Jump to content

BMW M135i F20 vs Audi RS3


thesaw

Recommended Posts

In varianta cu 3 usi da arata mai bine Audi dar in varianta Sportback mie personal mi se pare mai reusit seria 1.

 

Bine oricum eu nu pun mare accent pe design cand imi cumpar masina, 90% din decizie o iau tinand cont de platforma tehnica. De fapt se vede, doar mi-am luat E83, care sunt constient ca nu e cea mai mandra din parcare, dar e o masina excelenta.

Link to comment
Share on other sites

Audi mereu lanseaza tarziu modelele RS dupa aparitia unei noi generatii. Uita-te la RS4 B8 - au trecut 4 ani pana sa apara pe piata dupa lansarea modelului A4.

 

In comparatia cu 1M cred ca ar fi fost si mai evidente plusurile dinamice ale BMW-ului fata de Audi

Link to comment
Share on other sites

E greu sa faci o alegere buna, tractiunea spate ofera performante (doar)in conditii uscate, pe cand tractiunea integrala in orice conditii,

 

Eu aleg RS3 doar pentru ca este 4x4,si ai parte de performante oricand oricum si indiferent de ce nivel de tractiune ai parte.

Edited by Stefan_e46
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Asta e comparatia facuta de Chris Harris? Nu m-am uitat la filmuletul postat in acest topic, parca l-am vazut cu ceva vreme in urma si parca la drag race cu toate ca audi pleaca mai repede , daca cursa ar fi fost mai lunga BMW-ul ar fi ajuns audi-ul, probabil ca l-ar fi si depasit.

Oricum BMW e BMW , cand BMW facea masini , audi facea masini de cusut :D

Edited by Mircea-Si
Link to comment
Share on other sites

Asta e comparatia facuta de Chris Harris? Nu m-am uitat la filmuletul postat in acest topic, parca l-am vazut cu ceva vreme in urma si parca la drag race cu toate ca audi pleaca mai repede , daca cursa ar fi fost mai lunga BMW-ul ar fi ajuns audi-ul, probabil ca l-ar fi si depasit.

Oricum BMW e BMW , cand BMW facea masini , audi facea masini de cusut :D

 

Cata frustrare in postul tau =))

 

Cand Audi facea masini Bmw incerca sa vina cu icsdrive.

 

@dadogus,acelasi design? Pai ce pot spune de BMW ca de ani de zile au acelasi interior anost in special bordul...colorat in sudan III

 

 

Sent from my Iphone 5 using Tapatalk

Edited by Audistul
Link to comment
Share on other sites

Cata frustrare in postul tau =))

 

Cand Audi facea masini Bmw incerca sa vina cu icsdrive.

 

@dadogus,acelasi design? Pai ce pot spune de BMW ca de ani de zile au acelasi interior anost in special bordul...colorat in sudan III

 

 

Sent from my Iphone 5 using Tapatalk

 

 

hai ma lasa-ne, du=te pe audi forum cu bordul asta de 10 ani pe audi...prefer bordul anost de bmw decat pomul de craciun de la audi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.