Jump to content

318 is e36 tester ''regulare amestec''


iustinberar

Recommended Posts

Salut ,am un e36 318 is 94 4 usi,de o saptamana cand o accelerez cateodata imi da in nas se infraneaza aproape pana la 0 km/h ,tremura la relanti,dupaia isi revine,tot asa ,e dezastru de enervant,am fost cu ea la tester,azi,i-a dat acolo numarul 201 regulare amestec,mecanicul m-a trimis sa imi iau un filtru de benzina nou,ca eu o am de un an,nu l-am schimbat ,si ala dinainte cine stie decand nu l-a schimbat,plus ca filtru meu a zis ca e de la alt model ,nu e pt 318 is,e mult mai mare,poate scap doar cu filtru daca nu se poate pompa de benzina,a mai patit cineva treaba asta? Si daca da ,cum a rezolvat-o? Azi imi ajunge filtru ,am luat Mann ,maine il montez sa vedem ce o fi,astept pareri
Link to comment
Share on other sites

cati km ai facut cu filtrul ala...si ce benzina ai bagat?... conteaza mult... eu schimb filtrul odata la 5000-7000 si o data cu revizia generala de 15000...benzina de rahat.. acum am vazut si eu cu regularea :laugh: Edited by umbrella
Link to comment
Share on other sites

umbrella,am facut vreo 5000 km,sa fie doar asta problema bine ar fi,made in china daca scot mufa la debitmetru moare motorul,cand am verificat bujiile am observat ca la primeld doua de langa busonul de ulei mi se aduna putin ulei in compartimentul ala unde bagl bujia

 

a si inca ceva umbrella ,benzina bag de la Lukoil pt ca mi mai comod,e foarte aproape de mine,stiu ca nu e cea mai ok,sapt trecuta eram pe rosu,am bagat de la ei de 50 lei,cam atunci a facut o data dar incet sa dea in nas,dupaia am mai bagat de 50 si de atunci merge rau rau,sa aiba legatura?am prins mizerie sau apa in benzina,eu stiu ca pompele din peco au filtre

 

maine dimeneata schimb filtru de benzina,daca ala e baiu nu mai intru in viata mea intr-un lukoil,o sa postez rezultatul maine.

Link to comment
Share on other sites

Gata ,s-a rezolvat azi,din fericire am scapat ieftin ,a fost doar filtru de benzina infundat,pacat ca nu am avut camera la mine sa vedeti ce am avut in filtru,era benzina neagra ca noroiul,acuma daca suflu in el abia iasa aerul pe partea celalta,o sa postez doua poze cu filtru nou de 1,8 is pana in 94 si cu filtrul uzat care era de 1,8 is dupa 95,diferenta de 10 cm in lungime,mai am vreo 5 l de benzina in masina,mai mult e apa cred,mi-am luat 5l de benzina buna in bidon,o am in portbagaj,vreau sa merg cu ea pana o gat de tot asta de la lukoil ce o mai am in rezervor si dupaia nu mai intru in viata mea in LokOil ,pot sa isi futa tombolelel lor.

Ma ajuta cineva,cum postez foto aici?

Edited by iustinberar
Link to comment
Share on other sites

baga-mi-as picioarele,problema a revenit,iara merge inecat,imi da in nas,se infraneaza,exact ca inainte

 

cata benzina ai in rezervor ? tu mergi cu 5L in rezervor si vrei sa mearga bine masina? se duce pompa de benzina asa, daca nu s-a dus deja..

Link to comment
Share on other sites

a fost debitmetru,nu era dus de tot dar era pe duca,cand mergea cand nu,am facut azi 360 km cu ea si merge ceas ,acolo era buba,cu un drum am schimbat si filtrele(aer si benzina) ca erau praf,ala de aer era rupt,deaia cred ca mi s-a si dus debitmetru.Va multumesc pentru sfaturi.(tin sa precizez ca nuam schimbat debitmetru,doar am curatat rezistenta aia din canalul de aer,era prafuita tare,am curatat=o cu vata cu spirt si acum si-a revenit)
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.