Jump to content

olecutza de tuning


cipus

Recommended Posts

  • Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

revin :

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Modificari :

-ceasuri plasma

-inele cromate bord

-vopsit bandouri

-folie Llumar

-stopuri LED

 

Daca se pricepe cineva in Photoshop poate sa o mai tunareasca k sa imi fac si eu o idee

Edited by cipus
Link to comment
Share on other sites

draguta foc masina, totusi nu vreau sa te dezamagesc dar motorizarea nu pre a pusca cu restul masinii, apoi, e greu sa te obisnuiesti cu imaginea cadranelor albe care nu prea sunt o traditie la BMW insa per total masina arata super si stii cum e daca tie iti place... asta e cel mai important, insa una peste alta este reusita masina :blink:

 

eu de exemplu am alta nebunie in cap... sunt astia care tot fac masinile sa arate de nu se poate, de zici ca sunt M toate si ele au motorizari banale, eu mi-as face o masina care sa arate ca un 1,6 dar sa fie un M si sa vezi pe unul ca se uita urat la tine si tu sa-i faci...papappapapa :) glumesc desigur, tuningul vizual are si el rolul lui, mie totusi imi place mai mult tuningul "tehnic" :)

Link to comment
Share on other sites

din pct de vedere tehnic as vrea sa-i mai fac un chiptuning si atat, sa o duc la 180 CP dar nu stiu daca se mai poate face asta intrucat are 145000 km. Stiti ceva de asta ? Oricum mie imi place mult cum fuge masinuta, si cuplul care il are, chiar nu vreau mai mult. Mi se pare ca are cel mai bun raport putere/consum. Ce parere aveti de jantele negre ? Edited by cipus
Link to comment
Share on other sites

lasa jantele arginitii, arata mai bine, negre merg la o masina neagra sau portocalie ori la culori din alea suparate de mov etc.

la cati kilometri are masina si daca te intereseaza partea de fiabilitate las-o asa :blink: e pacat sa dai mii de euro pe piese, mai bine daca ai bani mai strangi si poate in viitor iti iei un 3.0d :)

Link to comment
Share on other sites

am vb cu inginerul de la bmw din baden ( austria ). are un prieten cu o masina de 136Cp dusa la 180CP. i'a schimbat si intercoolerul, verificat/reglat/schimbat injectoarele dupa caz...

 

masina avea 135mii km si era fenomenala... deci parerea mea cred ca cei in cunostiinta de cauza ar putea sa te puna la punct mai bine.... cred ca ar fi bine sa faci si tu chestiile astea... sau altele, dupa caz...

Link to comment
Share on other sites

mie in principiu imi plac jantele negre cu buza cromata dar cred ca la masina ta gri nu se asorteaza contrastul..

plasmele imi plac la nebunie.. am vazut si unele pe un site din US cu ceasuri dupa modelul M3 si mi-au placut parca putin mai mult alea.. vezi ca se pot schimba si celelalte lumini sa nu mai fie portocalii, si ai putea sa le faci sa se asorteze cu plasmele.. cred ca e o idee buna..

despre chip se poate face si la km tai daca motorul este in stare buna.. oricum daca vrei sa-i faci ceva mai mult decat chip nu prea mai conteaza ca poti pune turbo hibrid, intercooler mai mare, boost controller, waste gate, downpipe.. dar cred ca costul unei asemenea investitii depaseste bugetul pe care esti dispus sa-l aloci pt asta.. eu unul, sper sa ma insel.. :blink: se poate face ceva frumos.. oricum merita sa-ti faci chip + turbo hibrid.. cred ca o sa ajungi la 200 - 200 si ceva de cai din treaba asta.. si restul le poti pune mai tarziu, cand bugetul permite..

oricum imi place masina ta.. felicitari

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.