Jump to content

Accident 325ti vs asta G


Costi9b

Recommended Posts

Am primit si sfatul asta cu regie proprie dar am nevoie de reconstatare pt ca e si armatura afectata iar la constatare nu cred ca o sa mi'o dea.

Masina e din 2003 si cred ca imi dau putin, vreo 40% din ce le da lor in audatex sau ce alt program or folosi

Link to comment
Share on other sites

Azi am fost la politie si am luat procesul verbal din care rezulta ca nu sunt vinovat, cea care m'a lovit s-a prezentat abia ieri seara tarziu, atat de tarziu incat au trecut cele 24 de ore si i'au suspendat permisul si dat amenda de 560 lei...

 

Da asta o sa fac in continuare, am intrebat la 3 serviceuri si am primit doar raspunsuri negative. Toata lumea ma sperie, aud doar ca nimeni nu lucreaza cu carpatica iar cine lucreaza sunt serviceuri de doi bani care lucreaza foarte prost...

 

O sa ma duc la contatare cu masina si acolo o sa ma interesez unde pot gasi un service care lucreaza cu ei.

 

Nu inteleg, de ce te duci sa cauti service-uri in stanga si-n drapta? ar trebui sa te duci direct la ei si sa-i intrebi cu ce servece-uri are contracte. Ar trebui sa-ti raspunda,defapt au obligatia sa-ti raspunda.

Link to comment
Share on other sites

Sau o faci din banii tai si le aduci factura la dosar. In termen de 10-15 zile iti vor da banii inapoi (cel putin teoretic).

Am patit-o si eu cu fosta masina, acum 2 ani cand unu parcat pe marginea trotuarului (dinspre strada) a deschis larg usa masinii si mi-a rupt oglinda, Am platit la reprezentanta oglinda (1000-1200 nu mai stiu exact) dupa care mi-au dat banii cu o foarte mica intarziere, 1-2 zile. Acum nu stiu daca s-a schimbat in rau treaba cu Carpatica ca nu am mai avut de-a face cu ei.

Link to comment
Share on other sites

stai cuminte cu banii tai.... un fraier a intrat in mine... aveam dacie si m-a facut varza in fata... am fost la service agreat de ei si reparatia facea vreo 20 meleoane, numai ca dura 2 sapt... asa ca am zis sa o repar la cineva cu bani mai putini si mai repede... cand am dus factura vreo 12 mel... a inceput muistu ala: pai la capota trebuia sa lucreze 3 ore in loc de patru, la aripa trebuia chit numai 5X5 cm si tot asa... abia am recuperat 7 mel.... asa ca ai grija...
Link to comment
Share on other sites

Pozele sunt facute astazi, sper doar sa imi dea la constatare inlocuriea barii nu reparare. Bara e strapunsa nu vad cum ar putea sa o repare, dar ma astept la orice.

 

M-am uitat in spate pe interior iar panoul spate nu este afectat.

Am uitat sa ma uit daca suportul care tine roata de rezerva este afectat, la modelele compact au roata de rezerva prinsa sub masina in spate.

post-41074-0-00762400-1351543609_thumb.jpg

post-41074-0-07081700-1351543628_thumb.jpg

post-41074-0-74646700-1351543645_thumb.jpg

post-41074-0-10705200-1351543666_thumb.jpg

post-41074-0-88054900-1351543679_thumb.jpg

post-41074-0-06619400-1351543696_thumb.jpg

post-41074-0-52812600-1351543706_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Iti da reparatie si iti schimba suportii si ce mai este plastic ieftin, nu iti pun ei bara de M pe masina.

Doar daca gasesc ceva bun pe la SH, asa lucreaza Carpatica, dar macar e oem.

Insa bara spate M pt compact sh pe stoc ?

Edited by Krebs
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

la constatare mi-a dat asa:

 

1 ora bara reparat

1 ora armatura reparat

 

Am spus ca vreau sa o fac in regie proprie asa ca imi dau 679lei.

 

Dar le-am cerut sa vad si eu cum au calculat si cum le-a dat lor suma asta pentru ca o bara sa o vopsesti costa cel putin 700 lei. Stiu ca devizele astea se calculeaza in audatex si am vrut sa vad asta, am primit ca raspuns...

"este un lucru confidential si nu putem sa va punem asta la dispozitie, acesta este oferta noastra pentru regie proprie daca nu va convine alegeti-va un service sau va faceti masina si apoi noi va despagubim pe baza facturii."

 

Voiam sa o fac eu la MHS sa inlocuiesc bara, sa platesc din banii mei apoi sa ma duc cu facutura dar nu mi-a recomandat nimeni asta pentru ca nu ma despagubeau dupa.

 

Asa ca am ales sa iau cei 679 lei si sa ma descurc cum pot, sa nu mai aud de ei.

Link to comment
Share on other sites

Reclamatie la CSA ai facut ?

 

Au spus ca in 10 zile lucratoare imi vireaza banii dupa ce am semnat ca sunt de acord cu oferta lor, respectiv cei 679lei in regie proprie.

 

Pe data de 24 luna asta au trecut cele 10 zile promise de ei, am verificat azi pe 25 si nu au intrat, mai astept pana luni apoi sun. Nu ma grabesc asa tare, dar daca dureaza la fel de mult cu virarea banilor asa cum au facut-o si cu devizul o sa fac respectiva plangere.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Vineri 29 martie mi-au intrat banii în cont, 675 lei.

Mai puțini cu 4 lei, de ce, unde s-a impus comision nu știu.

 

I-au virat într-un cont de la banca Transilvania...

Edited by Costi9b
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.