Jump to content

cumparare masina


Darius.N

Recommended Posts

am vazut-o in seara asta. interiorul cel putin arata foarte ingrijit, iti da impresia ca este nou. in ceea ce priveste consumul sunt obisnuit cu o medie de 7.5 8 la drum intins. maine merg iar sa discut cu el. de lasat la pret nu cred ca mai lasa, 2500 a spus ca este pretul final.
Link to comment
Share on other sites

In anunt scrie EURO 4 dar cred ca a gresit. E4 s-a introdus din 2002,cel putin pentru seria 3.

este sigur euro 3 ( in anunt este vestitul d4) la inmatriculare in ro o sa o catalogheze la euro 3 si plateste 1000 E daca erea euro 4 scapa doar cu 400 E. oricum sub 4000 E un e 46 in stare buna merita toti banii chiar daca la capitolul dotari sta mai slab

 

eu am acelasi motor masina este din 06 2000 si este euro 3, am un prieten cu un e46 din 99, tot euro 3

Link to comment
Share on other sites

Asa este in privinta D4. Eu am patit cu a mea in 2006 cand se cerea minim Euro3 pentru inmatriculare masinilor de afara. In brief scria Euro3 und D4 si mi-au trecut pe cel romanesc ca fiind Euro3, spunand in acelasi timp ca "imi poate trece si Euro4 dar nu ma ajuta cu nimic la taxele vamale si ca nu are rost sa se complice".

Ca sa stai linistit asigura-te ca in brief scrie Euro4.

Link to comment
Share on other sites

dap, vezi sa scrie in brief Euro 4, daca da ai sanse.

Cand ajungi la rar dai o spaga sa nu iti verifice seria de la motor in calculatorul si sa ia brief-ul de bun, si o scoti Euro 4

La mine nici nu s-au sinchisit s-o mai citeasca sau cel putin i-a fost lene respectivului. A scris pe carte la rubrica serie motor ca nu poate fi citita.

I-am spus sa scrie exact ca in certificatul ala (nu brief) unde sunt toate datele despre masina,noxe,consum etc.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Rog frumos o parere la urmatoarele masini :- http://suchen.mobile.de/auto-inserat/bmw-330xd-coupe-aut-navi-leder-pdc-gie%C3%9Fen/163379114.html?lang=en&pageNumber=1&__lp=2&scopeId=C&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=7%2C8%2C9%2C10%2C11%2C12%2C13%2C14%2C15%2C56&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&fuels=DIESEL&minFirstRegistrationDate=2006-01-01&maxPrice=30001&ambitCountry=DE&transmissions=AUTOMATIC_GEAR&features=FOUR_WHEEL_DRIVE&emissionClass=EURO4&damageUnrepaired=ALSO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=ALSO_EXPORT&maxMileage=200000&categories=Cabrio&categories=SportsCar

- http://suchen.mobile.de/auto-inserat/bmw-330d-xdrive-coupe-aut-hifi-navi-prof-stuttgart/167631536.html?lang=en&pageNumber=1&__lp=2&scopeId=C&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=7%2C8%2C9%2C10%2C11%2C12%2C13%2C14%2C15%2C56&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&fuels=DIESEL&minFirstRegistrationDate=2006-01-01&maxPrice=30001&ambitCountry=DE&transmissions=AUTOMATIC_GEAR&features=FOUR_WHEEL_DRIVE&emissionClass=EURO4&damageUnrepaired=ALSO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=ALSO_EXPORT&maxMileage=200000&categories=Cabrio&categories=SportsCar

A-2a o lasa la 19.200 netto.

 

Eu as merge pe a doua, desi e mai urata culoarea, dar cred ca are si CIC fiind 2009, scaune sport, 245cp, an mai bun care te va ajuta la vanzare...

Edited by allex_nastase
Link to comment
Share on other sites

Le-am verificat ieri, cea din stuttgart e praf : revizie majora la 12mii km, aparea pagina plina la cat a schimbat la ea, structura masinii rau afectata cred c-o fi sarit de pe pod cu ea :).La celalta masina nu au raspuns deloc :).

Intre timp am mai verificat o masina, mai exact : http://suchen.mobile.de/auto-inserat/bmw-330xd-coupe-automatik-allrad-navigation-ahk-bielefeld/146196102.html?lang=en&pageNumber=1&__lp=2&scopeId=C&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=7%2C8%2C9%2C10%2C11%2C12%2C13%2C14%2C15%2C56&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&fuels=DIESEL&minFirstRegistrationDate=2006-01-01&maxPrice=30001&ambitCountry=DE&transmissions=AUTOMATIC_GEAR&features=FOUR_WHEEL_DRIVE&emissionClass=EURO4&damageUnrepaired=ALSO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=ALSO_EXPORT&maxMileage=150000&categories=Cabrio&categories=SportsCar

Nu are nimic major, doar bara fata schimbata o data...ciudat e ca ultima revizie apare in mai 2011 avand 74.000, ma gandesc ca in momentul de fata are in jur de 100k daca nu chiar mai bine, dati inapoi sunt siguri ca doar nu a stat la vanzare mai bine de 1 an. Luni sau marti ajung la bielefeld sa vad masina, voi ce ziceti?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.