatorul ca intra in acelasi pret, daca il trimiti ulterior te costa 250 de lei + transport. Cred ca merita sa trimiti pe ambele deoarece atunci o sa fii sigur ca se rezolva problema.

am inteles ca au avut la curatat si filtre de seria 7 din 2012.

Asta ar fi cea mai ieftina si sigura varianta, bineinteles in afara de a pune unul nou. Scoaterea lui fizic si anularea din soft este varianta extrema.

Link to comment
Share on other sites

in cazul in care mai ai probleme cu filtrul de particule, incearca sa il dai jos si sa il trimiti la curatat la Odorheiu Secuiesc, nu fac reclama asa ca nu o sa dau nume la firma, sunt niste profesionisti am inteles ca au contracte cu mai multi dealeari BMW din tara, ca si costuri este in jur de 450 Ron + transport.

Daca o sa fie nevoie sa il trimiti iti recomand sa cureti si catalizatorul ca intra in acelasi pret, daca il trimiti ulterior te costa 250 de lei + transport. Cred ca merita sa trimiti pe ambele deoarece atunci o sa fii sigur ca se rezolva problema.

am inteles ca au avut la curatat si filtre de seria 7 din 2012.

Asta ar fi cea mai ieftina si sigura varianta, bineinteles in afara de a pune unul nou. Scoaterea lui fizic si anularea din soft este varianta extrema.

 

Multumesc,

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Buna seara,

 

M-am gandit sa mai scriu si eu rolleyes.gif . Negrila inca este la mine a facut 197.000 km , a primit cadou un schimb la cutia de viteze + cutia de transfer ..in rest no problem doar schimburile obisnuite de ulei si filtrerolleyes.gif M-am gandit sa o vand dar pur si simplu nu pot ...nu ma supara cu nimic , poate vi se pare ciudat dar este prima masina pe care o iubesc heart.png. Si cea pe care am tinut-o cel mai mult.

Link to comment
Share on other sites

Buna seara,

 

M-am gandit sa mai scriu si eu rolleyes.gif . Negrila inca este la mine a facut 197.000 km , a primit cadou un schimb la cutia de viteze + cutia de transfer ..in rest no problem doar schimburile obisnuite de ulei si filtrerolleyes.gif M-am gandit sa o vand dar pur si simplu nu pot ...nu ma supara cu nimic , poate vi se pare ciudat dar este prima masina pe care o iubesc heart.png. Si cea pe care am tinut-o cel mai mult.

 

Schimb la cutia de viteze, la ulei te referi? sau ce ai schimbat la ea?

Link to comment
Share on other sites

Pune si niste poze mai noi :thumbsup: ..

Cu dpf-u cum stai? parca aveai ceva probleme cu el mai demult, l-ai dat jos?

 

De atunci de cand aveam 156.000 km , si am avut eroarea care sa sters am ajuns la 197.000 km , si nu am avut absolut nimic, nu a mai aparut , cred ca totul a plect de la faptul ca nu se incalzea suficient .

 

N-ai mers chiar asa mult cu ea Flavius. Ma gandeam ca ai sarit mult peste 200k.

 

Pai da Andrei , am mers si cu skoda si cu range rover , de accea nu am mai facut asa multi km rolleyes.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.