Jump to content

e46 m-technik 1


daci_84

Recommended Posts

Update, in urma unui "incident" jantele de m-tech(style 68) au fost inlocuite cu BBS RX pe 18; incep sa ma invat cu ele desi dpdv al confortului am de suferit si am crescut consumul :rolleyes: . As schimba dynavin-ul cu navi oem 16:9 daca gasesc una cu toata instalatia; parca nici oglinzile nu-mi mai plac asa de mult...mai vedem.

Poza cu jantele:

iti faci si o lista cu banii bagati in ea?

 

abia astept sa treci la motor... in the end ala conteaza daca il upgradezi sau nu

Link to comment
Share on other sites

iti faci si o lista cu banii bagati in ea?

 

abia astept sa treci la motor... in the end ala conteaza daca il upgradezi sau nu

mda, cred ca mai luam un e46 de banii bagati...mai vedem cu motorul, oricum daca e, o sa fie "3.0i, in-line 6" :thumbsup: .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

mda, cred ca mai luam un e46 de banii bagati...mai vedem cu motorul, oricum daca e, o sa fie "3.0i, in-line 6" :thumbsup: .

nu ma gandeam ca ar putea fi alt motor...sa iti dea D-zeu minte sa mergi inspre acolo hahaha

Link to comment
Share on other sites

nu ma gandeam ca ar putea fi alt motor...sa iti dea D-zeu minte sa mergi inspre acolo hahaha

Mersi, minte si suport material :thumbsup: . La fel si tie!

 

Frumoasa foc masina ta :D E foarte aproape de cum e a mea. Zici ca sunt gemene :D

Multumesc la fel, am vazut-o si eu pe a ta si imi place. Ce sa zic, sa va purtati unul pe altul cu aceeasi placere multa vreme de acum incolo, fara evenimente!

Link to comment
Share on other sites

Foarte frumoasa masina, o intrebare daca imi este permis, oglinzile sunt electrice, heliomate, incalzite, rabatabile electric?

P.S: Iti recomand cu caldura motorul de 3.0i, chiar trage bine pe caroserie de e46.

Spor in Continuare cu ce ti-ai propus !

Link to comment
Share on other sites

Foarte frumoasa masina, o intrebare daca imi este permis, oglinzile sunt electrice, heliomate, incalzite, rabatabile electric?

P.S: Iti recomand cu caldura motorul de 3.0i, chiar trage bine pe caroserie de e46.

Spor in Continuare cu ce ti-ai propus !

Mersi, oglinzile sunt reglabile electric, incalzite, rabatabile manual in sus.

Foarte frumoasa a ta, o stiam de cand era la Arad, ingrijita ca la carte!

 

Foarte frumoasa si fara incidente arata de nota 10 :thumbsup: bafta in continuare

Mersi la fel, spor si tie cu a ta, ai operat ceva la ea :goodjob: .

Edited by daci_84
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Update, asa cum am promis am dat oglinzile(colegului vl69uli, sa-i traiasca :) ) si dynavinul; am pus oglinzi normale cu rabatare electrica & navi oem(ecran 16:9 cu CD, mk4, cablaj harman/kardon intreg :yahoo: , interfata dension ice link plus V2, care nu incarca iphone :angry2: ). Pe parcurs am schimbat si stopuri spate+semnale laterale cu oem-albe. Urmeaza toba 330i, arcuri sport 50/40 sau reglabila(la primavara), faruri oem cu spalare si autoreglaj, reconditionat jante & retusuri caroserie si...mai vedem ce apare pe parcurs. Ceva poze:

post-31971-0-83805400-1414173318_thumb.jpg

post-31971-0-48374200-1414173332_thumb.jpg

post-31971-0-43050300-1414173462_thumb.jpg

post-31971-0-27679800-1414173468_thumb.jpg

post-31971-0-16276100-1414173476_thumb.jpg

post-31971-0-81116000-1414173574_thumb.jpg

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Oameni dusi cu :console:, eu astept sa vad finala montata.

Asa e, boala grea, si se ia :) . Mda, mai avem si o finala de 330i proaspat livrata(multumita colegului CristiVNC :thumbsup: ), maneta stergatoare cu buton S, cablu aux pt navi, microfon si buton pairing pt modul bluetooth, activare drl si us style, si...atat ca e frig :brr: . Pacat ca nu au facut nemtii si retrofit pt garaj incalzit, era perfect :) .

Link to comment
Share on other sites

O parere personala ca si fost posesor de textil + alcantara si actual posesor de piele, ce pareri pro si contra puteti aduce la aceasta schimbare, intreb asta deoarece intentionez sa fac aceiasi miscare

 

Totusi de ce nu ai cautat ceva electric?

 

P.S. Masina merita praguri interioare M in rest felicitarile mele.

Edited by Sir 10
Link to comment
Share on other sites

O parere personala ca si fost posesor de textil + alcantara si actual posesor de piele, ce pareri pro si contra puteti aduce la aceasta schimbare, intreb asta deoarece intentionez sa fac aceiasi miscare

 

Totusi de ce nu ai cautat ceva electric?

 

P.S. Masina merita praguri interioare M in rest felicitarile mele.

Pai, pro ar fi aspectul(parere personala) si confortul(sunt mai ferme si te asezi mai bine in scaun la drum lung, am mers duminica pana la Bran si am simtit diferenta...poate mi se pare :rolleyes: ). Contra, intretinere mai pretentioasa, sunt foarte reci dimineata(nu au incalzire, sper sa o rezolv pe viitor). Cam atat la "prima vedere" ma mai pronunt pe parcurs.

Scaunele nu erau in plan, am trecut vineri pe la colegul Liw cu un amic pentru o alta problema si am vazut interiorul, m-am inteles cu el si m-am apucat de treaba :) .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Update:

-winter mode:on(style 43+Vredstein Snowtrack 3)

-faza scurta:Osram Xenarc Night Breaker Unlimited D2S; si se facu lumina... :thumbsup:

De unde ºi cât au costat becurile pe faza scurtã, pentru cã trebuie sã-mi iau ºi eu ?

Link to comment
Share on other sites

Da, e langa Sibiu, dealul Daii se numeste zona, pe vremuri acolo se vedeau la tv meciuri de la bulgari si sarbi :) . Am facut si 2-3 plecari din rampa si mi-au iesit; ma surprind placut vredestein-urilea astea; in trecut am avut continental si michelin, dar parca nu ma impingeau asa bine...am urcat si pana la Paltinis si nu am derapat aproape deloc.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Update, codat DRL si US Style 8) , montat cablu aux(traiasca colegu' Trask :thumbsup: ) &toba 330i si revenit la gumele de vara(sper sa nu fie surprize :) )+arcuri H&R fata-spate(drop 55/35 zic ele ca ar fi, cod 29484, desi par inalte pe spate). Pozele vorbesc cel mai bine ;) :

post-31971-0-68885700-1425994572_thumb.jpg

post-31971-0-99659400-1425994585_thumb.jpg

post-31971-0-92577700-1425994596_thumb.jpg

post-31971-0-07254000-1425994609_thumb.jpg

post-31971-0-32046400-1425994622_thumb.jpg

post-31971-0-76834900-1425994737_thumb.jpg

Edited by daci_84
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.