Jump to content

Negrila cu piele crem E60 Lci 530xd M-packet


flavyus

Recommended Posts

  • Replies 142
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Una dintre fete :rolleyes: cum sa fac sa o sterg?

 

 

Nu-i nevoie s-o stergi, las-o asa...da bine alaturi de masina :D .

Super masina, s-o satapanesti cu placere.

 

La Autotest pe dyno a iesit 258cp

 

 

Ciudat cu 258 cp,poate e modificata,vreo resoftare ceva....puterea asta se gaseste stoc la benzinare adica la 530xi.

Link to comment
Share on other sites

Am facut deja 5000 de km , pur si simplu m-am indragostit...sa creat o chimie intre noi 2, i-am facut si revizia am schimbat tot ulei, filtru ulei,f aer, f motorina , f polen(2buc). Ceva la care nu m-am asteptat este consumul :thumbsup: venind de la seria 7 care avea un consum mixt undeva la 9 mentionez merg fff mult afara, ma asteptam cam si negrila sa ia cam la fel pentru ca este 4*4 , dar m-am inselat fff rau consumul mixt pe 5000 de km este 7,1 :goodjob:. Si cateva poze recente, http://imageshack.us/g/23/img0349vd.jpg/
Link to comment
Share on other sites

Cum te descurci cu presurile crem? Nu se fac nasol cand intri cu noroi in masina? :)

 

Eu prefer gri la presuri din velour. Nu se vede mizeria mai deloc pe ele. Problema e ca trebuie sa-mi iau ca m-am saturat de astea de cauciuc.:)

Andrei pana astazi nu a plouat...dar am luat in calcul si covorase de cauciuc! Este tare pretentios cremul :twitch:

Link to comment
Share on other sites

Tocmai am renuntat dupa un 1 si 2 luni la E65, o masina de care am fost super incantat avand in vedere ca am facut cu ea in jur de 70000 de km si mi-am cumparat un bmw E60 530xd 258 cai din 2008 adus recent din Germania.

Masina este M packet interior-exterior, jante 18" bmw originale, navi profesionala, scaune comfort electrice cu memorii, incalzite si racite, plafonul este negru , trapa.

Pe bord are 99000Km , desi nu sunt sigur ca sunt reali, masina arata f bine intreinuta, motor, interior, exterior.

I-am facut test la Auto Test si totul a iesit ok. A primit 96 de puncte din 100 .Promit ca o sa vin cu poze mult mai relevante

 

cat te-a ajuns ?

Link to comment
Share on other sites

Am facut deja 5000 de km , pur si simplu m-am indragostit...sa creat o chimie intre noi 2, i-am facut si revizia am schimbat tot ulei, filtru ulei,f aer, f motorina , f polen(2buc). Ceva la care nu m-am asteptat este consumul :thumbsup: venind de la seria 7 care avea un consum mixt undeva la 9 mentionez merg fff mult afara, ma asteptam cam si negrila sa ia cam la fel pentru ca este 4*4 , dar m-am inselat fff rau consumul mixt pe 5000 de km este 7,1 :goodjob:. Si cateva poze recente, http://imageshack.us/g/23/img0349vd.jpg/

 

 

Schimbai si uleiul cu filtru la cutie + f epurator si atunci poti sa zici ca ai facut o treaba perfecta.

Link to comment
Share on other sites

Schimbai si uleiul cu filtru la cutie + f epurator si atunci poti sa zici ca ai facut o treaba perfecta.

 

este al 4 -lea bmw al meu automat, si nici o data nu am schimbat uleiul la cutie, poate gresesc poate am avut eu noroc sa nu mi se strice nici o cutie!!! Filtrul epurator nu stiu nici de asta nimic dar daca cineva ma ajuta contracost sa al schimb l-as schimba

 

Acum in momentul in care scriu ,negrila se rasfata :rolleyes: a primit astazi o curatare completa la interior...am vb cu cineva sa iau chitul acela de intretinere apieli de la Leatherique si vreau sa va intreb daca dupa ce am curatat tapiteria mai este nevoie sa dau si cu accel ulei ? sau este de ajuns sa dau decat cu cel de intretinere? si cateva poze http://imageshack.us/g/1/9765361/

Link to comment
Share on other sites

la ce pret ai luat solutiile?

maine ma duc sa le iau undeva la 180 ron chitul

 

Pai cu uleiul se da inainte, sa scoata murdaria din piele, se lasa cateva ore la caldura, cu folie pe ele. Dupa cu cleanerul, cureti.

 

Am inteles ca uleiul se da inainte, dar eu astazi am spalat toata tapiteria, si intrebam daca mai este necesar sa dau si cu ulei inainte?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.